Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod OS 27. 7. 2015 08:03

fajfka123 píše:Lidi mám možnost koupit zajety SSD (18 hod provozu) za litr vč. postovneho. Chci se zeptat, jestli je to výhodná koupě.

SSD je tento: https://m.alza.cz/adata-sx900-xpg-128gb-d312289.htm?o=1

Za 1000 Kč bych to asi vzal.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod fajfka123 27. 7. 2015 08:55

Odpoledne sem hodim screen toho disku.
fajfka123
Junior

Odeslat příspěvekod fajfka123 27. 7. 2015 14:11

fajfka123
Junior

Odeslat příspěvekod fajfka123 27. 7. 2015 18:14

Tak co hoši ?
fajfka123
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 7. 2015 18:16

18 hodin provozu a 100 zapnutí? WTF?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod fajfka123 27. 7. 2015 18:55

To taky nechapu, možná nějaký bug ? :-D
fajfka123
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 7. 2015 09:12

Nesmyslné obrázky
fajfka123 píše:Tak zde je screen: http://www.cmdesk.eu/af8/disk1.png

husti třeba do KsichtoKnihy, tady jsi v IT fóru.
V případě CrystalDiskInfo stačí prosté Ctrl + C -> Ctrl + V, abys dostal do svého příspěvku smysluplný text.
Btw:
Pro testy SSD je vhodnější používat příslušné nástroje výrobce SSD, případně obecný nástroj typu SSD Life
http://ssd-life.com/eng/download-ssdlife.html

Btw:
tenhle laciný SSD
OS píše:adata-sx900-xpg-128gb

je vybaven problematickým řadičem SF-2281. Pokud možno nepoužívat.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 28. 7. 2015 09:36

CrystalDiskInfo je pro diagnostiku SSD podstatně lepší, než SSD Life a i než většina nástrojů výrobce - dokáže lépe interpretovat atributy SMART.

Pro screenshot je ovšem nutné natáhnout zobrazení tak, aby se tam všechny vešly.

Ctrl + C -> Ctrl + V u CrystalDiskInfo dá dost dlouhý výpis informací o všech discích v systému, je nutné ho inteligentně promazat, aby bylo vhodné ho poslat do fóra.

Řadič SF-2281 používají i doporučované Intel SSD 520 a 530.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 28. 7. 2015 10:10

To sice pouzivaji, ale porovnavat 520 s plne modifikovanym FW Intel s 1stgen FW SX nejde. Mezi Green, Blue, Purple, ... neni take mechanicky rozdil, ale disk a vlastnoti davno neurcuje HW, nybrz FW.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Petr_S 28. 7. 2015 10:16

No právě to jsem měl na mysli.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 28. 7. 2015 13:25

The Shitman píše:18 hodin provozu a 100 zapnutí? WTF?

dvoji instalace widli, par uspani a ses tam...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja-cz 28. 7. 2015 21:10

ja-cz píše:Zdravím,
v postarším PC (Q6600, ASUS P5Q PRO, 8GB RAM) mám Samsung 840 120GB (asi EVO) se systémem + zrcadlo s daty. PC využíváno hlavně na net a další takové to domácí žvýkání, úpravu fotek a občas nějaké hraní...

Těch 120 GB mi ale už nějak nestačí a hlavně ty dva disky v zrcadlu docela dost chrčí. Takže chci využít příležitosti nových oken a hodit systém na něco většího.

Nejprve jsem uvažoval o 240GB. Vidím tady hodně tipů na Transcend 370, který stojí v NL (kde budu kupovat) cca 110 EUR. Konkurence je na tom cenově podobně, tak budiž.

Pak jsem si ale všiml, že za 165EUR je 480GB V300, Crucial BX100 za 175, a za 180-190 Sandisk Ultra II a Samsung 850 EVO. Transcend je za 210 a to už mi přijde trošku moc.

Takže moje otázka - je ten V300 či BX100 v pohodě (i s přihlédnutím ke stroji), nebo jsou to fakt šunty a mám se raději trošku uskromnit a vzít 240GB?

Zeptal jsem se, tak si i odpovím. Po dlouhém hledání jsem zjistil dokonce proč ten Kingston SSDNow V300 480GB nebrat - je o dost pomalejší než ukazují testy. A to proto, že soudruzi u Kingstonu se rozhodli s lidmi vydrbat a po pár sériích tam začali cpát čipy horší kvality. V důsledku toho se disk chová normálně v u nich preferovaném testu s komprimovatelnými daty, jinak je to bída. No ale hlavně ten vydrb. (to zmiňuju proto, až to někdo zase bude hledat)

Takže pak jsem chtěl vzít Crucial BX100 který je dle testů celkem fajn. O 10€ dráž byl ale k mání Crucial MX200, který je hardwarově v podstatě BX100 s lepší podporou šifrování, pár dalších fíčurek a klonovacím softem k tomu (Acronis). Vzhledem k mému stroji asi nic moc lepšího/rychlejšího nepotřebuju, obzvláště přihlédnuli k tomu, že hlavní přínos vidím v malé přístupové době a tichu :)
ja-cz
Junior

Odeslat příspěvekod Nighthawk 29. 7. 2015 10:58

budu objednávat 2 SSD- pro sebe a pro kolegu, mně stačí 256 GB, takže na základě zdejšího doporučení si koupím 370s, ale kolega chce kapacitu 512GB (do notebooku- je to nějaký DELL 15R, přesnější specifikace neznám), je tenhle disk vhodný i s dvojnásobnou kapacitou nebo je lepší se poohlédnout po jiném?
Užití notebooku bude z 99% kancelářské, zbytek úprava (možná jen prohlížení) fotek. Žádné video ani hry.
Nighthawk
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 29. 7. 2015 12:32

Do toho Inspironu dejte radeji EVO v podobne ceno - v tehle kapacite a urceni to nevadi, nemusite nic velkeho stelovat, out of box a vyhni se novym Crucial BX100/MX200. Stale nesnasim Samsung, ale najdu alespon jeden zatracene dobry duvod.

V300 jsou davno zpet na NAND Toshiba, ale to by mel clovek kriticky vedet. Nejsou to NAND horsi kvality, ale odlisnych vlastnosti. Vodive vrstvy jsou naopak lepsi a disponuji vetsim poctem PE.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 7. 2015 12:43

Matýsek:
To jsou jen těšínská jablička: :-)
Matysek píše:V300 jsou davno zpet na NAND Toshiba

Nemůžeš tušit, zda daný obchod má novou verzi nebo na skladě ještě stále trčí původní, protože to nikdo nekupoval. :-(
IMHO by výrobce měl zásadně přejmenovat novou verzi SSD, aby se zamezilo pochybnostem.
Vzhledem k tomu, že to neudělal, nabízí se (úmyslná) snaha prodat i starší zásoby ze skladů. :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka