Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kami111 7. 7. 2014 20:46

a mohu vůbec něco dělat. když nemám externí rámeček ?
kami111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 7. 7. 2014 20:53

alex 46 píše:...

Doslo k omylu, spokojenost Ti opravdu neberu, jen nemam rad tyhle obecne nazory na zaklade jedne zkusenosti, protoze ono to svadi ke generalizaci a to neni nikdy dobre. Pravda je takova, ze co do pomeru mnoho konkurentu Micron M550 nema a to se nezmeni ani s prichodem Samsung 850 Pro. Uzivatel se rad necha svect na cestu neceho, aniz by chapal kontext a v tom vidim problem. Ty mluvis jako uzivatel a druheho muze oklamat situace, kdy bude trvat na nejakem tom SSD vyrobce XYZ. Tak jednoduche to neni. Jsou lide, pro ktere je Micron M500 nebo M550 velmi nevhodny, presto si ho koupi a nemusi to byt vubec vhodne reseni. Sveho casu se tu nasazovala psi hlava Kingston a dnes to pokracuje V300. Pravda je takova, ze ten disk muze nabidnout vice, nez Crucial M500, ackoliv provedl Kingston mensi podraz s NAND (jako kdysi OCZ s Vertex). To svadi z cesty pragmatismu a obzvlaste tady v tomto vlakne se resi SSD nepomerne vice detailne, nez kdekoliv jinde na foru.

Crucial M4 nebyl, stejne jako Intel 510 zadny zazrak. Byl proste obycejny, se slusnym NAND, avsak velmi rychle degradujicim radicem Marvell a to byl problem. Ne tak v kancelarskem pouziti, nebo v notebooku (postradal podporu zabezpeceni), ale predevsim u ruznych foto/strih stanic i na doma. Zkratka se nasla lepsi volba za podobnou cenu. Stejne jako dnes.

kamil: Staci prevodnik, nebo to udelat pres SATA - tzn bootnes napr.: Clonezilla z flash a proste prebouchas na novy SSD. Pokud mas TPM a pokrocilou spravu, tak Te to samzorejme nepusti, tak snadno se system nakopnout nenecha. Ale o tom se nezminujes.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod kami111 7. 7. 2014 21:03

prostě mám ntb, v něm hdd s win 8, potom na stole ssd :) a flashku :)a brzo asi i flašku ruma , a jde mi o to, jestli udělám nějakým programem něco jako soubor kde to přetáhnu na flash, potom hodím ssd do ntb a z flasky nainstaluji win na ssd
kami111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alex 46 7. 7. 2014 21:25

re: matysek:k omylu-no dejme tomu, jo v poho o kvalitě nebo nekvalitě se můžem bavit dlouho,imho vyzkoušel jsem i jiné značky ssd třeba právě intel i kingston a fakt ne díky, :pozor jo určitě každý uživatel má jiné nároky znovu říkám že jsem vyjádřil jen svůj názor, nikomu nic nebrání vyzkoušet více druhů ssd teda krom ceny
kamil111 prostě mám ntb, v něm hdd s win 8, potom na stole ssd-flasku fakt nepotřebuješ,stačí třeba půjčit ext.rámeček a os naklonovat např.aoemi backuper
alex 46
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kami111 7. 7. 2014 21:35

no já kupoval s ssd tu flash, že to jednoduše přehodím, a takové fiasko jako :(,to jsem mohl rovnou vzít ten ext, ne se dupat celé odp se zálohou a nakonec, že to prý nejde a acronis ve zkušební verzi je jaksi nedostupný

-- 7. 7. 2014 22:36 --

acronis-klonování nedostupné
kami111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kami111 9. 7. 2014 11:13

zase zdravím :), tak teda mám usb rám na ssd, v něm m500, rád bych zkusil ten acronis, ale nemám key, tak zkouším ten aoemi, při klonování nahodí chybu, že není formátovaný či co, prostě unloucatet nebo tak nějak, jak ho zformátuji nebo co s ním, jak vytvořit oddíl ? Windows ssd v rámečku nevidí, ale ve správci disku je
kami111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kami111 9. 7. 2014 12:58

ještě otázka, vy jste dostali licenční klíč u crucialu k acronisu ?
kami111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roda 9. 7. 2014 13:36

Za tu dobu co to tu resis už bys měl dávno čistou instalaci třeba z dvd. :-)
Roda
Junior

Odeslat příspěvekod Luki951 10. 7. 2014 08:49

Tak jsem si do svého lenovo Y510P pořídil ssd crucial m.2 Když jsem jej ale rozbalil a rozdělal NB, zjistil jsem že bych jej potřeboval zkrátit. Jak se v tom má jeden vyznat, když m.2 se označuje dlouhá i krátka varianta? Třeba se mýlím, a tak se ptám zde. Popřípadě jakého výrobce byste doporučili? Chtěl jsem crucial a ten tu krátkou variantu nedělá...
Luki951
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 7. 2014 09:25

Přišel jsi s křížkem po funuse.... Tady skoro každý ví že většina notebooků má m.2 poloviční, jen pár ultrabooku má plnou velikost.

U nás docela těžko seženeš poloviční M.2
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod mimous 10. 7. 2014 09:35

Mám teda objednaný Crucial M500.
Ještě dotaz. Budou nějaké problém s tím, že moej deska se socketem 775 má jen SATA II?
(Gigabyte GA-EP43-S3L) http://www.czc.cz/gigabyte-ga-ep43-s3l- ... 26/produkt
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 7. 2014 09:45

mimous:
kompatibilní.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luki951 10. 7. 2014 10:00

Děkuji za osvětlení ;-) Jaký je váš názor na značku adata? http://www.alza.cz/adata-premier-pro-sp ... 892529.htm
Luki951
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 7. 2014 10:12

Luki951:
Luki951 píše:Jaký je váš názor na značku adata? http://www.alza.cz/adata-premier-pro-sp ... 892529.htm

=> problémový řadič SandForce.
Kompatibilitu s Tvým
Luki951 píše: lenovo Y510P

neznám.
Ověř/vyzkoušej.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luki951 10. 7. 2014 11:30

A nějaké jiné doporučení na SSD m.2 - zkrácenou verzi?
Luki951
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka