Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 1. 2012 21:41

Tak jsem ho tam doplnil.

A k těm BSOD jen pár článků z AnandTechu:

17.10.2011 SandForce Identifies Firmware Bug Causing BSOD Issue, Fix Available Today
http://www.anandtech.com/show/4973/sand ... able-today

6.1.2012 Crucial to Fix M4 BSOD Issue in Two Weeks
http://www.anandtech.com/show/5308/cruc ... -two-weeks

14.1.2012 Crucial Provides a Firmware Update for M4 to Fix The BSOD Issue
http://www.anandtech.com/show/5424/cruc ... bsod-issue

23.1.2012 Samsung Updates the Firmware of SSD 830 Series, Fixes BSOD Issue
http://www.anandtech.com/show/5460/sams ... bsod-issue

Čili nějaké problémy mají nakonec skoro všichni.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mobilcarl 28. 1. 2012 01:02

Matysek píše:Tohle je krasny priklad lidske blbosti. Jeden neco rekne, prijde aktivni tele s chromozomem blbost navic a hura, mame tu globalni problem.

Nad tímto zůstává rozum stát, to je projev, urážet všechny okolo, kdo si přijdou pro radu, stačilo to vysvětlit v klidu, ale holt někdo to asi nezvládá, tak musí kopat kolem sebe. Každopádně děkuju za radu, info kolem a hezké "uraženíů, už jsem SSD vybral.

Petr S. - děkuji za info :-)
Dell E6400 (P8700, 2GB, Crucial M4 64GB, intel 4500Mhd) + dock + 23" IPS
mobilcarl
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 1. 2012 02:07

Tak to vypadá, že jsem dospěl do fáze, kdy bych nějaké to SSD, coby systémovou jednotku, už využil také.

Co mě tak ze současné nabídky disků v okolí hladiny 2 500,- Kč padlo do oka, jsou tyto dva disky:

Crucial M4
Samsung 830

S tím, že parametrově se mi spíš víc líbí ten Samsung (SATA 3 mě nežere, beztak to moje deska ani neumí, ale ostatní parametry vypadají fajnově) - a nijak extra velkou kritiku tu na fóru jsem ještě k tomuto disku taktéž nezaznamenal. Udělám s tim diskem chybu? Nebo spíš jít raději do "prověřeného" Crucialu? (ten rozdíl dvou stovek mezi těmito disky mne fakt nežere)

Hum... jo, současná sestava:
Core i5 750 @3,5 GHz
Gigabyte GA-P55-UD3R
4 GB RAM
ATI HD 5770
2x HDD (Seagate 7200.12 320 GB, Seagate 7200.9 160 GB - menší disk budu přesouvat taktéž na starší stroj - je na něm beztak jenom seriál a filmy Stargate)
Zdroj: Tagan 430W (model si teď z hlavy nevzpomenu)
OS W7 x64 Ult / Linux (Linux přesunu na starou mašinu, kterou budu teď oživovat)
Administrátor fóra Živě.cz.

New anthem for all merry drunkards! ALESTORM - Hangover
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 1. 2012 07:34

Máš dobrý vkus! Chybu nespácháš ani s jedním: optimální cena/výkon.
OS musíš instalovat znovu, nelze obnovit ze zálohy, pokud byl původně v HDD.
Btw:
parádní herní PC.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 1. 2012 09:24

To, že budu muset OS instalovat znovu mi je naprosto jasné. Nicméně je to pořád záležitost maximálně hodinky a půl, včetně instalace veškerého dodatečného softwaru (hmm... možná, že už ani to ne - jaksi jsem ještě zvyklej na klasické HDD :D ). Takže si s tím ani hlavu nelámu. Plus, kdo by chtěl tahat ze současného syst. disku OS, kterej už šlape rok a je jistě už "zprasenej" neustálými instalacemi a odinstalacemi aplikací? :D Zálohu si holt budu muset udělat novou. Přežil jsem už horší věci....
Každopádně dík za reakci - objednám ten Samsung.

Btw, díky - sestava slouží dobře, jsem s ní spokojen.

milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod skype 28. 1. 2012 10:57

V podstatě ani s jedním neuděláš chybu. Pokud chceš ušetřit tak třeba Vertex 2 nebo Mediarange se SandForce první generace. Naopak lehce nad tři tisíce je Intel 320 80GB a do toho bych šel já. Ne kvůli rychlosti, ne kvůli záruce, ale protože 60GB je pro mě uplně na hraně.
Odeslat příspěvekod milsimr 28. 1. 2012 12:05

Jsem schopen se 60 GB diskem vyjít naprosto v pohodě, včetně ponechání nějakého volného místa. V současnosti používám na systém pouze 40 GB oddíl a jsem do tohoto oddílu schopen vmáčknout i herní obludnosti typu Rage, popř. Mass Effect 2 (včetně DLC), i Dragon Age Origins se všemi možnými expanzemi.
Nicméně chápu tvůj úhel pohledu - kdybych mohl, tak bych šel alespoň do 128 GB disku. Což je pro mne zatím - bohužel - pouze píseň budoucnosti..

milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kostka1234 29. 1. 2012 10:42

Já koupil Curcial M4 256GB v červnu 2011 za 8600Kč včetně poštovného. Díky bohu, protože SSD vůbec nezlevnily a někdy i naopak...nechápu
Kostka1234
Junior

Odeslat příspěvekod skype 29. 1. 2012 11:01

Pokud s 60GB SSD vystačíš, tak Crucial M4, Samsungy nebo Sandforce 1xxx based modely. Kingston V200 s JM asi taky nebude špatná volba.
Odeslat příspěvekod milsimr 29. 1. 2012 12:24

Už jsem objednal toho Samsunga 830. I když jsem zvědavej, kdy to na CzechComputeru budou mít skladem :-)

milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod MDP 1. 2. 2012 12:46

Zdravím, dívám se po nějakém SSD do své T510ky. Kapacita co by mi stačila je tak 160GB. DVD mechaniku potřebuji, takže nestačí malej + HDD v redukci místo mechaniky. Mám nabídku na Vertex 2 160GB za 5200 s DPH. Jak jsou na tom. Mám se bát BSOD, nebo u těchto starších je to už vyřešené. Ve stolním mám Intel 320tku 160GB, je fajn, ale tu bych sehnal tak kolem 6t. Tak jestli těch 800 ušetřit, nebo je to blbej nápad... díky MDP
MDP
Junior

Odeslat příspěvekod skype 1. 2. 2012 12:53

Do NTB bych dal jedině Intel a to kvůli spotřebě.
Vertex 2 taky může být z té problémové doby, takže do toho bych nešel...
Odeslat příspěvekod karlos00x 1. 2. 2012 12:56

bych volil zaruku a nizkou spotrebou.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MDP 1. 2. 2012 13:28

tak já si připlatím, díky
MDP
Junior

Odeslat příspěvekod lukyscz 1. 2. 2012 14:41

Jak si na tom v dnešní době vede Intel X25-M 120gb 34nm cca rok stary a zaruka je este do ledna 2014. Mam moznost mít ho za 3300,- coz mi pride slusna cena vzhledem ze denska se intel 320 80gb za tuto cenu bezne prodava. :) mám to do notebooku a k tomu mam este 1TB disk co bych dal místo mechaniky do rámečku :) protože mechaniku použiju jednou za rok a reinstal kdyztak muzu pres USB.
lukyscz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka