Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Matysek 25. 6. 2015 15:17

Stacilo se podivat o par stran zpet. O SSD se tu neco napsalo a trochu rozumim "individualite". TIm ovsem nerikam, ze bych se chtel parat s kazdym dotazem.

I tak bych si vzal 530, pokud ho dokazes zaplatit.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Sattero 26. 6. 2015 14:11

Ahoj, projel jsem to tu, ale většina dotazů se týká 250+GB variant, avšak já potřebuji pouze 120GB SSD pro M.2 slot (délka 80mm) a tudíž nevím, jestli platí to stejné co u větších disků (dříve byly tyto "menší" prostě pomalejší a horší).

Nejde mi o nějaký extra výkon, na disku bude pouze systém, prohlížeč a Office. Na data jinak 1TB plotnový disk, co je v noťasu (konkrétně MSI Ghost GS60 ve variantě bez SSD). Noťas se využívá de facto jen na hraní (ty jsou uloženy stejně na plotnovém disku), občas filmy do postele, maximálně nenáročně Office a lehký edit v Photoshopu. Zvládám to i teď bez obtíží, ale práce v systému je prostě pomalejší, než jsem zvyklý z pracovního desktopu, kde mám SSD.

Jde mi tedy o cenu a když to vydrží 5 let takového mírného chodu, budu více než spokojen. Akorát výběr moc není. :(

Mohl by dostačovat ADATA SP900? Za 1800 se mi to zdá docela rozumné z té přemíry ničeho.
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 6. 2015 14:12

Ano, dostačoval.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod voltov 27. 6. 2015 13:50

ahoj chci si do svého pc ke klasickému 1TB disku pořídit i SSD všechno smazat a na SSD dát novou instalaci win. jakou značku bych měl zvolit? bude mi stačit 120GB? a asi musím koupit rámeček do 3,5 pozice je to tak? dík za rady
voltov
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2015 15:09

245. stránek je pro inspiraci málo ?

A mě bude stačit 60GB ? Jak to asi máme vědet....

Jak to máme vědet ? Co máš za skříň ? IMO SSD jde umístit kamkoliv téměř jakkoliv.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod voltov 27. 6. 2015 15:55

Python.p píše:245. stránek je pro inspiraci málo ?

A mě bude stačit 60GB ? Jak to asi máme vědet....

Jak to máme vědet ? Co máš za skříň ? IMO SSD jde umístit kamkoliv téměř jakkoliv.

ooler master elite 330u
voltov
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2015 15:57

A proč ignorzuješ pravidla ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod voltov 27. 6. 2015 16:06

co máš konkrétně na mysli
voltov
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2015 16:51

Bych začal (ne)citováním předchozího příspěvku...

A potom co máš za desku?

Ale 370s za svou cenu neurazí.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod voltov 27. 6. 2015 17:00

GIGABYTE Z77X-UD4H
voltov
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2015 17:10

Ještě jednou teda transcend 370s
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod voltov 27. 6. 2015 17:31

díky
voltov
Junior

Odeslat příspěvekod Mirean 27. 6. 2015 19:08

Zdravim,

tak jsem dneska zapnul notebook a nenabootoval jsem do windowsu. Nabootuju do linuxu (nevim jak kdyz wokna nejdou :D ) a vidim ze muj disk odchazi do kremikoveho nebe -> tudiz shanim novy disk. A vzhledem k tomu ze je to notebook prevazne na praci a internet, chtel bych SSD.

Moje pozadavky:
- 240GB - budu provozovat dualboot W8 a Debian a na to by 120GB bylo asi malo
- Cena - 3000kc
- Rychlost - notebook ma stejne jen SATA II takze na tom asi nezalezi :)
- Kompatibilita - Mam HP Probook 4530s LH286EA

Moji kandidati:
Samsung 850 EVO 240GB - da se sehnat i za ty 3000, podle vseho asi nejlepsi volba, ale nevim jestli u SATA II to neni az moc
Crucial BX100 240GB - Vim, ze MX100 byly dobry a cena je taky super (<2700)
Crucial MX200 240GB - opet jak predchozi bod, akorat tenhle je o trochu drazsi - je, krome rychlosti, v necem lepsi? I BX100 ma 370MB/s, coz je vic nez zvladne SATA II

Asi bych vzal ten BX100 kvuli uspore penez a kvuli ne extra vysoky narocnosti, ale radsi se zeptam jeste tady. Pokud mi nekdo doporuci jeste jine disky (tyto 2 znacky si pamatuju jako ty co se v tomhle topicu objevovaly nejcasteji) tak si urcite necham poradit, v tomhle odvetvi se moc neorientuju :) Diky
Mirean
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2015 20:23

Transcend 370s teď je v akci :)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Mirean 27. 6. 2015 20:30

hmm, koukam na nej, za 2700.. to nevypada vubec spatne.. pokud ho doporucis tak ho asi vezmu ;)
Mirean
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka