Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kosumberak 28. 7. 2012 21:14

moc ti děkuji :) ale rada typu kup si nový ntb kvůli ssd je úsměvná :) máš samozřejmě pravdu asi by to bylo nejlepší, ale pro mě nereálné.... takže zbývá druhá rada - jiný ssd.. doporuč mi prosím nějaký, se kterým na mém řadiči nebude problém? nebo alespon na jaký parametr u ssd musím koukat...díky :)
kosumberak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 28. 7. 2012 21:40

???
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kadliwt 2. 8. 2012 03:28

Panove poradte jaky ssd na zrychleni mojeho ntb (asus k50ij, c2d 2.0 ghz, 3 gb ram), velikostne asi bude stacit 60 gb, nekde na ceste z ciny mam ramecek na druhej disk misto mechaniky, takze bude ciste na system. Pokud by stacil mensi (=levnejsi) budu jen rad, nechce se mi do toho moc investovat, sem posledni rok na vejsce, takze za rok si uz vystacim s desktopem, kterej preferuju pred ntb.

Zalibil se mi tenhle

http://www.czc.cz/kingston-ssdnow-v200- ... 53/produkt

Predevsim cena je dost lakava, co sem koukal tak nema sandforce radic, kterymu radite se vyhnout. Pocitac pouzivam predevsim na internet, office a streamovani filmu do televize, zadny hry ani narocny programy... Vyplati se mi tahle investice v zrychleni pc, nebo to nema smysl ?
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 8. 2012 06:23

kadliwt:
Omyl: plánované zrychlení PC nenastane.
Jen se výrazně zrychlí reakce diskového subsystému.
OS i veškerý sw, nainstalovaný v SSD, se spustí mnohonásobně rychleji, tj. ušetříš pár desítek sekund při startu NB. Žádné další „zrychlení PC“ se nekoná.
Všechny uvedené akce:
kadliwt píše:internet, office a streamovani filmu do televize

poté poběží ~ stejně, jako před instalací SSD.
Opravdu Ti za to stojí taková investice do starého NB?
Pro prehistorický socket Intel LGA 775 a OS WNT řady 5 bych to nedoporučoval.
Co s tím?
1) Nech tohohle dinosaura dožít v klidu. ;-)
2) Šetři na nový moderní PC s SSD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 2. 8. 2012 08:56

Milanr1 je tak trochu vtipálek a navíc Intel negativní. ;-)

Ten SSD není žádný rychlík, ale ve srovnání s 5400-otáčkovým diskem je to pořád něco úplně jiného.

Zrychlí se veškerá práce s diskem a tedy záleží na tom, jak moc nyní je práce diskem bržděna - to může být dost individuální.

Nejen při startu aplikací, ale i při jejich běhu, pokud používají disk, tedy třeba v případě internetového prohlížeče je to permanentní zápis do cache a čtení z ní, tam to zrychlení je významné.

Pokud systém swapuje, tak je zrychlení rovněž významné.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 2. 8. 2012 15:25

Jinak tedy, pokud je tam ještě prehistorický OS Windows Vista, který nepodporuje TRIM, tak bych možná použil SSD, jehož výrobce dodává utilitu na TRIM manuální, tedy třeba Intel 330, který není ani o moc dražší: http://www.czc.cz/intel-ssd-330-60gb-box/106745/produkt Sice obsahuje řadič SandForce, ale taky celkem odladěný firmware.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kadliwt 2. 8. 2012 18:21

Visty pudou pryc a misto nich W7 (nebo zkusim W8 release preview), takze TRIM nebude problem. Prave rychlost prohlizece je tragicka, sem zvyklej pracovat s vice tabama zaroven (10 - 20 bezne) a tam je ta pomalost dost znat... este me napada ma smysl pridavat RAM ? Zvlast po prechodu na novej ipad me to neustaly cekani na neco prestava bavit, tak chci udelat z toho notasu pouzitelnej stroj na dalsi +-2 roky co ho planuju pouzivat...
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior


Odeslat příspěvekod kosumberak 3. 8. 2012 08:59

Neví někdo prosím jak to má Crucial M4 128GB ohledně spare area? Dnes mi přijde, tak nevím, jestli jí má dostatek sám vyhrazenou, nebo až budu vytvářet oddíl, tak nemám dávat maximum, ale o pár giga menší...(o 5..10GB..nevím)..děkuji
kosumberak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 3. 8. 2012 09:14

7 % L1, 0 % L 2, to moc není. OCZ a Intel mají obvykle 7 % L1 + 7 % L2.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod WoCZek 3. 8. 2012 09:18

oneill_sx1 píše:Kup si MacBook.


Taky bych mu ho doporučil, viz. jeho podpis.
Avatar společnosti RIM neznamená, že jsem s ní nějakým způsobem spjat.
WoCZek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosumberak 3. 8. 2012 11:36

Petře díky za odpověď.. takže když tam nechám 10GB, mělo by to stačit viď.. ?
kosumberak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WoCZek 3. 8. 2012 12:11

@kosumberak: Ano, v klidu postačí, vychází to přesně na 8.96 GB :)
Avatar společnosti RIM neznamená, že jsem s ní nějakým způsobem spjat.
WoCZek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elv01 7. 8. 2012 15:16

Mám možnost koupit :

Kingston 128GB SSD Now V200, za 1750 CZK

To že je pomalejší mi nevadí, protože je určen pro starší sestavu s SATA 2 (PC: Core 2 Duo E7200, RAM 4GB, Win 7).

Šli byste do toho na mém místě?

Mým cílem je zrychlit start OS a některých aplikací.

L.
Elv01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 7. 8. 2012 15:32

Zalezi na diskovem radici, treba takova P43 si snim moc dobre nerozumi.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků