Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ranS 22. 7. 2014 13:26

Python.p píše:Tvůj starý řadič. Může, ale mohou dělat problémy např.: co popisuje Petr_S

No, rád bych koupil nový SSD kvůli záruce. Existuje takový kus? Byl bych rád za návrhy přesných modelů. Děkuji moc.
ranS
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 22. 7. 2014 14:19

Spolehlivé jsou třeba tyhle: http://www.softcom.cz/eshop/intel-80gb- ... 07274.html - ale taky drahé.

Jak už jsem psal v SZ, asi nejlepší by bylo disk zakoupit s možností vrácení v případě nekompatibility.

Nevím, jestli se ten problém s nenalezením disku týká i některých novějších SSD, pokud ano, pomůže aktualizace RAID BIOSu v ROM. Záleží taky na tom, jaká verze Intel RAID ROM je v nejnovějším BIOSu pro tuto desku, vím, že u některých desek z té doby byla ROM aktualizovaná a u jiných ne.
Verze Intel(R) RAID for SATA - v7.5.0.1017 nefungovala a nahradil jsem ji v8.9.0.1023.

Petr
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ranS 22. 7. 2014 16:21

Děkuji

Takže SSD disk koupím přes internet, tzn. že mám na vrácení 14 dní. Říkám to správně?
Mohli byste mi tedy na napsat modely, které s největší pravděpodobností budou spolupracovat s mým pc, ať už SSD mohu objednat? Sám si netroufnu vybrat sám. Cena by měla být do 2500 Kč, spíše míň.

Děkuji mnohokrát!
ranS
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 7. 2014 20:17

Ta 320ka je sázka na jistotu. Jinak Crucial M500 je celkem bezproblémový.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod ranS 22. 7. 2014 23:57

To jsem potřeboval vědět! Díky

Ještě jedna otázka. V jednom testu se píše: "Specialitou M550 je přítomnost kondenzátorů pro záložní napájení. Pokud vypadne proud, měl by disk stihnout všechna data ještě uložit." Co se těmi daty všechno myslí?

To ale platí pouze tehdy, pokud mám SSD i jako datový disk, že? Nebo pokud budu mít SSD na běh OS společně s nainstalovanými programy jako třeba MS Word a HDD jako datový, kde budou docx soubory uloženy a upravovány, bude schopen SSD uložit zatím neuložené úpravy souboru do svých "dočasných souborů v jeho adresáři"? (Vím, že se Word automaticky ukládá nebo by to měl dělat uživatel, ale uvádím to jako příklad.) Nevím, asi je to blbost. Doufám, že mi rozumíte.
Díky
ranS
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 7. 2014 00:07

Psal jsem M500 :)

ohledně power loss nemá cenu to nějak rozepisovat. Pokud budeš zálohovat jsi v klidu. google ti taky odpoví.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod cernakus 23. 7. 2014 00:23

Data v cache. Crucialy maji DRAM cache a ta chcipne, kdyz dojde stava. Cokoliv bylo v te dobe v cache je nenavratne pryc.

Proto nekteri vyrobci davaji do ssd jako cache Slc pameti. Ty jsou rychlejsi nez MLc, maji vetsi pocet zapisu a nevadim jim vypadek napajeni. Na druhou stranu jsou drazsi.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 7. 2014 09:36

Tuhle situaci
ranS píše: Pokud vypadne proud

elegantně řeší UPS.
ranS píše: Co se těmi daty všechno myslí?

Data v PC = soubor jedniček a nul. :-)
V tomto případě by SSD měl (teoreticky) stihnout uložit obsah cache.
Pokud je to systémový SSD, měl by korektně uložit obsah systémového a uživatelského registru => v optimálním případě nedojde k poškození OS ani profilu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 9martin 23. 7. 2014 13:56

Teď koukám, že příjemně zlevnil INTEL 520 120GB http://pevne-disky.heureka.cz/intel-520-120gb-2_5-sataiii-ssdsc2cw120a310/ , co na něj říkáte? Váhám jestli Crucial M500 120GB nebo ten Intel.
9martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmjack 23. 7. 2014 14:05

9martin: Teď koukám, že už se to řeší o stranu nazpět... úplně to samé a 2x :)
Oba jsou dobré, také se zrovna rozhoduji mezi Intel a Crucialem, ale dle mně ani s jedním neuděláš chybu.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 7. 2014 15:39

9martin: rozhodoval bych se podle pouziti... kdyby to treba mel byt jediny disk v notebooku tak volim 240/480GB M500.
V pripade nejakyho jemne zvysenyho zatizeni praci, treba programovani bych asi sel variantou 240GB M500 na system a k tomu toho intela na virtualy :-)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neoras 23. 7. 2014 19:21

Tu 520 už mám doma, bohatě mi těch 120GB stačí na všechno a Intel za 16 stovek, paráda :-)
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 7. 2014 08:44

řeším jeden "havarijní" stav, kdy mi v jednom kancl PC (945GZ/ICH7 bez podpory AHCI) s Windows XP chcípl disk (nouzově to jede na ještě starším a pomalejším pevném disku).
Které SSD do toho koupit? Nebo se na to vyprdnout a nacpat tam zase plotnu? Předpokládaná doba, kdy se tohle PC bude obměňovat je cirka půlrok (před koncem roku podle výsledků, resp. nákladům do daní). Tenhle nový disk bych pak nacpal do nové sestavy s W8.x :hm

Intel 520? Ten by ten půlrok (případně rok a půl :D ) mohl přežít bez výrazného opotřebení, ne? Předpokládám, že ten Intel toolbox jde nastavit jako nějakou službu, která by se v zadaný čas (1x měsíčně) pustila a provedla "Trim", nebo to funguje jinak?
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 9martin 24. 7. 2014 09:44

Může někdo zkusit otestovat ten Intel 520 120GB ze zlevněné série?
V aktuálním testu na http://www.cnews.cz/testy/test-120-256gb-ssd-v-cene-1600-3000-kc-2-cast-corsair-intel-ocz-samsung/strana/0/3 testovali 530 a podle výsledků nic extra.
Snad neudělali něco podobného jako Kingston...
9martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 24. 7. 2014 09:53

Test jak noha. Bez jakkoliv popsané metodiky ataky nic neříkající o tom, jak se to bude chovat v zátěži.
Ale je fakt, že tohle je cíleno do domácích sestav, kde je to fuk.
alfah4ns
Ex-moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka