Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 6. 2012 00:39

Recenze na ten Kingston vypadá docela dobře: http://www.notebookreview.com/default.a ... 00+ssd+7mm
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2012 06:21

recenze možná vypadá dobře, ale u tohoto SSD dochází k brutální degradaci výkonu při trošku větší zátěži
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 6. 2012 07:56

Právě tahle recenze ukazuje, že nový firmware tenhle problém řeší. Nebo jde o ještě něco jiného?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2012 08:49

nene, to by mělo výt ono. Jen já bych si ho prostě nekoupil...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepahn 27. 6. 2012 09:58

Myslíš, že by tam mohly být i jiné problémy než to zpomalení při zátěži? Nebo by sis ho nekoupil proto, že jsou na trhu i daleko rychlejší SSD (i když jsou třeba o litr dražší)?
pepahn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2012 10:11

Právě kvůli tomu BUGu, ale cena je lákavá. Já mám radši kvalitnější (i když dražší) věci... ( proto mám poměrně drahý Intel 320)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepahn 27. 6. 2012 10:24

To já taky, ale tady je ta cena tak lákavá, že do toho možná půjdu i tak. Bug je zdá se vyřešený, nepotřebuju krutopřísně nejrychlejší SSD, jenom něco co bude o hodně rychlejší než ten stávající hlučný topící 5 200 RPM HDD.
pepahn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2012 10:36

tak to bude každý SSD ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubik88 1. 7. 2012 22:16

Zdravím, řeším výběr notebooku a pravděpodobně se rozhodnu pro Lenovo, které mj. nabízí také msata rozhraní pro SSD. Na systém a aplikace by mi mělo podle mě stačit 60 GB. Zajímalo by mě, který z těchto disků byste mi doporučili:
http://www.czc.cz/crucial-m4-64gb/11075 ... TA+6Gb%2Fs
http://www.czc.cz/a-data-premier-pro-sp ... TA+6Gb%2Fs
http://www.czc.cz/a-data-xpg-sx300-64gb ... TA+6Gb%2Fs

Případně, jestli existuje ještě nějaký lepší SSD v podobné cenové relaci.

Díky
kubik88
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 7. 2012 22:43

Neřeš výběr samotného SSD.
Vyber NB s instalovaným SSD.
Polož dotaz do sekce
forum-907/Notebooky.html
Pak máš výrobcem zaručenou plnou kompatibilitu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubik88 2. 7. 2012 18:32

Díky za radu, ale neexistuje notebook v me cenové hladině, který by měl ssd aspoň 60gb, takže to musím udělat takto. Moje otázka zůstává.
kubik88
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 7. 2012 18:50

V tom případě testuj od prvního uvedeného SSD.
Každý NB jistě nebude kompatibilní s každým SSD: jistě to ani nečekáš! ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hornster 3. 7. 2012 14:58

možná mam blbou otázku, ale tak su montuju svoje Agility 3 120GB a najednou mě napadlo jestli nevadí, že ho připojuju na 4 roky starej Sata kabel ... maj SATA kabely taky nějakou propustnost jako je to u LAN kabelů nebo mě to může bejt jedno?
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 3. 7. 2012 15:53

No a na jaký řadič to je? 6 Gb/s nebo 3 Gb/s?

Konektory jsou stejné, na mnoha místech se dá dočíst, že SATA 6Gb/s kabely jsou jen marketingový trik, nicméně přímo SATA-IO k tomu uvádí:

SATA 6Gb/s Cabling
In the transition to SATA 6Gb/s, it will be important to use high-quality cabling. Problems may be related to the use of cables made from marginal materials that perform at the edges of SATA 3Gb/s tolerances, which could become a failure point at the faster 6Gb/s signal rates. SATA-IO therefore recommends that only high quality cables and connectors be utilized for SATA 6Gb/s.
Cable manufacturers and all suppliers of SATA products are encouraged to register their products on the SATA-IO Integrators list. This list is available to the public as a resource for determining reliable products that meet the SATA interface specification.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hornster 3. 7. 2012 18:08

no tak sem tam prdnul 4 roky strej kabel a šlape to, ale když měřim přes AS SSD, tak s Agility 3 dosahuju jen
http://www.uloz.to/x4brmg8/as-ssd-bench ... -07-39-png

neni to nějak pomalý na SSD?
Hornster
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků