Kolik dat zapíšeme v průměru na SSD disk za měsíc?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Velcro 8. 5. 2012 13:15

Jop... firmware je obnoveny, uvidime co to bude delat, ted mam zastavene skoro veskere zapisy na SSD (System), nabehne mi tam za par dnu jen 1Gb, tak uvidime. Skoda, neda se moje udaje pouzit do statistiky..
Velcro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kledr 15. 5. 2012 12:31

Tak já už nezapíšu nic. Před hodinou muj system začal chroupat(točit hodiny). Po 30 minutach sem to vzdal a natvrdo restartoval. Systém nenajede, na druhem kompu vidím kapacitu disku 8MB. Takž všechna data sou fuč. getdataback taky konec. IntelSSD utility ho ani nedetekuje.
Kledr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 15. 5. 2012 12:44

to vypada na radic ... je videt v BIOSu? Pokud jo, tak je porad sance ... (taky se mi to stalo)
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 5. 2012 13:03

... ten problem je dost dlouho znamy a dost dlohou vyreseny
... uzivatel se deli na dve skupiny. Prvni skupina uz zalohuje, druha se na to chysta.
... reset .... reseni uzivatelskych problemu

http://communities.intel.com/message/131623
http://communities.intel.com/thread/24205
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kledr 15. 5. 2012 14:27

disk videt je. Dulezite data mam samozrejmn na jinem disku. Ale kdyba se povedlo je obnovit. Nevadilo by mi to. Skusim ten upgrade firmwaru jestli se povede. Jestli ne furt trva zaruka.
Kledr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 15. 5. 2012 15:17

Mám v provozu dva SSD disky. První je v notebooku. Koupen 28.3.2012. Je jako jediný disk v notebooku, optimalizace provedena jen co se týče v Intel SSD toolboxu - něco to dělá se superfetch/prefetch. Body obnovení vypnuty. Notebook používán denně do školy, občas na něm "vozím" pár GB filmů. Hibernace (4GB RAM) jen když jej delší dobu nepoužívám, řekl bych tak jednou, dvakrát týdně.
Intel 320_NTB_lukas_15_05_2012.PNG
Intel 320 120GB v notebooku. Koupeno: 17.6.2011


Druhej SSD mám nově ve stolním PC, který jede někdy 24/7, někdy jen od rána do večera. Teď jsem dělal hodně s viruálníma mašinama, tak dostal disk zabrat, výhledově už ho asi tak trápit nebudu, ikdyž čert ví 8-). Koupen je 28.3.2012. Optimalizace to stejný jako u notebooku, žádnej jinej disk v PC nemám, malý data jako fotky, dokumenty jsou na něm, velký data jako videa atd se tahají z NASu. Hibernace vypnuta:
Intel 520_PC_Lukas_15_05_2012.PNG
Intel 520 ve stolním PC. Koupeno 28.3.2012


Oba ukazujou blbosti co se týče počtu najetých hodin. To počítadlo zapnutí by ale mohlo sedět
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 6. 2012 10:47

Intel 520 180 GB
Staří: od 15. 3. 2012
Zapsaných dat: 1,81 TB = ~20,8 GB/den
Přečtených dat: 1,96 TB = ~22,5 GB/den
Disk je jako jediný v notebooku, používaný denně pro běžnou kancelářskou činnost (často ale přenáším větší soubory, proto nadprůměrné vytížení disku).

Optimalizace Windows 7 podle http://it.cestuji.info/optimalizace-w7-pro-ssd.php

Disk je trvale zaplněný z cca 35 %.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RomanV. 12. 6. 2012 18:50

SSDLife01.png

Ahoj, disk mám necelý týden, takže do tabulky to zatím není.. denně zapíšu 2 až 5 GB /dlouhodobý průměr bude později. (nehybernuju, nemam virtualni pamet, je to jediný disk v notebooku)

Teď mě spíš zajímá.. Mám Windows XP, které nepodporují TRIM, ale disk tu funkci má, ukazuje to i ta utilita. Otázka zní.. mám se o ten disk ještě nějak víc starat? Případně jak?


A také budu rád, když se sem tam ozve Velcro, jak to vypadá s jeho opotřebením disku.. když mám uplně ten samý disk tak abych věděl na co se připravit.



Předem díky za osvětu co se týče TRIM a WINDOWS XP.
RomanV.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 25. 6. 2012 08:47

Taky se hlasim s problemem - po cca dvanacti hodinach plneho vytizeni notebooku (vsechna jadra na 100%, vetraky na maximum, nejake ty IO operace) se Intel 320 odebral na digitalni hrbitov. Klasicka "8MB" chyba.

Firmware je aktualni, k problemu jsem nic zajimavejsiho nez "aktualizujte firmware" nenasel.

Nastesti jsem mel cca 6 hodin starou zalohu, takze o par hodin pozdeji jsem uz zase fungoval (stacilo "secure erase" z Intel SSD Toolbox, aby se disk zase probral k zivotu), ale ze se problem projevuje i v aktualnim firmware docela prekvapilo.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 6. 2012 09:46

czatlantis : už jsem si myslel, že máme nový rekord v zápise, ale máš tam v textu chybu v datumu nákupu disku do laptopu (pod obrázkem je to správně).

Bari007: zatížení máš v průměru, ty optimalizace ti asi srazily zápisy dolů

RomanV: jasně, ozvi se za čas, pokud si vzpomeneš.
TRIM a WINDOWS XP: dodal ti OCZ nějaké utility? Vím, že Samsung a Intel todávají utility, z nichž jedna část provádí ve Windows přípravu buněk pro zápis (obdobu Trimu) tak, že se naplánuje start například 1x za týden.
Starat se o disk: hlavně nedefragmentovat, je vhodné povypínat nějaké nepotřebné služby (superprefetch atd) - u Intel a Samsung na to jsou utility, které to udělají na jeden klik, u OCZ nevím.
Co povypínat u XP popisuju v čĺanku http://it.cestuji.info/optimalizace-w7-pro-ssd.php (je to pro sedmičky, ale zmiňuji i XP)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 26. 6. 2012 18:36

Tak tu máš jednoho "dědka" do statistiky...
Domácí komp 24/7 (bez pár výpadků) - ale většinou si vesele idluje
Zakoupen: 12.1. 2011
Optimalizace: částečně
Další disk na data: Ano
Hibernace: Ne

Rekordman nejsem a bude tu se mnou asi ještě dlouho :)
Snad jsem na nic nezapomněl.
Přílohy
CorsairF60.png
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod braqela. 5. 7. 2012 12:05

Intel 320 25 nm
stáří- 5 měsíců
zapsáno- 510 GB
velikost- 40 GB
zápis/měsíc- 102 GB
přepsání/měsíc- 2,6
optimalizace- ne
hibernace- ne
použití- D, Linux, net, pošta, kancelář
další disky- ne
braqela.
Junior

Odeslat příspěvekod Kledr 5. 7. 2012 13:27

Začínám si myslet že můj disk není v pořádku. Po dalších 2 měsících používání mi ubylo ze zapsaných dat 100 GB. Posledně sem měl 380GB, teď to ukazuje 265GB :-D.
Přílohy
ssd_5.7.12.png
Kledr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 7. 2012 18:08

nesmis to prehanet s tou nadsvetelnou rychlosti pri cestovani
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 7. 2012 18:14

Co ukazuje Intel SSD Toolbox?
Bari007
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků