Pískání HDD Seagate 500GB

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ongbac 16. 5. 2012 21:55

Dobrý den

Koupil jsem si k počítačové sestavě HDD Seagate 500GB
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000000000019SQ

Překvapilo mě že po 1. zapnutí vydává hrozný pískající zvuk jak se roztáčejí plotny, a poté dále vydává stálý pískaví vysokofrekvenční zvuk. Zkoušel jsem ho připojit i k mému druhému PC a pořád pískal. Bolí mě hlava z těch vysokofrekvenčních zvuků...

Mám v té mé 2. PC sestavě ten samý disk co jsem koupil dříve ale ten nepíská a je tichý takže to asi nebude vlastnost všech.

Mohu disk vrátit alfacompu ve způsobu vrácení bez udání příčiny do 14 dnů a požadovat od nich jiný tentýž disk? Jenom aby nepískal jinak jsem spokojenej.

Díky
ongbac
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 5. 2012 22:14

Vezmi s sebou oba dva ty disky, jako dukaz, ze to neni vada vsech, ale jen toho jednoho. Meli by Ti to uznat a vymenit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod ongbac 16. 5. 2012 22:21

no... kanceláře alfacompu nejsou zrovna blízko mého bydliště, a oba dva HDD se mi nechce posílat, byl bych pak bez PC na tejden až dva tejdny.

Co by se stalo kdybych jim poslal na reklamaci jen ten pískající HDD a oni by to neuznali jako závadu? Co by se pak dále dělo? Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky :-D
ongbac
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 5. 2012 22:38

Nauctovali by Ti dopravu zpatky (150Kc DPD) a poslali disk domu. Doprvu tam (postovne) platis samozrejme taktez Ty.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor