Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 7. 2015 11:38

Tak si je radši z toho oka vyndej a podívej se na předchozí 2 stránky a HLAVNĚ napiš na co se bude používat.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Brandstifter 5. 7. 2015 12:08

80% hry, 20% ostatní činnosti. Proč jsou tamty disky špatné? Ten ssd disk může byt i do msata. Z předchozích tvou stránek jsem si odnesl dvě informace:D Disky od Intelu, které jsou aspoň papírově podstatně pomalejší než-li mnou jmenované a ssd disky Transcend, což je značka se kterou jsem se v životě nesetkal.
Brandstifter
Junior

Odeslat příspěvekod petison 5. 7. 2015 12:11

Tak si kup papírově nejlepší disk,když myslíš že to v reálu poznáš ...
petison
Junior

Odeslat příspěvekod Brandstifter 5. 7. 2015 12:32

No podíval jsem se znovu a našel jsem ještě:
Intel SSD 730- 480G
Na ten tu panuje jaký názor? Proč je např. ten Samsung 850 pro špatný disk? vždyť je to jedno z nejprodávanějších ssd?
Brandstifter
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 7. 2015 17:30

Omyl:
Brandstifter píše:Proč je např. ten Samsung 850 pro špatný disk?

Není.
SSD Samsung Pro = špička v kategorii SoHo.
Nedoporučuje se jen EVO (stejně jako při výběru MB), protože syrovou technologii TLC nedotáhl Samsung k optimální použitelnosti.
Stručně řečeno: s EVO mohou nastat problémy.
Nic na tom nemění fakt, že řada MB EVO i SSD EVO funguje bez nejmenších problémů.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Brandstifter 5. 7. 2015 18:08

Samsung 850 Pro 512GB
Corsair Neutron GTX 480GB
Intel SSD 730- 480G

Studoval jsem pečlivěji a stejně mi vyšel vcelku podobný seznam jako na poprvé, dobré recenze jsem četl i na ssd disky OCZ, ale nebyl jsem schopen si vybrat, mají dost širokou nabídku. Požadavky mám jen dva: kapacita okolo 500GB a životnost, nechci nějaký krám co se za rok či dva rozbije. Cenový limit je 12 000 Kč. Jak jsem již řekl využití z 80% na hry 20% ostatní činnosti.
Brandstifter
Junior

Odeslat příspěvekod petison 5. 7. 2015 20:03

Tak ber ten Samsung 850 Pro 512GB záruka 10 let je jistota.
petison
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 5. 7. 2015 21:09

Limited warranty ... staci jednou presvihnout a poznas Samsung.
Vector 180, HyperX Savage, Intel 530 a protoze staci s prehledem Transcend SSD370 nebo ADATA SP920, tak za tu cenu mas 1TB.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 7. 2015 06:57

Přesně jak píše Matysek. Pro tvé použití je to kanón na vrabce :)

Vše je jednou poprvé ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod vesacekAstolicka 6. 7. 2015 08:52

Zdravím pánové,

jenom rychlou radu. Kupuji mSATA SSD do Lenova E430. Chtěl bych se zeptat, jaký máte názor na Transcend MSA370, nebo by jste šli radši do Crucial MX200 popřípadě Samsungu? Nebo je to jedno?

Díky
vesacekAstolicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cpt.Plesard 10. 7. 2015 15:15

Zdravim.
Vidim, ze tady hodne doporucujete Transcend SSD370S.
Ale nikde jsem nenasel, nebo mozna jen prehledl, proc.
V cem je tak dobrej?
Diky.
cpt.Plesard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 10. 7. 2015 16:13

Vubec v nicem, v tom je ten vtip. Proste neobycejne obycejny disk.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 7. 2015 16:51

Nejvic dobry je v tom, ze nema zadny prusvih.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod mople71 10. 7. 2015 17:07

Asi tak, spíš než se ptát v čem je dobrý, ptej se v čem není špatný. ;)
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Matysek 10. 7. 2015 19:16

Mnohem vetsim problem predstavuji skryte vlastnosti, o kterych se nemluvi a/nebo se najdou kokoti (napr.: Anandtech vs Crucial MX200), kteri si jeste skryte vady umi pochvalit. Proc Tom’s Hardware radi na spici 2 tolik podobne SSD? Mluvim o Samsung 850 EVO a Sandisk Extreme Pro … ktere jsou sice vykonne (consumer workload), ale nerikaji celou pravdu. Nikdo se nepta, co se s takovym diskem deje pri zaplneni male “3bit MLC … PseudoSLC” cache, ktera vydrzi v pripade 12xGB variant cca 8.3 sekundy, nez se 8GB cache zapise a jak se pote ten SSD zacne chovat pri zapisu, zaplneni nebo v kombinaci obojiho? V tom je ten problem, nikdo se nepta, cim se to pancuje. Kolik najdes pripominek k algoritmum SSD napr.: Data Refresh … Samsung 840 i EVO prokazalo neschopnost udrzet data v kondici, pokud se do dane oblasti dlouhou dobu nesahne. A co kdyz nemuzes provadet TRIM nad FS? Ano, bylo po nich a stalo to cely FS. A dnes tu mame dalsi skvost, moderni mysleni, DWA … staci jen kapacita a zapis, aby se z toho stal PATA 4200rpm z roku razdva. Narval to levne vyrobitelnym smejdem, napancoval “Cache” a kokoti jako Anandtech jasasi, ze konecne prislo neco supertrooper. Takovy je svet.

Consumer a vubec takove opicce na Facebook to muze byt docela jedno, ten disk narvou tam, kde nezalezi na nicem jinem, nez-li na cene a vlastnosti nikoho nezajimaji. Tech obycejnych se nedotknou ani lopatou, protoze jim chybi “wonder” a reviews? Zkus objektivne zkritizovat SSD a uz jim nic neposlou, ztrati exkluzivitu, prijdou o penize z reklam a zaniknout. Proto se testuje tak, aby to nepresahlo 2 – 3GB (pro consumer to staci), vyzvracelo pekne nic nerikajici cislo a pribalil se k tomu Caryfuk – samovrazedny nastroj, ktery si zije na pozadi, nerika nic, ale vsichni se tvari ohrome dulezite, ze ho maji. Bud rad, ze stale existuji obycejne jednoduche disky se snadnou predikovatelnosti, dobrym radicem, bez magicna – osizeni osazeni, ktery nabizi spravne funkce a prijemnou cenou. Vadi nebo nevadi? To si musi kazdy vyresit sam. Vetsina nikdy nepozna slabiny disku a vyrobcum projde pancovani (vyrabet jeste levneji jeste vetsi srot), limited warranty atd. Consumer proste neprijde do styku temer s nicim, ale kdyz zaplni, tak uz to vadit zacne. Takovych zrad jsou v SSD tisice.

Ale proc o tom mluvim. Proste proto, ze prichazi nova generace Value SSD - levne a pro nenarocne intelektualne nezainteresovane consumers, zalozene na levnych TLC NAND Toshiba, min. BL/Ch a controller T58. Jednim z nich bude Trion 100 (ten uz by mel byt na trhu) a nese malu PseudoSLC cache, ktera jakmile se zaplni, tak zacne vyvadet jako staleta plotna. Neumi ani SMART (neexistuje standard SMART), tedy nevyctes nektere udaje a informace, ale bude levny. Alespon, alespon, alespon … umi GC (samozrejme velmi omezene), tedy ta zazracna oprava degradujicich Samsung EVO (do 850 museli pridat 9% OP, aby to mohlo v IDLE vubec fungovat). A presne tohle dokaze DWA narvana v MX200. Co se stane? Staci zaplnit a zapis bude 120MB/s nebo take 60MB/s a vypali latence. Vadi a/nebo nevadi? Pokud clovek nekomu radi, mel by mit dostatek sebereflexe a objectivity, aby poradil to, o cem vi, ze bude splnovat criteria. Dokud to ve stupidnim “benchmark” zvraci pekna cisla, tak se nic nedeje a jsou vsichni spokojeny. Kdyz ne, tak nastava globalni oteplovaci problem, protoze k nicemu ty benchmark nejsou. Jen potrava pro trolly na forech a reseni oteplovani. Co z toho vyplyva?

Bude na Facebook, gamesy, … staci Trion 100 …. Jiste ano. Budu dostavat PM s dotazy, ze si koupil podle demetniho redaktora EVO na 4k AE/PPro (necetl jsem to, takze nevim co tam mel)? Uz jsem dve dostal (opet PM blokuju) a co mam odpovedet? Nic, proste ten disk nebyl vhodny na konkretni pouziti a nic s tim neudela. Tak je to se vsim, zaruka 10let zni dobre jen na papire, ale ma to hacek. Neni to tak dlouho, co jsem tu demonstroval bezny consumer workload, staci si to najit a pochopis pointu.
Matysek
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka