Jak na obnovení dat na externím USB disku?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 20. 11. 2013 14:53

Jdou nějak zachránit/vrátit data, zmizlá při přesunu z jednoho USB na druhý USB? Bohužel, já blb, jsem nekopíroval, ale přesouval, takže když při nočním přesunu někdy po již přeneseném 1TB nový disk umřel, na starém již tyto soubory nebyly. Zatím jsem se starým nic nedělal, takže by to nějak mohlo jít obnovit? Mám jen 2 notebooky (s WXP a Vistou), takže disk nemůžu nějak připojit přímo, ale musím přes ten USB box. Jde o 1,5TB 3,5" disk.
Co si já nebohý BFU počnu, když mi nikdo neporadí? :roll:
BeznyFrantaUzivatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 11. 2013 15:03

Data se obnovují ze zálohy, protože všechna cenná data jsou někde zálohovaná.

Na výběr máš ale hodně možností. Sám to můžeš zkusit například pomocí GetDataBack nebo testdisku, případně to můžeš svěřit odborné firmě, kde bude šance na záchranu dat téměř 100% v tomto případě, pokud jsi opravdu už s diskem nijak nepracoval.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 11. 2013 15:30

GetDataBack a nebo recuva to vyřeší protože ty data tam furt jsou jen se disku řeklo tady bude volno můžeš je přepsat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 20. 11. 2013 15:47

Data nebyla zálohování hodna, a placené záchrany už tuplem ne. :-) Jen několikaletá sbírka uložtoapod serošů, z nichž zaprvé už ani nevím které jsem tam měl, a za druhé už asi stejně některé komplety dnes bydlí ve warpropadlištích, bo by to bylo hrozný bejt milión dílů jen někde pod captchama. :-S
Ale počkám ještě chvíli na názory dalších kolegů, a pak něco testnu. Zajímalo by mne i to, jestli je lepší zachraňovat pod Vistama, bo pod WXP, bo je to (zřejmě) zcela jedno.
BeznyFrantaUzivatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 11. 2013 15:59

Kód: Vybrat vše
Zajímalo by mne i to, jestli je lepší zachraňovat pod Vistama, bo pod WXP, bo je to (zřejmě) zcela jedno.

Bo pod live distribucí obsahujici potřebne nastroje,bo to jedno není.Seš si jistej že umřel disk?neumřelo kriplitko v těch šilenejch boxech co buhviproč použivate?
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 11. 2013 16:04

BO = protože a né NEBO !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 20. 11. 2013 16:17

Seš si jistej že umřel disk?neumřelo kriplitko v těch šilenejch boxech co buhviproč použivate?

++++++
Jsem. Měl jsem půjčený druhý ten samý WD My Book Essential, USB 3.0 - 3TB,. Po prohození disku můj dále nefungoval (sice se roztočí, ale nedostane přiřazeno žádné písmeno), a naopak v mém boxu druhý disk jel OK.
Ještě mě napadlo ho (tu mrtvolu) někde připojit přímo na PC s řadičem, zda a jak ho bude vidět BIOS.
Omlouvám se za laické popisy, něco o vnitřku počítačů jsem trochu věděl asi před 20-15 lety v době DOSu, W95 a kousku W98, a v HW té doby.

-- 20. 11. 2013 16:19 --

Python.p píše:BO = protože a né NEBO !

Aha :-)
Já myslel, že je to jen zkracené nebo. Bo jsem blb.
BeznyFrantaUzivatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 11. 2013 16:37

Kód: Vybrat vše
Po prohození disku můj dále nefungoval (sice se roztočí, ale nedostane přiřazeno žádné písmeno), a naopak v mém boxu druhý disk jel OK.

Jinymi slovy jistej si nejseš vubec.Dej to někomu komu je jasny že nepřiděleni pismene nemusi mit nic společnyho s HW zdechnutim.Bo :-)No s dosem a tak mně nepřesvědčiš že zrovna toto je tvoje parketa,ja začinal na osmibitech a bylo by mně prd platný že kdysi davno kdybych toto řešil na zakladě tehdejšich zkušeností.
Směšuješ zdechnuti - hardwarove a věc kdy disk z nejrůznějšich přičin nenačte tvůj milovany system.
Takže to cos psal je přesně to co zkus a hlavně kašli na to jestli ho vidí windows.jako zaklad ho připoj - viz to cos psal a jako dalši krok at se podiva na něj nějaka specialni samostatna distribuce ktera je k zachranařskym operacim určená - rozšířena clonezilla s utilitama neni špatnej napad,bootnout,použit.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 20. 11. 2013 17:57

No jo. Vezmu ho o víkendu k bráchovi připojit přímo na PC kšandu. Problém může bejt ale třeba v tom, že už je to dík těm 3TB jakýsi ten Advanced format, a nevím jestli to bráchovo PC už umí (kamarád si nedávno přines domů taky nějaký interní Advanced 2-3 tero, a s jeho deskou to nerozchodil, tak ho vrátil).
Uvidím, co ukáže ten SETUP/BIOS, pokud to ještě dneska na MB je :-)

BTW. Trápí mě ale spíš ta obnova dat po přesouvání na tom starém disku,. Chcíplý nový jsem myslel, že vyřeší reklamace. Když jde o USB komplet, který odmítá úesbéčkovat.
BeznyFrantaUzivatel
Kolemjdoucí