Kolik dat zapíšeme v průměru na SSD disk za měsíc?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 31. 1. 2016 17:50

Jen pro info:
SSD je mSata Crucial_CT240M500SSD3 v Delock adaptér SATA 22 pin na mSATA full size - kupován 20.4.2014 firmaware celou dobu MU03 - před cca. měsícem přechod na MU05
CrystalDiskInfo6_7_3.PNG

Crucial Storage Executive Client.PNG

SSD live.PNG
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flayer 5. 2. 2016 21:39

Samsung 840 EVO v pracovním Probooku. Potřeboval jsem disk s podporou šifrování kvůli dlouhodobé cestě do zahraničí, dnes už bych si ho nekoupil. Počítač jede každý den 8-10 hodin. Optimalizace ve formě vypnuté hibernace (notebook uspávám a cca 1x za měsíc restartuju), nastavení Firefoxu na ramdisk a přesunu složky pro stahování na plotnu co mám místo mechaniky. Na SSD mám programy, se kterými pracuji nejčastěji - Visual Studio, Netbeans, Eclipse s Android IDE, 3DS Max, Onedrive a asi 2GB hudby. Při práci mám rád ticho, takže chci, aby se mi plotna vypínala.

ssd_3.JPG
Flayer
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 2. 2016 22:05

asi bych se vyprdnul na to stahovani na plotnu.nevidim vubec duvod ji k takovemu ucelu pouzivat a zbytecne roztacet.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 2. 2016 22:20

mě vždy fascinuje ta "optimalizace" ... To je jako kopit si Range Rover a jezdit s tím jen po silnici, protože co kdyby ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flayer 6. 2. 2016 02:56

Python.p píše:mě vždy fascinuje ta "optimalizace" ... To je jako kopit si Range Rover a jezdit s tím jen po silnici, protože co kdyby ...


Spíš je to jako koupit si Range Rover a při výběru jestli se z bodu A do bodu B dostat po silnici a nebo přes terén (vzdálenosti jsou stejné) zvolit silnici. Resp. pro mě je to šetření disku aniž by mě to nějakým způsobem omezovalo. Před optimalizací Firefoxu byl schopný prohlížeč zapsat třeba 2GB/h. Jaký by mělo smysl nechávat ho dál zapisovat na disk?

karlos00x: během studia jsem každou chvíli stahoval instalačky (např. Matlab vč. toolboxů) a stejně jsem vše přesouval na plotnu. Dnes si vybírám, kam soubor stáhnu, takže je to spíš zvyk.
Flayer
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 2. 2016 10:12

Cache a urychlení chodu? Ale prostě máme jinej pohled na věc. Je to věc která má sloužit mě a né abych se já kvůli ní nějak omezoval.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 2. 2016 10:39

Flayer píše:Před optimalizací Firefoxu byl schopný prohlížeč zapsat třeba 2GB/h. Jaký by mělo smysl nechávat ho dál zapisovat na disk?

karlos00x: během studia jsem každou chvíli stahoval instalačky (např. Matlab vč. toolboxů) a stejně jsem vše přesouval na plotnu. Dnes si vybírám, kam soubor stáhnu, takže je to spíš zvyk.

Stale nechapu smysl proc to delat. V cem presne vadi kdyz to stahnes na SSD?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flayer 6. 2. 2016 15:16

karlos00x píše:Stale nechapu smysl proc to delat. V cem presne vadi kdyz to stahnes na SSD?


A proč bych to stahoval na SSD, když to stejně potom překopíruju na plotnu? :D Co potřebuju instalovat, stáhnu na SSD, co ne (nebo ne hned) tak na plotnu (rychlost stahování mi to stejně neovlivní).

Python.p píše:Cache a urychlení chodu? Ale prostě máme jinej pohled na věc. Je to věc která má sloužit mě a né abych se já kvůli ní nějak omezoval.


Pořád nechápu v čem konkrétně by mě to mělo omezovat. V těch 5ti minutách, než nastavím Firefox? To je cachování na SSD snad rychlejší než do RAM? Stejně má na načítání stránek 100x větší vliv rychlost netu a samotný design stránek než to, jestli ukládám do SSD nebo RAM.
Flayer
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 16. 3. 2016 01:20

po roce a pul mi u Crucial M550 SSDLife odhaduje zivotnost dalsich 8,5roku. Takze nevidim duvod SSD setrit :-)
Přílohy
ssd.png
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 16. 3. 2016 06:35

Flayer píše:A proč bych to stahoval na SSD, když to stejně potom překopíruju na plotnu? :D Co potřebuju instalovat, stáhnu na SSD, co ne (nebo ne hned) tak na plotnu (rychlost stahování mi to stejně neovlivní).

Tak ja bych to delal hlavne hlavne kvuli duvodu cislo 2 k porizeni SSD - nesnasim podelanej zvuk hucici plotny.

Flayer píše:Stejně má na načítání stránek 100x větší vliv rychlost netu a samotný design stránek než to, jestli ukládám do SSD nebo RAM.

To samozrejme v dnesni dobe tun javascriptu apod neni pravda. Mam 100 mbps net a prechod z HDD na SSD byl prave na internetu opravdu drasticky (nevim jak donutit jine prohlizece nez operu, aby nejak rozumne pouzivaly tu RAM ktere mam dostatek, namisto toho vymysli nesmysly jako je uspavani tabu...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků