Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 12. 2012 19:29

330/180
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 12. 2012 19:35

Lepší podle jakého kritéria? Podle ceny? Velikosti?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod robi.r 18. 12. 2012 20:44

No dle ceny a kvality a bezproblémového chodu....jinak je to do stolního pc...
robi.r
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 18. 12. 2012 21:44

zrovna resim stejne dilema a zatim se klonim na stranu intelu pro kapacitu za tu cenu - proste v notebooku nechci resit druhy uloziste. Treba pri prehravani fullHD filmu mam strach, ze by 128GB mohlo byt malo kdyz se dostanu dlouhodobe nekam na 90-100GB obsazeneho coz vim, ze dosahnu s hudbou a veskerou praci
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2012 06:59

Záleží na řadiči, já teď testoval S300 která i při 98% zaplnění měla furt stejnou rychlost jako když byla prázdná. Dlouhodobě se uvidí co tu udělá, ale zatím v tom nevidím problém
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod karlos00x 19. 12. 2012 08:05

python: ja to myslel tak, ze se mi tam vetsi rip proste nemusi vejit aniz bych musel nekde neco mazat. Proste to zatim vidim tak ze radsi priplatim 500,- a nebudu muset dochazejici kapacitu resit - ne kvuli zpomaleni, ale kvuli mistu.

(ja vim, uz u toho puvodniho jsem premyslel jak to formulovat aby to nesvadelo k tomuto)
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2012 08:17

Jo tak to potom jo, já to blbě pochopil :) já to třeba u menších strojů řeším SSDHC kartou, je to levné, malé a jako odkladiště bordelu to stačí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod karlos00x 19. 12. 2012 08:25

ja to beru tak ze pred 2 rokama jsem se "placnul pres kapsu" a v dobe kdy se resilo zda 64GB Vertex2 nebo staci 40GB intel x25-m tak jsem vzal 90GB s tim ze at mam rezervu a nemusim to resit. No hlidam se, stabilne mam volne tak 5-8GB. Sice usetrim 20-30GB odklonem z W7 na Ubuntu, ale zase v notebooku chci mit i hudbu, obcas na pusteni nejaky ten film... zkratka to ted vidim tak ze bych nerad usetril par stovek a za rok si rikal: sakra co smazu aby se mi tady vesel i tenhle virtual...
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sisel.cz 20. 12. 2012 09:37

Zdravím,
můžete mi prosím poradit s výběrem SSD pro systém do domácího serveru? Je to HP N40L (varianta 4GB RAM bez HDD), běh 24/7, OS nejspíš Debian, použití hlavně jako fileserver + downloader. Zvažuju možnost stahovaní z netu do tempu na SSD a HDD roztáčet jen při přesunu kompletně staženého.
sisel.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 12. 2012 09:49

Intel 320 o potřebné kapacitě.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 12. 2012 10:37

Odkládací SSD lze postavit jedině na bázi SLC.
Paměti MLC jsou vhodné jen pro OS + sw (jednou zapsat + mnohokrát číst), ne pro Tempy/cache.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 12. 2012 10:49

ale notak, v domacich podminkach asi nebude tahat gigabajty za hodinu.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sisel.cz 20. 12. 2012 11:14

čili rozumnější bude roztáčet HDD než kupovat takto drahé SDD :-D
edit: já si naivně myslel, že si vystačím s Kingston SSDNow V300, popř. přitlačím a koupím Crucial M4, Intel 320 by mě vyšel dráž než celej N40L :D
S těmi TEMPy u SSD na bázi MLC jsem měl takový tušení, že to nevyjde. Ale za zeptání nic nedám, že ? ;-)
sisel.cz
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 12. 2012 11:40

nestahuj gatě... milan je fatalista - a hlavne profik. Jeho sfera pohybu je trochu jina nez doma ve skrini sedici NAS...
krucinál to v pohodě unese. Nac bych si treba kupoval SSD (mam stary Corsair F90) abych pak temp mrsknul na HDD? blbost! jak rychle stahujes? treba 10mbit/s? tzn 3GB/hodinu? tzn u 64GB varianty cca 1 kapacita SSD denne? Pri nejakych 3000 prepisu nebo kolik uvadeji? obří PCHE!
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sisel.cz 20. 12. 2012 12:07

to znamená teoreticky 8 let. Když reálně vydrží polovinu, tj. 4 roky, stačí mi to..
Stahuju kolem 20Mbit/s, ale zase nestahuju úplně nepřetržitě.
sisel.cz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka