Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod _newman 13. 7. 2015 10:54

Pouze marketingový plky na to, že je úzkej...je to on:)
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 7. 2015 15:44

k některým diskům se přidává nějaká redukce na 9mm.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod sova.m 21. 7. 2015 08:16

Zdravím, můj Crucial m4 - 128GB mi přestává kapacitou stačit a rád bych pořídil něco většího.
Moje konfigurace: Core i5-3570K, 8GB RAM (plánovaný upgrade), ASUS P8Z77-M PRO, HD7870, Crucial m4 - 128GB, Corsair CX 500W, Win 8.1 (budou Win 10)
Použití PC: Visual Studio, Android Studio, Eclipse, hry, office atd. a rád bych i nějaký ten
virtuál pod VMware, vše jen amatérské a testovací použití, stolní pc mě neživí.
Moje představa je provozovat v pc obě ssd, s tím že na stávajícím ssd budou programy, možná hry atd. Na budoucím ssd bude systém, programy atd.

Podle toho co se zde píše Transcend SSD370S 256GB je asi jasná volba, ale padl mi do oka ještě
Crucial MX200 - 250GB a to z toho důvodu, že jeden Crucial mám a pořád bez problémů funguje...
Předem děkuji za rady.
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 21. 7. 2015 09:56

Ani ne, ale to bys "podle toho, co se zde pise" poznal. MX200 patri k odpadu nejtezsiho kalibru - DWA. Vector, Savage, 530, ... jsou lepsi SSD.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 7. 2015 09:58

370S za tu cenu dnes optimum.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sova.m 21. 7. 2015 10:56

Ok, nebudu vymýšlet nesmysly. Jdu do 370S -256 GB. Moc děkuji za rady.
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 7. 2015 15:21

sova.m píše: Crucial m4 - 128GB
pořád bez problémů funguje

U nás ve stovkách PC už dlouhá léta bez jediné závady.
Pokud bys chtěl znovu Crucial, pak M550 nebo z nouze aspoň MX100.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 21. 7. 2015 22:26

Delas chybu, radeji levnou SP920 dokud jsou, protoze nebudou a SP930 se vyhni velkym obloukem. SP920 je postavena na M550 (s jinym FW a pouziva 128Gbit jako 500+ varianta M550). To plati i o supertrooper opadu SX930, ktery se chlubi vsim moznym, jen ne kvalitou. Ale tento trend uz se rozmohl natolik, ze koupit vyvazeny disk se temer neda.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuzma 22. 7. 2015 10:39

Zdravím, jaké ssd doporučíte do ntb lenovo z580? Kapacita kolem 120GB. Ssd na systém, na data použiju stávající hdd na misto dvd.
Kuzma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod horazl 22. 7. 2015 10:52

Prosím o radu jaké SSD koupit do HP ProBook 4530s velikost 120-250GB. Bude především pro SW a data půjdou na stávající disk, který vložím do redukce místo DVD. SW standardní kancelářské aplikace, na úpravy fotek, 3D programy a z her asi nejvíce WoT.

Děkuji předem za radu.
horazl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 22. 7. 2015 12:15

A co od toho SSD ocekavas? HPT kompatibilni nebude a LPM neni neresitelne. Nejen u HP (za tohle Samsung nemuze, maslo ma na hlave Intel) se najdou chyby u HDD nebo SSD, ktere jen tak nodhalis - jednou z nich je Truecrypt a sekvence (znamy "B2" bug), po kterem uz nenabootujes. Neznici se nic, ale bez lobotomie a vybagrovani disku to nepujde (deep freeze). Jestli je to Samsung, Seagate, nebo cokoliv jineho neni podstatne, protoze se mi to stalo na Intel PCH X58, P43, ... i na X99.

Za sebe reknu komplikovane dostupny M550, pokud ne, hledej MX100 dokud jsou. Netvrdim, ze by vadilo pouziti EVO (alespon umi "sifrovat" interne), MX200 ... a dalsi zazraky, nicmene sel bych po OPAL a zapnul bych Bitlocker s nizkou rezii, kdyz uz v tom je TPM a Win Pro. V opacnem pripade je to uplne jedno a cokoliv, co je sympaticke za neuvedenou cenu napr.: SP920.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nickname123 22. 7. 2015 22:41

Dobrý deň chcel by som spýtať na skúsenosti poprípade klady/zápory týchto SSD a ktorý by ste mi odporučili ? Rozmýšľam nad týmito :
1. Kingston HyperX FURY SSD 240GB
2. Kingston HyperX 3K SSD 120GB
Využitie len na systém + programy , poprípade len daake veci čo ovplyvňuje rýchlosť SSD ... na dáta mam klasicky HDD
Poprípade by ste mi mohli poradiť nieaky kvalitný do 100€ ... a neviem sa rozhodnúť medzi 120GB/240GB ....
Za odpoveď a rady Ďakujem :)
Nickname123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 7. 2015 23:12

Ani jeden. Nebuď hloupej a použij to co máš na krku.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nickname123 22. 7. 2015 23:37

Prečital som asi 15 strán dozadu ale som s toho blb ... mohol by si mi prosím poradiť niečo konkrétne ?
Nickname123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ja-cz 22. 7. 2015 23:41

Zdravím,
v postarším PC (Q6600, ASUS P5Q PRO, 8GB RAM) mám Samsung 840 120GB (asi EVO) se systémem + zrcadlo s daty. PC využíváno hlavně na net a další takové to domácí žvýkání, úpravu fotek a občas nějaké hraní...

Těch 120 GB mi ale už nějak nestačí a hlavně ty dva disky v zrcadlu docela dost chrčí. Takže chci využít příležitosti nových oken a hodit systém na něco většího.

Nejprve jsem uvažoval o 240GB. Vidím tady hodně tipů na Transcend 370, který stojí v NL (kde budu kupovat) cca 110 EUR. Konkurence je na tom cenově podobně, tak budiž.

Pak jsem si ale všiml, že za 165EUR je 480GB V300, Crucial BX100 za 175, a za 180-190 Sandisk Ultra II a Samsung 850 EVO. Transcend je za 210 a to už mi přijde trošku moc.

Takže moje otázka - je ten V300 či BX100 v pohodě (i s přihlédnutím ke stroji), nebo jsou to fakt šunty a mám se raději trošku uskromnit a vzít 240GB?
Naposledy upravil ja-cz dne 23. 7. 2015 00:13, celkově upraveno 1
ja-cz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků