Chybný údaj volného místa na Synology

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod asasek 9. 4. 2014 10:07

Ano, vypadá to že v ADS to mizející místo nebude. O to větší je to záhada - víc mě k tomu bohužel nenapadá...
Míchej bahno sem, míchej ho tam, přece zůstane bahnem. Zhřešil, nezhřešil, co mají z toho v nebi? Za tu dobu, co o tom hloubám, mohu přece navlékat perly, nebi pro radost.
[vyčítání a odpouštění (si); Martin Buber, Cesta člověka podle chasidského učení]
asasek
Junior

Odeslat příspěvekod Mawerick1980 9. 4. 2014 11:47

Jsem z toho Synology docela zklamaný, pracovalo to celkem dobře! Půjde to do popelnice....
Mawerick1980
Junior

Odeslat příspěvekod asasek 10. 4. 2014 06:36

Ještě mě napadlo zkusit nějaký program, co monitoruje provoz na síti - změřit, kolik GB se ze serveru na Synology skutečně odeslalo. Divné totiž je, že to blbne jenom ze serveru - tak bych zkusil zjistit, jestli si ty GB navíc vymýšlí server (potečou přes síť) nebo Synology (objem provozu na síti bude odpovídat velikosti souborů).
Míchej bahno sem, míchej ho tam, přece zůstane bahnem. Zhřešil, nezhřešil, co mají z toho v nebi? Za tu dobu, co o tom hloubám, mohu přece navlékat perly, nebi pro radost.
[vyčítání a odpouštění (si); Martin Buber, Cesta člověka podle chasidského učení]
asasek
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 10. 4. 2014 06:52

Měl jsem stejný problém a dokonce místo samo dále mizelo bez jakéhokoliv zásahu.
Mohla zato aplikace pro jejich Cloud. Když jsem ho odinstaloval, tak se za cca hodinu všechno místo vrátilo zpět a už se to nikdy neopakovalo. (Už jsem ho znovu neinstaloval)
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mawerick1980 10. 4. 2014 12:51

asasek
Zkusím to změřit, až bude na serveru trochu klid.

Chipoun
O tom Cloudu jsem již někde četl, ale nikde jsem to v DSM nenašel. Kde bych to mohl najít?
Mawerick1980
Junior

Odeslat příspěvekod mittar 10. 4. 2014 13:56

Nemas zapnutej kos?
mittar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawerick1980 10. 4. 2014 15:03

mittar
Dělo se to i po kompletní přeinstalaci Synology, když jsem tam nahrál data a nic jsem nemazal.
Mawerick1980
Junior

Odeslat příspěvekod PetrikCZ 17. 1. 2015 10:22

Asi už to není aktuální pro tazatele, ale já se sem prokousal přes podobný problém, tak třeba to pomůže podobně postiženým. Vygooglil jsem, že občas zlobí balíček Cloud station :idea: . Dělá si kopie všeho co se na DS změní. Já si kopíroval mezi dvěma 2TB disky (externí NTFS na DSkový EXT4) a jelikož ten externí byl skoro plný, nechal jsem to běžet přes noc. Ráno jsem se zděsil, když byl DS plný a přitom zbývalo skoro 1TB ke zkopírování. Odinstalace Cloud station to vyřešila. Napsal jsem na podporu do Synology co s tím udělat, aby se Cloud station dal používat bez zbytečného žraní místa. Jestli dostanu nějakou rozumnou odpověď, tak to sem postnu.
PetrikCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 6. 10. 2017 06:06

Ta chyba v CloudStation je pořád, od rána jsem hledal proč mám plný disk když jsem tam měl jen jednu zálohu. Odinstalace CloudStation pomohla, kdyby to někomu někdy pomohlo 8-D
Moucha
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků