Kolik dat zapíšeme v průměru na SSD disk za měsíc?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kledr 5. 7. 2012 21:02

SSD toolbox ukazuje 267,66 GB. Takže SSD life ukazuje správně.
Kledr
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 7. 2012 08:18

Je tam nějaký zmatek i s datumem startu monitorování - první obrázek ukazuje březen, druhý červenec.

Kdy jsi dělal update firmware? Měl jsi od té doby nastartovaný SSD-life? (teorie: update firmware před nějakou dobou vynulovalo některá počítadla.)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Kledr 6. 7. 2012 09:42

nn, update firmware sem dělal hned po koupi. A pak ještě jednou jak se sesypal ten disk. Přitom firmware sem tam měl ten co tu chybu opravuje. SSD life jsem nainstaloval včera, proto to datum startu monitorovani asi. Ale na data ze S.M.A.R.T by to nemělo mít vliv ne?
Kledr
Junior

Odeslat příspěvekod vtobola 9. 7. 2012 18:21

OCZ Agility 3 - 120GB
V provozu cca 8 dní

Systém jsem ze začátku přeinstaloval asi 4x, kvůli problémům při instalaci.

Spíš mě znepokojuje, že za den napíšu až 10GB dat a to nedělám na pc nic jiného než jen procházím internet. Používám mozillu, protože google chrome zapisoval na disk obrovské množství dat.
Přílohy
Bez názvu.png
vtobola
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 9. 7. 2012 18:35

Takze jsi znepokejny aktivni konzument rozezranych multimedialnich kravin s potrebou nam to rici? No, muzes treba prejit na textovy browser, rekneme Lynx/Links a vykaslat se na multimedialni paskal. Co se tyce informaci, tedy hodnoty informaci jsou na tom text-friendly webe lepe, nez kde jaky smejd s flashem a javou.

Nebo proste spund do prcky a prestat to resit.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 7. 2012 19:36

vtobola: Hibernuješ? Kolikrát za den? To by byl potencionální zdroj zápisů, o kterých nevíš.

Doufám, že nespouštíš defragmentaci.

Firmware SSD disku jsi aktualizoval?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod vtobola 10. 7. 2012 10:07

Nehybernuju. Počítač jede denně cca 5-6 hodin. v Mozille jsem nastavil ukládání dočasných dat na RAM. Defragmentaci samozřejmně nepoužívám...
vtobola
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 7. 2012 11:04

A dívám se, že firmware máš aktuální (na stránce http://www.ocztechnology.com/ssd_tools/SandForce_Based/ uvádějí 2.22 jako aktuální)

V každém případě 7 GB za posledních 7 dní vypadá více než O.K., 189 GB/8 dní, když navíc vezmeme do úvahy několikanásobnou instalaci + instalaci všelijakých updatů taky nevypadá nějak hrozivě.

Pro pořádek: máš Windows 7 (už Microsoftem optimalizovaný pro SSD) a oddíl na disku byl vytvořen pomocí jeho instalátoru (=zarovnání. Pokud by nebyl zarovnaný, značilo by to zdvojnásobení zápsů při přepisování buněk.)?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 7. 2012 11:12

4 x instalace W7 at pocitam jak pocitam tech 160GB v pohode bude... ono si to nekam rozbali ty soubory, pak je nekam jinam zapise a smaze ten temp, probehnou tam nejaky ty updaty a tak. na 10GB/den nevidim nic hrozneho.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vtobola 10. 7. 2012 12:58

Oddíly jsou zarovnané. Každopádně díky za vysvětlení :-)
vtobola
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 14. 7. 2012 20:05

Ahoj,
Tady jsou moje hodnoty.
1. SSD koupen 19.05.2012, jedná se o Intel 520, 120GB.
2. Zapsáno 618,4GB, tedy cca 300GB / měsíc. Screen z SSDLife.
3. Domácí počítač, běžné použití.
4. Hlavní data na plotnových discích, SSD tedy je použit jako systémový. Po koupi provedena čistá instalace W7.
Hodnoty se mi nějak nezdají, zdá se mi to moc :-)
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 7. 2012 20:26

10GB / 1 den = bezne domaci pouziti na serfovani a tak
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MASH 30. 7. 2012 03:27

Řeším vedle v diskuzi jeden takovej problémek, související s tématem. V SSD Lifu jsem si po tejdnu používání novýho SSD všimnul celkem ukrutnýho čísla, aniž bych něco stahoval, nebo instaloval. Po nahlédnutí do HD Tune Pro jsem zůstal docela v úžasu, když jsem viděl, kolik zbytečnejch dat na můj novej SSD ukládá Firefox 13. A to i přesto, že jsem měl veškeré standardní úkony dávno nastaveny (přesunutá cache na jiném disku, další cache vypnuty).
Mrkněte prosím někdo, kolik vám zapisuje konkrétně Firefox. Díky.

Jinak téma jsem založil zde: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=925&t=1172451
MASH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 7. 2012 06:53

SSD Lifu jsem si po tejdnu používání novýho SSD všimnul celkem ukrutnýho čísla
Tyhle románové, nic neříkající popisy... To číslo bylo jaké?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod czatlantis 30. 7. 2012 11:40

kolik FF zapisuje jsem nezkoušel, ale otevři si about:config a přepni na false browser.cache.disk.enable .
V současné době rychlýho internetu fakt nevidím důvod proč by se mělo všechno cachovat na disk, stačí to co je v RAMce
czatlantis
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka