přístup k datům-prosím moc o pomoc

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod filipcheco 30. 5. 2013 16:51

Dobrý den!
Moc mi trápí jeden problém. Měl jsem na pc problém se spouštěním windows 7, tak jsem zvolil jako možnou opravu obnovu bitové kopie systému. V průběhu akce vypadl v domě el. proud a poté již nešel systém vůbec spustit ani opravit vložením instalačního DVD. Nainstaloval jsem tedy systém znovu do jiné partition a doufal, že při spuštění systému se dostanu k souborům v hlavní partition. Mám tam velké množství fotek mé dcerky, které nemám bohužel nikde zálohované. Když spustím systém a otevřu tento počítač, nelze mi vůbec otevřít disk, kde jsou fotky uložené a objevuje se mi hláška-disk musí být před použitím naformátován a poté-svazek neobsahuje známý systém souborů...Moc Vás prosím o radu. Je nějaká šance, že získám svoje fotky? Děkuji za každé info.
filipcheco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 5. 2013 17:36

Standardní postup po jakékoliv havárii:
obnova dokumentů ze zálohy.

Zde jsi spáchal 2 základní chyby:
1) OS nebyl optimalizovaný: dokumenty v žádném případě nepatří do systémového/bootovacího disku.
2) HW nebyl jištěn UPS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod filipcheco 30. 5. 2013 18:07

A je nejaky zpusob, jak se k datum dostat?
filipcheco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 5. 2013 18:15

pro tebe ne - kdo neumi použit tlačitko hledat tak pokus realizovat zname postupy bude nad jeho sily.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 30. 5. 2013 18:56

Data (nebo jejich valnou cast) velmi pravdepodobne zachranit lze. Jsou dve moznosti:
- zaplatit specializovanou firmu - jmena jsou zminovana tady na Zive cca jednou za dva tydny, neni problem najit ve foru nebo treba pres hledani na Seznamu. Bude to stat jednotky tisic korun, ale bude to celkem jistota, ze se vetsina dat vrati (pokud se to opravdu stalo tak, jak je popsano).

- najit v okoli nekoho, kdo se v tom trochu vyzna a umi pouzit nejaky z programu pro obnovu dat. To bude stat zhruba flasku neceho k piti. Uspech zavisi na schopnostech dotycneho.

Volba je na vas.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filipcheco 30. 5. 2013 20:44

for ooooooo:dekuju za skvelou radu a lehkou urazku. Mozna nejaka konkretni rada k problemu by byla mozna vhodnejsi, ale i tak diky :tleskani
for Jirka-diky moc za info
filipcheco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 5. 2013 21:07

V poho, fakt nepochopil že tlačitko hledat tě mělo upozornit na to že ve foru je řekněme toto řešeno už milionkrat tak bys ho mohl využit - vlizt do sekce uložiště - pročist si faq a najdeš co hledaš?Problem je že pokud nedokazals tuto zakladni věc - rovnou ti řikam sám to nezkoušej.Zajimavý že když někomu kdo evidentně neni schopen samostatne akce typu hledat napišu že neni dobry se pouštět do daleko složitějši akce protože to tuti pohnoji bere to za lehkou uražku.
Tak dejme tomu lehky namět k přemyšlení viewtopic.php?f=940&t=1132029
Podrobnějšich postupů pro různe situace tady maš kotel...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý