Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Elv01 7. 8. 2012 17:52

Chipset mám Q35, je to problém?

Základní deska je tato: gigabyte GA-Q35M-S2

CPU:
LGA775
Intel® Core™ 2 Extreme/ Intel® Core™ 2 Quad/ Intel® Core™ 2 Duo/ Intel Pentium Extreme Edition/ Intel® Pentium D/ Intel® Pentium 4 Extreme Edition/ Intel® Pentium 4/ Intel® Celeron
L2 cache varies with CPU
1333/1066/800 MHz FSB
Čipset:
North Bridge:
Intel® Q35 Express
South Bridge:
Intel® ICH9DO
Nineveh 82566DM chip (10/100/1000 Mbit)
Realtek ALC888 8-channel audio codec
Elv01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod arnie01 7. 8. 2012 19:46

Zdravím vás všechny.
Chci koupit SDD s kapacitou cca120GB, páč moje HDD WD 500GB 7200 je největší brzda celého PC. Jde mi o svižné načíání a spouštění programů a různých aplikací a her. Zde stručně můj HW.

Deska: Asus P7P55D
CPU: QuadCore Intel Core i5-750
RAM: A-Data DDR3 celkem 6GB
Grafika: ATI Radeon HD 5800 Series (1024 MB)
HDD: WDC WD5001AALS-00L3B2 ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Zdroj: Fortron 550W Black

Stávající HDD 500GB zůstane jako uložiště a nové SDD bude samozřejmě jen na OS Win7 x64, veškeré programy, a nějkou tu aktuálně hrající hru.
Chci vás požádat pomoct se rozhodnout mezi těmito, nebo doporučit snad jiný?
1) CRUCIAL M4 128GB (se zárukou 3roky.)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001DM4
2) OCZ Vertex 4 Series 128GB (se zárukou 5let.)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001L53

Četl jsem si test 14ti SDD 120GB v Coputeru 8-2012 kde CRUCIAL M4 128GB jasně poráží ostatní v reálných rychlostech. Bohužel mezi nimi nebyl model OCZ Vertex 4 Series 128GB, takže si nejsem jistý ještě jak se rozhodnout.Vertex 4, se právě ještě moc neohřál a není na něj toliko ohlasů jako na M4. V recenzích které jsem ale četl, je o něco málo výkonější Vertex4 než M4. Ale nevím zase jak ve spolehlivosti.

Předem díky za reakce.
arnie01
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 8. 2012 21:08

Rozdíl v hustočíslech reálně nepoznáš, záruku ano.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vladimirnovotny 8. 8. 2012 08:18

Elv01 píše:Mám možnost koupit :

Kingston 128GB SSD Now V200, za 1750 CZK

To že je pomalejší mi nevadí, protože je určen pro starší sestavu s SATA 2 (PC: Core 2 Duo E7200, RAM 4GB, Win 7).

Šli byste do toho na mém místě?

Mým cílem je zrychlit start OS a některých aplikací.

L.

Řeším ten samý problém stejný disk za tuto cenu desku mám ASUS P5KR

CPU Intel Socket 775 Core™2 Quad/Core™2 Extreme/Core™2 Duo/Pentium® Extreme/Pentium® D/Pentium® 4 Processors
Compatible with Intel® 05B/05A/06 processors
Support Intel® next generation 45nm CPU
*This motherboard supports FSB 1600/1333/1066/800
Chipset Intel P35
Intel ICH9R
Intel Fast Memory Access Technology
vladimirnovotny
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 8. 8. 2012 15:09

P5K ... to si moc nevyberes, protoze P5K P35 (ICH9) mela dost velky problem s AHCI a jestli si spravne pamatuji a jedine reseni bylo skrze cross flash, protoze Asus ted uz nevim od jake verze, ale zrusil podporu AHCI.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Petr_S 8. 8. 2012 15:38

Tak já tu odpověď postnu sem:

Na jejich webu http://www.ocztechnology.com/products/s ... a-iii.html je to krásně roztříděné, doplním technické detaily.

High-Performance Solid State Drives
OCZ Vertex 4 SATA III 2.5" SSD - řadič Indilinx Everest 2 (IDX400), 25nm synchronní MLC flash, 5 let záruka
OCZ Vertex 3 Max IOPS SATA III 2.5" SSD - řadič SandForce 2281, 32nm toggle MLC flash, 3 roky záruka
OCZ Vertex 3 SATA III 2.5" SSD - řadič SandForce 2281, 25nm synchronní MLC flash, 3 roky záruka

Mainstream Performance Solid State Drives
OCZ Octane SATA III 2.5" SSD - řadič Indilinx Everest (IDX300), 25nm synchronní MLC flash, 3 roky záruka
OCZ Agility 4 SATA III 2.5" SSD - řadič Indilinx Everest 2 (IDX400), 2x nm asynchronní MLC flash, 3 roky záruka
OCZ Agility 3 SATA III 2.5" SSD - řadič SandForce 2281, 25nm asynchronní MLC flash, 3 roky záruka

Value Solid State Drives
OCZ Petrol SATA III 2.5" SSD - řadič Indilinx Everest (IDX300), 25nm asynchronní MLC flash, 3 roky záruka
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KevlarN 8. 8. 2012 16:51

to Petr_S:
V první řadě se omlouvám za založení samostatného fóra, ale obával jsem se, že tady by to zapadlo. Zjevně to byla obava lichá. :)
K těm jednotlivým řadám. Ty parametry jsem také zjistil, ale když jsem pročítal různá reviews, tak jsem došel k závěru, že z hlediska výkonu i ceny jsou rozdíly mezi jednotlivými řadami naprosto minimální, zanedbatelné a roli hraje pouze čas uvedení na trh (čím novější, tím je disk výkonnější a má lepší poměr cena-kapacita-výkon), ale o jakou konkrétní řadu se jedná v praxi není třeba řešit. Na druhé straně jsem ale taky četl názory, že např. Agility jsou ve srovnání s Vertex nespolehlivé. Chtěl jsem se teda ujistit jestli to tak opravdu může být, nebo jestli je v reálu skutečně rozhodující datum uvedení na trh, kapacita a nabízená cena, ale o jakou konkrétní řadu se jedná, to je marginální záležitost.
KevlarN
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 8. 8. 2012 18:17

Z hlediska vykonu jsou ty rozdily naopak propastne a to, ze to papirove a nejakym rychlotestem vypada stejne jeste neznamena, ze to tak je. Ono je i rozdil treba Tebou zmineho Vertex4, kteremu zasadne upravil "rychlotest" vykon firmware 1.5, coz se vuci 1.4 zda jako zpomaleni, pricemz to neni pravda, ale to uz je na uplne jinou debatu. Vykon disku z 99% recenzi nepoznas, tedy nepoznas realne hodnoty, coz pro SOHO neni nezbytne, vlastne trosku zbytecne.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod KevlarN 8. 8. 2012 20:06

Díky za odpověď. Ještě bych měl dotaz konkrétně k řadě Vertex 4. Tato řada je v nabíce e-shopů už pár měsíců, ale nyní se v e-shopech objevila také i nabídka Vertex 4 M. Jak jsem zjistil, disky Vertex 4M jsou aktuálně přibližně o 10% levnější než disky Vertex 4. To "M" údajně znamená, že flash chipy jsou značky Micron. Který z těch dvou disků radíte vybrat? Opravdu to "M" znamená Micron a pokud ano, tak je to známkou kvality, nebo spíš naopak?
KevlarN
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 8. 8. 2012 21:44

Ano, opravdu M znamená Micron, je to ostatně napsané v katalogovém listu na webu OCZ: http://www.ocztechnology.com/res/manual ... _sheet.pdf

Micron je velmi kvalitní výrobce čipů, má na jejich výrobu společný podnik s Intelem (IMFT).

Toto jsou ovšem čipy vyráběné Micronem a značené jak OCZ, takže můžou mít nějaké specifické vlastnosti, kvůli kterým je Micron nechce prodávat pod svojí značkou.

Podle http://www.ocztechnologyforum.com/forum ... rtex-4-512. je verze M o něco pomalejší.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miso225 8. 8. 2012 23:17

Zdravím mam moznost kupit http://www.shark.sk/komponenty-0/disky/kingston-128gb-ssdnow-v200-series-sata3-2-5-quot/
Siel by do noteboouku s CD 1,6Ghz 2GB ram Win Xp.
Oplati sa mi ho kupit pripadne ma niekto skusenost s Win Xp a ssd?
miso225
Junior

Odeslat příspěvekod davidas 10. 8. 2012 07:17

zdarec, obracím se na zkusenejsi s radou ohledne SSD disku, zvažuji investici, ale odrazuje me zivotnost, dale mam v planu dva, mozna tri systemy na jednom disku (neni to zhovadilost?), win XP, win 7, ubuntu, momentalne pouzivam tuto desku:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 27H0001C9U
spolu s ram 4gb

do jakeho disku jit (velikosti), hodne diskutovany je crucial, PC pouzivam kazdy den, system i data budou vyhledove oddeleny, jak dlouho ten ssd disk muze vydrzet pri ruznem vyberu-pouziti systemu?
davidas
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 10. 8. 2012 07:40

Životnost? A co na něm plánujete provozovat? Obvyklá zátěž se ani zdaleka neblíží životnosti 3000 cyklů: viewtopic.php?f=940&t=1163708

Velikost - to záleží, co je na těch systémech nainstalováno, na samotné systémy by stačilo i 60 GB, ale bral bych nejméně 120 GB.

Vzhledem k XP, které nepodporují TRIM, bych volil nějaký disk, ke kterému výrobce dodává utilitu na TRIM manuální, třeba nějaký od Intela.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod davidas 10. 8. 2012 08:30

na vsech systemech pojedou bezne veci jakou jsou ms office, adobe, internet, rip videa mp3 atd. vypalovani, proste bezne veci...
davidas
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 8. 2012 08:39

k cemu to je dobry mit takhle 3 systemy? to si rano hodis korunou v jakem prostredi budes? to tam chces mit adobe ve WXP i ve W7?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka