Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod meda2016 25. 1. 2020 18:03

@stani -Otevřel si už ten miniPC? Jsi si jistý, že máš právě tu verzi s paticí M.2?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 1. 2020 18:49

Divil bych se, kdyby tam byla jiná
Přílohy
n4000.jpg
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stani 25. 1. 2020 18:59

meda2016 píše:@stani -Otevřel si už ten miniPC? Jsi si jistý, že máš právě tu verzi s paticí M.2?

Přijde až příští týden (objednával jsem včera), a ano objednával jsem ten N40. Ale je to tak, jak sem dal ten obrázek dockalacek.

obj.jpg
stani
Junior

Odeslat příspěvekod peter77nowak 25. 1. 2020 19:45

@stani
PC už pevný disk má. Je tam 64 GB eMMC, které jsou napájené přímo na desce. Dále tam máš Windows 10, tak jen zapneš a jedeš. Žádný Linux nemusíš shánět a instalovat. Na použití jak si psal, ti 64GB bohatě stačí a nemusíš žádný disk kupovat. Pokud časem přece jen budeš chtít rozšířit kapacitu disku, můžeš PŘIDAT další disk. Od toho je zde ten M.2 slot. Teď je prázdný. Disk pak musí být SATA M.2 o rozměru 2242, teda délka 42 mm. Delší tam nevleze. UMAX se teď jeví jako cenově nejvýhodnější a nemusíš se ho bát. Pro tvé použití je úplně jedno jakou tam dáš značku.
Tak asi tak :-)
peter77nowak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stani 25. 1. 2020 20:25

peter77nowak píše:PC už pevný disk má. Je tam 64 GB eMMC, které jsou napájené přímo na desce. Dále tam máš Windows 10, tak jen zapneš a jedeš. Žádný Linux nemusíš shánět a instalovat.

Ty wogo, fakt? 64 GB eMMC a Windows 10?!? Nemusím shánět a instalovat Linux?!
Tys mě právě votevřel voči, stejně jako třeba KineCZek s tím, že jsem si koupil „plečku“!!!! Fakt díky moc klucí!!!!

Aneb nechápu, jak si někteří můžou myslet, že jsem takový retard, že snad ani neumím číst a nevím co kupuji.
Šáhl jsem pro tento fanless mini pc, protože na něj byla právě časově omezená akce. Samozřejmě vím, že to slabší stroj, ale na druhou stranu, může mi dát někdo tip na výkonnější fanless mini pc max 8W TDP do 5t. Kč? Těším se na ty tipy... :mrgreen:
stani
Junior

Odeslat příspěvekod peter77nowak 25. 1. 2020 21:30

Tak nás nenapínej a napiš co sis vlastně koupil :-)
Přílohy
Screenshot_20200125_212345.jpg
peter77nowak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 1. 2020 09:49

stani píše:
meda2016 píše:@stani -Otevřel si už ten miniPC? Jsi si jistý, že máš právě tu verzi s paticí M.2?

Přijde až příští týden (objednával jsem včera), a ano objednával jsem ten N40. Ale je to tak, jak sem dal ten obrázek dockalacek.

obj.jpg

Tak to musím uznat, že je fakt dobrá nabídka za ty peníze, když to má i Windows.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod malay 26. 1. 2020 10:06

Co na ten M.2 disk hodláš instalovat? Vycházím z toho, že víš co chceš, tak pro tvůj účel je 64GB eMMC dostatečných, zvláště když hodláš instalovat linux.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior

Odeslat příspěvekod stani 26. 1. 2020 10:50

malay píše:Co na ten M.2 disk hodláš instalovat? Vycházím z toho, že víš co chceš, tak pro tvůj účel je 64GB eMMC dostatečných, zvláště když hodláš instalovat linux.

No, už by to pomalu mělo být přesunutu do jiné sekce, protože tady to je o Výběr SSD. Sám nemám rád když se ve vláknech řeší něco jiného.

Ale přesto budu reagovat. Paskvil W10 nechám na té eMMC jako záložní, pro všechny případy. Po updatu jistě ještě nabobtná, a je třeba počítat nejen se samotným OS, ale i se soubory (fotky, dokumenty, jiné programy, atd.). Takže dva OS + další věci na jedné 64GB kartě, to určitě ne. Už to každý přeci musí znát – řekne si, no pro mě bude stačit disk jen s takovou xxx kapacitou, stejně víc nepotřebuji. Ale během pár měsíců je disk zaplněn. ;-)
Na ten M.2 (který si díky slevě u toho PC mohu „dovolit“ :-D ), bych dal nejraději Mint Mate, ale protože je to slabý procesor, spíše tam přijde MX Linux nebo Lubuntu. Uvidím, co bude svižnější. Takže dva OS, každý separátně na jiném disku. A kdybych byl šetřílek a koupil jen 128GB M.2, tak se s tímto PC vejdu do 4t. Kč. Špatná koupě?..
stani
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 1. 2020 11:03

Ne, dobrá, dokonce moc, i když většina lidí by doporučila aspoň polovinu peněz přišetřit, ale ono to není zas taková tragédie:

https://www.youtube.com/watch?v=uLbL1wdHH2U&t=70s
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stani 26. 1. 2020 11:15

Ale konkrétně na co přišetřit? Klidně bych dal za výkonnější fanless mini pc max 8W TDP o polovičku víc, ale o žádném nevím... :-]
stani
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 26. 1. 2020 18:01

Ahoj,

chtěl bych si pořídit 1TB SSD ke stávajícímu systémovému SSD WD Blue (500GB). Určení je především na data (typicky hry, které se dneska nepříjemně zvětšují, např. jen RDR2 a CoD mají dohromady 300GB). Nové SSD bych využil i na virtuální mašiny a nějaké SW projekty (vývoj pro Android -- častá synchronizace mnoho malých souborů). Rozpočet cca 4k.

Postačí SATA SSD, třeba MX500/WD Blue a nebo Samsung 860 QVO (s MLC)?
A nebo oproti SATA SSD přihodit pár stovek a jít do nvme např. Samsung EVO 970, S11 Pro nebo WD KC2000 (dneska v akci u mimozemšťana za 3.5k)?

Díky.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 1. 2020 18:04

QVO je QLC. Kup další WD Blue, má skvělou cenu a je to bezvadný disk.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod .Hardy 27. 1. 2020 09:00

Aha, u QVO jsem vycházel z popisku na Alze, který je očividně špatně. Díky za info.

Na eshopech jsem také zahlédl tento relativně nový WD Blue SN550. Máš, resp. máte, s ním již nějakou zkušenost?

Případně obecně, jaký je problém s „levnými“ (TLC) nvme disky? Všiml jsem si, že třeba disk EVO970 není v tomto vláknu vychvalován, ikdyž oproti klasickému SATA disku v podobné cenovce (+- 1k) nabízí v průměru (v reálném provozu) vyšší rychlosti, vyšší TBW a stejnou záruku. Díky.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 27. 1. 2020 10:16

To je specialita Samsungu, vse krome SLC je MLC a pak je pridava 3bit, 4bit...
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka