zkušenosti s SSHD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 11. 2013 14:33

Mr.Semtex píše:Měl jsem za to, že to nerozhoduje OS a nedá se to ovlivnit, ale třeba jsem ten princip sshd Seagate špatně pochopil.

Pochopil si to správně. Cachování je plně v režii firmware disku. OS do toho nijak nezasahuje.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JimmyFL 12. 11. 2013 14:37

Mr.Semtex píše:Měl jsem za to, že to nerozhoduje OS a nedá se to ovlivnit, ale třeba jsem ten princip sshd Seagate špatně pochopil.


Samozrejme ze si to neridi OS ale sam disk, OS proste vidi HDD. Z vlastni zkusenosti muzu rict ze start systemu je rychlejsi nez s HDD, ale na SSD to nema. Radsi poradny HDD + SSD
Brzdy ani vykonem nenahradis...
JimmyFL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 12. 11. 2013 16:01

Poznám při normální práci s tím co nebude v cache sshd nějaký rychlostní rozdíl toho Seagate 5400ot. vs. 7200 ot. co tam je teď? :hm
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 12. 11. 2013 16:04

Rozdíly jsou do 20%, v případě, že vezmeš do úvahy podobné disky (počet ploten/kapacita, atd...)
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mixal11 12. 11. 2013 16:21

Moje skusenosti s hybridmi su velmi dobre, mam ho v praci + 2x doma v NTB. Windows a zakladne veci ako SSD. Visual Studio a kompilacie velkych projektov su len o 20% horsie ako na SSD. klasicky HDD je min o 100% horsi. Testoval som to pri 8 GB RAM.

Aspon pri tych mojich SSHD (Momentus XT) je ta SSD cast SLC, takze lepsia zivotnost ako pri beznych SSD.
Moznost Recovery je na 99% ta ista ako pri beznych HDD.

Mam s cim porovnavat, mal som 2 roky ntb s Intel SSD.

Nevyhodu vidim vo vacsom hluku pri NTB. SSHD davame aj do desktopov v praci.

Zalzezi aj na tom ako chces pouzivat PC. Ak mas Windows + 1-3 programy ktore idu stale, velmi sa to oplati, do SSD casti sa nacachuju pouzivane casti win+programy+napr zdrojaky a PC ide ako raketa. Ak je PC skor pouzivane ako prehravac filmov, asi sa viac oplati SSD na system a velky HDD na filmy.
mixal11
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 13. 11. 2013 08:14

Všem díky za rady..
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 11. 2013 08:21

Kromě ceny se vždy vyplatí SSD + HDD tak to je a stojím si zatím.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 11. 2013 12:19

OT: Pokud je neco o 100% horsi, in fact to nefunguje vubec. Nebo mam jine vnimani matematiky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 13. 11. 2013 13:01

Mr.Semtex píše:
vladimir píše:I do starého laptopu můžeš dát SSD a můžou na něm klidně běžet XP.


Ano a ano, a rovnou ne.. Tuhle blbost už nikdy neudělám..
Proč? Windows XP na SSD běží velice pěkně.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 13. 11. 2013 14:47

To ano, bohužel jenom dokud to SSD nedoběhne.. Já osobně s tím mám už dvě špatné zkušenosti, do třetice už do toho opravdu nejdu.. Windows XP a SSD není dlouhodobě kompatibilní kombinace..

-- 13. 11. 2013 14:51 --

Python.p píše:Kromě ceny se vždy vyplatí SSD + HDD tak to je a stojím si zatím.


V počítači, kde je na to místo a OS, určitě.. To nikdo nerozporuje..

Možná jsi si spletl vlákno, tady se řeší, zda pomůže staršímu noťasu s XPčky nový sshd disk..
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 11. 2013 15:07

JAKE zkusenosti mas.(s jakym ssd pod xp)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 13. 11. 2013 15:24

Naposledy to byl 120GB SATAII 2,5" SSD Vertex 2 Series disk - OCZ (chip MLC), přežil s WinXP cca. dva roky provozu, do náhlé a totální smrti bez varování..
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 13. 11. 2013 15:30

SSHD Samsung mám v Lenovu U430p. Oproti běžným diskům tam rozdíl je, celkem znatelný, ale jako SSD to není, pochopitelně. Podle mne se jedná o docela zajímavou volbu do notebooku s jedním slotem na HDD pro někoho, kdo potřebuje o trochu svižnější systém při zachování kapacity 500GB/1TB.
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 13. 11. 2013 16:55

Semtex: ... existuji i wear-leveling algoritmy, ale od samotneho pocatku je prave nahla smrt, bez ohledu na system aktualni. To je vlastnost technologie, nikoliv operacniho systemu.
Vertex2 utkvel v pameti predevsim pro svou 1st. gen SandForce 2281, ktera byla vadna v cele spektru vyrobcu a OCZ to tehda schytalo poradne, bohuzel nepravem. Z prechod z Hynix 34nm na 25nm Micron/Intel naopak vysli dost lacino. Do prechodu na LSI SandForce nebyl SandFoce 2281 nikdy spolehlivy radic, byl jen hodne vykonny radic s kompresi.

Prisuzujes chyby predevsim systemu, ktery v tom byl nevinne. I XP se daji nastavit a pouzivat se SSD a take se pouzivali hojne. V tom problem opravdu neni, sam jsem mel 50nm Intel X25 SSD/Wintec v nekolika kramech a ty kramy slapou dodnes.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danek731733 22. 11. 2013 15:25

Já mám SSHD disk na desktopu, na klasický SSD disk jsem peníze neměl, a tento disk JE rychlejší než klasický, bootuje rychleji a mě se třeba rozhodně vyplatil. Pokud máš málo peněz, nebo málo místa, nevidím jediný důvod proč ne.
danek731733
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků