Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod skype 1. 2. 2012 14:45

Je to v podstate Intel 310, takze bych ho klidne vzal. Nova 320 je sice jen o 700Kč drazsi ale rozdil si myslim nepoznas.
Odeslat příspěvekod lukyscz 1. 2. 2012 15:21

Jo o tom mi nejde me jde o to ze kdyz koupim novej 320 tak nesahnu po tom velkým kvuli financim a vemu 80gb takhle mam sice starsi ale 120gb a porad lepsi nez mit system a vsechny data na jedno 1TB šneku.

O kolik mi spomalí sata 1,5gb/s ten 1tb disk teda pokud to ubec spomalí žadnej rychlik ot neni :D
lukyscz
Junior

Odeslat příspěvekod skype 1. 2. 2012 15:33

Já bych radši starší 120GB ;)
Nezpomalí
Odeslat příspěvekod Petr_S 1. 2. 2012 16:34

Vertex 2 AFAIK nikdy netrpěl problémy s BSOD.
Měl problém s nižší rychlostí zápisu nekomprimovatelných dat při přechodu na 25 nm.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukyscz 1. 2. 2012 20:41

Nevíte nekdo jestli ta x25-m 120gb ma synchorní nebo asynchronní NAND čipy ?? nikde to nemuzu najit. A stránky intelu sou přehledný jak smetiště teda aspon pro me :D
lukyscz
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 1. 2. 2012 23:20

IMHO asynchronní.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukyscz 2. 2. 2012 06:57

To je škoda :( to je pak celkem jedno esli mam x25-m 120gb nebo tu 320series 80gb kdyz budu muset nechat vic mista teda pokud ta 320 nema taky asynchorni ?
lukyscz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 2. 2012 07:52

na 320ce nemusíš nechávat volné místo má Spare Area která se ti neukáže :)

Alfah4ns píše:Intel 320 80GB má celkově 88GiB / 94,5GB.
14,5GB je spare area, zbylych 80GB/74,5GiB je dostupných.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod lukyscz 2. 2. 2012 08:02

A jak je to u x25-m ?? má taky nejaký spare misto který se nezobrazuje ??
lukyscz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 2. 2012 08:11

je to tak těžký :) :P
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod LittleMan7777 3. 2. 2012 04:50

zdravim, mam notebook HP s chipsetom intel GM965, ktory ma southbridge ich8-m... zistil som, ze podporuje sata II, teda 300 MB/s...

uvazujem, ze upgrade na 4 GB ram a SSD by mojmu dochodcovi vedelo dodat druhy dych... na com mi ale zalezi je plna podpora rezimu spanku a hibernacie - viem ze kamarat s tym ma na novom desktope problem prave kvoli ssd ocz...

s obycajnym diskom na W7-64bit funguje vsetko bez problemov, tak by som bol rad, keby to tak ostalo aj po vymene za SSD

ma vyznam kupovat rychlejsie sata3? pojde mi to tych 300 ked vyrobcovia uvadzaju vyssie rychlosti, alebo mam cakat nizsie cislo - ked ano, o kolko (nejake konkretne skusenosti so sata II vseobecne a pripadne aj s konkretnym intel chipsetom)?

aky konkretny (160GB by bolo idealne - stary 320 GB posluzi ako externy na data, ale zas nechcem ho pripajat kazdu chvilku) by ste odporucili? Ti vyrobcovia a modely mi vobec nic nehovoria :-(

Vdaka za rady
LittleMan7777
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 2. 2012 06:53

nepujde ti to ani 300 s velkou pravdepodobnosti. sata v ntb byva zpravidla priskrcene. Ale to nicemu nevadi, hustokrutočísla MB/s sekvencniho cteni maji informacni hodnotu ~ 0. I tak bude SSD brutalnim zrychlenim, protoze jeho hlavni deviza je random pristup a zejmena male bloky dat. Neprobouzeni ze spanku se mi deje i na jinem SSD nez je OCZ...
Ja bych do ntb nejspis volil Intel 320 protoze: nizka spotreba, 5 let zaruka.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 3. 2. 2012 12:31

HP snad jeste pouziva premalovane Intel X25 a Intel320 nativne, funguji. Jeste pouzivaji SED Samsungy. Zaruku na 5 let nabizi vicero vyrobcu, nicmene za 5 let to bude stejne davno mrtve a nejaky 5 let stary HDD bude davno dinosaurus.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 2. 2012 16:44

Matysek: to vis, to je takova ceska specialita. rika se ji vycuranost. V 5 letem horizontu je vetsi sance na 3 reklamace(vraceni puvodni relativne vysoke kupni ceny neceho v te dobe jiz temer bezceneho) pripadne totalni vymrtveni => novy (modernejsi) kus :)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 2. 2012 16:51

LittleMan:
Jaký je t konkrétní notebook?
ICH8M není zárukou funkčnosti SATA II.
Např. thinkpady řady 61 umí SATA II až po update na neoficiální upravený bios.

karlos:
není náhodou nárok na vrácení peněz po 3 stejných závadách počítán pouze v prvních dvou letech = v zákonné záruce?
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka