teploty disků

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vorry 22. 9. 2012 08:09

Ahoj zdravím. Mám takový dotaz. Ted mám teploty disků cca 43-48 mám 3 disky různých značek.
ted je počítač téměř nehlučný a jelikož mám řízené větráčky přes pvm,tak mi nejde regulovat ve speedfanu. Tak jsem v Biosu vypnul regulaci . teploty klesly v průměru o 4 stupně ,ale počítač už byl slyšet. Ale upřednostnuji ticho před teplotou,takže jsem to dal zpět.Ale k problému. Když jsem vypnul v biosu tu regulaci,tak mi Bios ukazoval otáčky přesně 2 krát tolik co speddfun. tzn. V biosu 1012 a přitom v biosu mi to ukazovalo nad 2000. nemám něco špatně zapojeno. Jinak mám větrák Artic colling freezer pro 64. a v zadu mám na vývodu taky artic. vepředu nemám nic,jen otevírající průduchy v bedně. Ty telpoty taky nějak vadí?

děkuji
vorry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 9. 2012 09:36

To je zase položený dotaz. Přehlednost nadevše. :D

Teploty už nejsou úplně ideální. Hodně by jim pomohl ten přední ventilátor, který tam nemáš. Zároveň to ale není nic vyloženě kritického. Speedfan nejspíš vidí otáčky Freezeru, kdežto v BIOSu koukáš na zadní ventilátor. Každopádně ale ani jedno není zrovna tiché. Otáčky jsou vysoko.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod redhawk 22. 9. 2012 10:12

1.) Ake su to disky
2.) Urcite to chce vetrak, alebo aspon prudenie vzduchu.
3.) teploty su vyssie ale nie kriticke

Ked ticho, da sa to riesit tichymi ventilatormi a to tu poradia v pohode.

V podstate odpovedal The Shitman
Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 22. 9. 2012 11:01

43-48 neni pro disk tak uplne zlo. nenapsal jsi nic o dalsim HW, skoda.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vorry 22. 9. 2012 12:38

The Shitman píše:To je zase položený dotaz. Přehlednost nadevše. :D

Teploty už nejsou úplně ideální. Hodně by jim pomohl ten přední ventilátor, který tam nemáš. Zároveň to ale není nic vyloženě kritického. Speedfan nejspíš vidí otáčky Freezeru, kdežto v BIOSu koukáš na zadní ventilátor. Každopádně ale ani jedno není zrovna tiché. Otáčky jsou vysoko.

No ted mi jede freezer na 850 otáček a není nic slyšet,takže to je dle mého v biosu položka CPU fan a tam ukazuje 1730

-- 22. 9. 2012 13:52 --

redhawk píše:1.) Ake su to disky
2.) Urcite to chce vetrak, alebo aspon prudenie vzduchu.
3.) teploty su vyssie ale nie kriticke

Ked ticho, da sa to riesit tichymi ventilatormi a to tu poradia v pohode.

V podstate odpovedal The Shitman

1.
Western 320GB
Seatgate 250GB
samsung 1 TB

větráček jeden máma,le nějak mi nejde zasunout do předního otvorua když ho tam nazackvaknu tak drnčí:-) tak budu muset sehnat jiný.

Jinak ted je to tichý dost ,jen ty teploty disků jsou větší. Procesor AMD Athlon X3 445 a teploty kolem 30, ješte musím napsat ,že mám disky zastrčené z boku skříně

základní deska :

http://www.czc.cz/asus-m4a88t-v-evo-usb3-amd-880g/79703/produkt
vorry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 22. 9. 2012 13:41

tak kde je vlastne problem? tichost ti vyhovuje, teplota disku neni problematicka.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 22. 9. 2012 13:48

jestli jsou teploty 43-48 v idle, v zátěži zcela nepochybně překročí 50 a některej bude atakovat 60...

to už jsou teploty problematický...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod vorry 22. 9. 2012 13:57

tak jsem tam ten větráček narval bez krytu co byl u bedny a spřeházel jsem disky. systémový jsem dal doprostřed a teploty šli dolů momentálně 35/42/ 38 a ani nic nedrnčí:-)
vorry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmjack 24. 9. 2012 17:25

Možná by nebylo na škodu ještě prozradit skříň a zdroj (ten taky dost ovlivňuje hlučnost). Disky asi nejlépe co nejdál od sebe to jde.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý