Jak sloucit a priradit oddily (W8)? Mam pravo slucovat?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 1. 3. 2013 23:07

Ahoj,

prave jsem koupil novy NB (Lenovo) a pri instalaci W8 jsem si vsimnul, ze je disk rozdelen na 5 oddilu (1. OEM, 2. Primarni, 3. Systemovy, dalsi beze jmena) x ve Winech jich je 6. Nic jsem s tim nedelal, protoze nevim, jak je to s reklamacemi, kdybych to nejak menil - myslim, ze by to vadit nemelo, ale jisty si nejsem. Teoreticky bych ale mohl nejake ty nesystemove (na obrazku nezarazene) disky sloucit i ve Winech, v Partition Magic, ne?

V tomto pocitaci mam ukazany pouze jeden disk a sice ten, kde je nainstalovany W8, a ktery ma bohuzel jenom 30 gb. Chtel bych tam zpristupnit alespon i ten velky disk, co ma 330 gb, aby si na nej uzivatel mohl ukladat data (+ idealne nastavit, aby se na nej stahovaly veci z internetovych prohlizecu a instaloval software a tak... uzivatel je BFU).

Zkousel jsem se 330 gb priradit, ale psalo to nejake hlasko o dynamickem disku, coz jsem jeste presel. Pak mne to ale napsalo cosi o nedostatecnem mistu na disku? Vubec nechapu, proc disk delili na tolik casti. Ani nevim, co s tim mohu delat (zrejme nesahat na OEM, rekl bych). Drivery a SW na ten NB instalovat nebudu, dokud toto nevyresim, takze jsem pristupny i reinstalaci Winu, na jejimz zacatku bych teoreticky mohl oddily sloucit v jeden hadr?

Diky moc za rady.

EDIT: TL;DR: slo by ten disk mit rozdeleny na napr. 30 gb pro system, nejakou cast pro OEM (asi nutne?) a zbytek, ktery by pusobil jako "hlavni" disk, tj. kam by se mne ukladali veci pri stahovani, atd.? Neprijdu tim o zaruku?

Obrázek
Naposledy upravil anonymní až na IP dne 2. 3. 2013 10:18, celkově upraveno 1
anonymní až na IP
Junior

Odeslat příspěvekod cheeta 2. 3. 2013 00:19

Tak tohle ještě bude legrace...

-- 2. 3. 2013 00:03 --

"Vubec nechapu, proc disk delili na tolik casti." Linux - a až ti nepůjde nainstalovat windows... It is your fight...
GA P35-DS3L, Core2Duo E8400, 2x2 GB, 2x 1TB RAID-0, WinFast DTV 1000S
Toshiba L300
cheeta
Junior

Odeslat příspěvekod PavelBBB 2. 3. 2013 01:26

jaky model lenova to je ?

pavel
PavelBBB
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 3. 2013 08:37

Kód: Vybrat vše
Teoreticky bych ale mohl nejake ty nesystemove (na obrazku nezarazene) disky sloucit i ve Winech, v Partition Magic, ne?

Pust na to konkretně partition magic a budeš ve foru travit vic času než v praci.Upřesním - pokud ani to netušiš - nešahej na to a někoho si zavolej.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 3. 2013 09:44

Proč jsi nerozdělil/nevytvořil/neupravil partition korektně už
anonymní až na IP píše:pri instalaci W8

:?:
anonymní až na IP píše:Neprijdu tim o zaruku?

Ne.
Co s tím teď, s křížkem po funuse?
anonymní až na IP píše:v Partition Magic, ne?

= dobrý fórek! :-D
Nejmoudřejší radu už jsi dostal:
oooooooooo píše: nešahej na to a někoho si zavolej.

Vzhledem k Tvým (ne)znalostem = aktuálně jediné rozumné, co můžeš pro svého kamaráda udělat.
Do budoucna ho požádej, aby Ti nepovoloval něco instalovat. :-/
anonymní až na IP píše: reinstalaci Winu, na jejimz zacatku bych teoreticky mohl oddily sloucit

svěř odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 2. 3. 2013 10:12

S jakym krizkem po funuse, nainstaluji znovu Winy. Je mne jasny, ze neni vhodny instalovat pri kazdem nezdaru znovu a znovu Winy, ale po druhe to snad takovy problem neni. Jak jsem psal, uzivatel ten pocitac bude mit k uplne trapnymu vyuziti, takze by teoreticky ani nebyl problem nechat x oddilu (jejich velikosti jsou zanedbatelny) a pouzivat jenom ten se systemem a ten velky s 330 gb, i kdyz to neni moc koser, no.

Ty vole, misto toho, abyste napsali, co je konkretne spatne napsano, tak se tu placate po ramenou. Pred x let jsem v partition magic normalne delil disk na oddily. Co je na tom spatne? Nejde pripojovat, jenom oddelovat? Partition Magic uz neni in?

PS: Mohl by mne nekdo rici, proc vyrobce dodal zisk s tolika oddily? Dva jsou asi dobry pri formatu oddilu, ale 5/6?

PPS: PavelBBB: G5x
anonymní až na IP
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 3. 2013 14:37

Pred x let jsem v partition magic normalne delil disk na oddily. Co je na tom spatne? Nejde pripojovat, jenom oddelovat? Partition Magic uz neni in?

Není in a popravdě řečeno nikdy nebyl.Jo musim vlsastně editovat - každej ho měl,nikdo ho nekupoval a přitom byl placenej.Něco jako Photoshop ne z hlediska funkcí ale warez obliby.Masařka kterou trpěl už tehdy se naplno projevila s přichodem Vist.Jenom na okraj.Pokud to nevíš a použivaš vyrazy IN ,ja znam jenom dobrej špatnej,kompatibilní,nekompatibilní soft,necpi se do toho,radu dostals - to nebylo placani po ramenou.Di od toho.Pokud ti ovšem nevadí že napřiklad oem oddil pujde do kelu, a maš instalačku tak to udělej uplně jinak - jedinej způsob co zvladneš.Zplanyruj to pomocí třeba gparted nebo jeho klonu.A potom step by step to sazej do předpřipravenych co sis udělaš.Doufam že tě nezaskoči špecifiká pokud napřiklad ten notas - nechce se mně listovat navrch kterej to je ma EFI,UEFI ale to je tvůj boj,velice ses rozhorlil na dobře miněnou radu.
Jak jsem psal, uzivatel ten pocitac bude mit k uplne trapnymu vyuziti,

Jestli ten uživatel nejsi ty osobně a dělaš to v dobre vůli kamaradovi měl bys to fakt zvažit.Bude prvděpodobně naštvanej - sobě to je v tom připadě jedno.Pokud nahodou bys nevěděl o čem je řeč - mrkni se na lidi tady ve threadu co bez znalosti zakladnich zakonitosti a principů dělali to co ty.Přispěvků ve foru je hoooodně.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 2. 3. 2013 17:01

V prvé řadě díky za odpověď.

Právě proto jsem se ptal, abych si osvěžil "(ne)znalosti". Myslím si, že to zvládnu. Na rozdíl od většiny tragédů většinou dovedu odpovědět na položenou otázku a nemám problém uznat, že toho někdo ví víc. Nějaký ego mně za zničenej hadr nestojí, v této situaci*. Nemluvě o tom, že anglické step-by-step návody nejsou problém.

Zkusím se tedy zeptat ještě takto - šlo by ve W8 zprovoznit ten 330 gb nezařazený oddíl (a přidat k němu eventuálně volnou třicítku)? Uživatel, který NB bude používat, sorva využuje 100 gb. Přes Partition Manager (nalezl jsem ve FAQ)?

*v tom smyslu, že někdy je ego více než hmota.
anonymní až na IP
Junior

Odeslat příspěvekod cheeta 2. 3. 2013 17:18

Je to marný, je to marný, je to marný....
GA P35-DS3L, Core2Duo E8400, 2x2 GB, 2x 1TB RAID-0, WinFast DTV 1000S
Toshiba L300
cheeta
Junior

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 2. 3. 2013 19:40

Tak se mně nakonec povedlo přiřadit tu velkou zrůdu k disku, na kterém je systém. Sice asi není košer mít disk rozdělen na 5 části, ale z důvodů výše zmíněných je to celkem jedno. Mám za to, že by stačily 3 oddíly - 1) system recovery od Lenova, 2) používaný, 3) skrytý, záložní.

/close
anonymní až na IP
Junior