Samsung 840 EVO - velke vykyvy hodnot cteni

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 7. 2014 19:41

Správný postřeh:
Python.p píše:Já si nebyl jistej, ale teď už jsem že jde o nekompabilitu řadiče MB a SSD.

Prehistorické Intel Pentium si nech na krutou zimu k ohřevu promrzlých dolních končetin, k ničemu jinému se nehodí. :-/
Cpát supermoderní SSD do muzeálního PC = IMHO naprostá ptákovina.
t0x!n píše:se starym SSD od Corsairu F40 60GB byly rychlosti stale v radech cca 200MB/s

Proč jsi ho tam nenechal? :roll:

Btw:
Špatně sis prostudoval záruční podmínky.
t0x!n píše:mam na nej zaruku 5 let, muzu si odted dat maraton testu

Záruka neplatí pro vyčerpaný SSD.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 7. 2014 21:44

Podle čeho interpretuješ 98% životnosti ? Ono je to toiž docela zajímavé.... Těmto hodnotám se dá věři až u vyšších modelů.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod t0x!n 10. 7. 2014 16:47

Milanr1: ze bych tech 60GB? bohuzel mi to opravdu nestacilo, btw. urcite jsem si nic spatne neprostudoval, jak jsem rekl do 5ti let od prodeje si to u dodavatele protlacim na zaruku, vic bych neresil... mj. urcite si odrovnam 2ma testma vadnych sektoru ssd, prosim ted tu o karkulce, nevim clovek se zepta na jedno a misto toho dostane tunu ostatnich kravin co ho opravdu nezajimaji, od zaruky po zivotnost ssd
t0x!n
Junior

Odeslat příspěvekod t0x!n 11. 7. 2014 11:39

Jeste to vezmu z jineho pohledu, mam domluvene vraceni a dostanu prachy, cca 3600, ma smysl jit radsi do toho Crucialu M500 240? popr. novejsiho 550? Kdyz jsem tehdy vybiral Samsunga, tak byly recenze dobry a to vsude, takze jsem se tim ridil...
t0x!n
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 7. 2014 11:41

Ukaž mi ty dobré recenze prosím, protože rychlost sekvenčního čtení/zápisu není fakt směrodatný ukazatel.

M500 je to ověřená kvalita.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 7. 2014 12:08

Osobne bych chtel M550, sam mam v obou desktopech i v notebooku nyni prave M550 v ruznych kapacitach. 1024/256/512.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 7. 2014 12:10

Pro mě je to stále neověřená novinka :) A pro BFU nic navíc nepřináší.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 7. 2014 12:12

Tak jasne, konzerva ... sam jsem taky. Ale mam uz overeno na mnoha mistech, takze jsem po nich sahnul i do vsech tri stroju, na nichz se pravidelne vyskytuji.

OT: Ono kdyz zemre SSD, vetsinou stejne nejde o to, ze by to "odnesly" bunky. Bud je duvodem chyba ve FW, nebo chcipne radic. (A zejmena radice SandForce umiraji rady, cemz vyrobci "pomahaji" casto tim, ze nechavaji radic skvarit bez chlazeni => potom neni divu, kdyz radic chcipne.)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 7. 2014 12:15

Víme k čemu přístup "konzerva" v IT je :) tak za pár měsíců pokud se nevysktynou problémy budu ho radit a používat. (Hlavně sleduji crucial forum - spokojený uživatel nenapíše nic, ale ten komu něco nefakčí bude psát hooodně)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 7. 2014 12:21

Tak urcite. :)

Ony se porodni bolesti nevyhnuly ani M500, se starsimi FW nefunguje s Haswell. BSOD, restarty bez duvodu, nekdy to ani nenabootuje ... zajimave priznaky. Kdyz mne to potkalo poprve a nevedel jsem, dost jsem nadaval a podezrival desku.

KineCZek

Odeslat příspěvekod t0x!n 21. 9. 2014 08:20

a uz je to tady :D problem oficialne potvrzen: http://www.anandtech.com/show/8550/sams ... on-the-way

http://www.cnews.cz/disky-samsung-ssd-8 ... y-na-ceste

jeste, ze jsem se toho Samsunga zbavil a vyreklamoval ho...

a presne jak se popisuje, zaclo to delat po nekolika mesicich co jsem mel system a programy a lezelo to na ssd celou dobu na jednom miste
t0x!n
Junior

Odeslat příspěvekod Ohm711 26. 10. 2014 23:56

Mám Samsung 840 (ne EVO). Někde jsem četl, že se problém týká i mého disku, jinde zase psali, že se to týká pouze EVO. Když jsem udělal test čtení, tak dopadl takto:
Obrázek
Rychlost čtení také kolísá, ale zdaleka ne tak drasticky jako u eva.
Nějaká rozházená křivka mi žíly netrhá, ale jde mi o to, že notebook nabíhá relativně dlouho.
Když jsem si SSD koupil, tak jsem systém jen naklonoval z HDD na SSD. Dvouletý systém naběhl z HHD za 3m 20s, z SSD za 35s. Po pár měsících jsem provedl čistou instalaci. Nyní, asi po třičtvrtě roce jsem stopoval start notebooku a naběhne za 50s. Mám ale nainstalováno podstatně méně programů a myslím, že za 10 měsíců mám v pc méně "bordelu" než předtím po dvou letech. Z toho bych usuzoval, že je tu také problém s pomalejším čtením starých dat. Opravný firmware ale pro 840 nevyšel.
Napadlo mě tedy 840 prodat a koupit např. Intel 520. Notebook už je ale 4 roky starý a upgrade neplánuji. Je to ASUS N53SN, OS W7, CPU Intel i7 (ještě sandy bridge), 10GB RAM. Má i SATA III
Jaký je Váš názor? Měla by výměna smysl a nebo řeším nesmysly a byly by to jen vyhozené peníze?
Díky
Ohm711
Junior

Odeslat příspěvekod trodas 25. 11. 2014 01:00

Oprava už je vydána, tak to prubni:
http://www.samsung.com/global/business/ ... ration.zip

Po nahrání aktualizace nástrojem Samsung Performance Restoration a restartu disk ještě provádí údržbu NAND, která podle všeho obnáší přepsání buněk (tento proces totiž údajně vyžaduje zhruba 10 % volného místa a u 500GB disku prý může trvat i hodinu, závisí to ale nejspíš i od míry zaplnění). Operace podle prvních reakcí skutečně obnovuje původní výkon u SSD 840 Evo, nicméně je třeba mít na paměti, že dlouhodobá účinnost řešení se může potvrdit až časem, totiž až na opravených úložištích opět uzrají staré soubory, u nichž se pomalé čtení vyskytovalo. Výkonnostní charakteristiky by se až na opravu této chyby jinak neměly s novým firmwarem měnit. Aktualizace ani následná údržba nemaže data na disku, pro jistotu ale stejně proveďte zálohu, neboť potíže nelze nikdy vyloučit.

http://www.cnews.cz/samsung-vydal-oprav ... sd-840-evo
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2014 10:58

U nekterych kusu bohuzel nepomaha. Vim bohuzel ze zkusenosti. Stroje nemam u sebe, je to u klientu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod trodas 1. 12. 2014 19:08

V tom případě je rozumné jít do dražší verze a zkusit ten Samsung 850 Pro v V-NAND čipy, 10 letou zárukou a řekl bych, že vcelku stabilní rychlostí skrze disk:

Obrázek

(malé rychlosti si prosím nevšímejte, je to testováno na staré P4 mašince co má jen SATA 150 - takže max. 150MB a to ještě jen hodně teoreticky :D )
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka