HDD vytížení ♫

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod redeemed 2. 8. 2014 08:45

Dobrý Den chtěl jsem se zeptat, jestli je normální že hodnoty výkonu disku mi skáčou poměrně vysoko i když nemám nic spuštěného.PC mám nový týden . Viz. foto jinak hodnoty skáčou z 0% většinou na těch 70% a lehce mi to i vrčí(jako swap )

nebo spíš chroustá moc se v tom nevyznám tak bych byl rád za každou radu děkuji předem :-) :-) :-)
Přílohy
disk.jpg
redeemed
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 8. 2014 08:47

A co mi s tim?

Jaky hdd, jaky HW, jaky OS, co to dela, co ti bezi na pozadi???

Chce to relevantni informace. A proc OC?!
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod redeemed 2. 8. 2014 08:54

AMD A8-6600k Apu 3.9Ghz , 8GB Ram , 1Tb HDD, AMD Radeon HD 8750D 2Gb , Windows 8.1 lehce to chroustá a malinko se zpomalilo PC...je to nový počítač tak se jen ptám jestli je vše v pořádku podle mě by to chroustat nemělo když nic neběží a nevidim žádný rozdíl i když spustím například assassins creed black flag + stahování filmu třeba...
redeemed
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 8. 2014 08:58

U terovyho systemaku se ani nedivím že ti to chroustá.Dejme tomu že si tam nacpu do určitych adresařů milion souborů ktere jsou v typy souborů pro indexování.myslim že s tim systemakem tak jak to maš nedělaš dobře a budeš tady brzy v sekci obnova dat
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod redeemed 2. 8. 2014 09:00

a jak bych to měl udělat ? :-) musíš na mě polopatě :-D :-D

-- 2. 8. 2014 10:02 --

a pomohl by třeba větrák nový na HDD nebo někam jinam? :) Nebo to vliv nemá žádný...
redeemed
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 8. 2014 09:20

Větrák na indexovani opravdu mit vliv nebude..Vzhledem k tomu cos odpověděl - nemaš kamarada co by zaskočil k tobě a disk ti jako minimum minimalní rozdělil na datovou čast a systemovou čast a nastavil nějak rozumně indexování?Kvalifikací ale není u kamarada že je dobrej v hraní her.Bylo by nejrozumnějši v připadě že ti to nic neřika se někomu poprve divat pod ruky a nechat si vysvětlit zakladní pojmy - chyba při teto činosti vede k daleko zavažnějšim důsledkům než je chroustaní a občasne zpomalovaní
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod redeemed 2. 8. 2014 09:26

Díky poptám se a jsou někde články jak se to dělá jen abych si to pročetl zatim:) Radši ale sám s tím nic dělat nebudu :)
redeemed
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 8. 2014 09:44

Hledej disk managment windows 8 ale obrovsky pozor na to že v připadě že maš dejme tomu HP OEM stroj tak normalní a řekněme standartni akce ve spravě disků vede později nenavratně k dalšimu dotazu proč nefunguje dejme tomu HP recovery a to v lepšim připadě..Je to sice trivialita ale variant jak to udělat všechno špatně je víc než dost..
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 8. 2014 10:24

zkus si vypnout superfetch
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 8. 2014 13:04

Obávám se že vypnout superfetch mu nepomůže pokud si nasolí 100000 obrazků a x desitek filmů na systemak,spoustu dokumentů a budou na systemaku kterej ma navíc kravskou velikost,vzhledem k tomu že indexovani probiha v době nečinosti a on ma čerstvě koupenej disk,čerstvej system kterej pilně zaplnuje tak mu to bude při nečinosti chroustat a chrousta zatím,tam jako bonus navic bude zajimavý až bude dělat bitovou kopii systamaku,nehledě k ukrutne nepraktičnosti mu to bude kapku dýl trvat než kdyby měl jeden oddíl jako opravdu systemak a nikoliv skladiště.Pokud bych trval na skladišti tak bych aspon indexovaní umravnil v nastaveni indexování.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 8. 2014 20:33

1) Optimalizuj OS standardně. Viz FAQ:
viewtopic.php?f=1864&t=1089367
2) Zakaž indexování systémového disku: nemá žádný praktický smysl.
Indexuj jen svá data, tj. jen datový disk.
Btw:
proč jsi nepoužil SSD pro OS?
Systémový HDD nemá od r. 2010 žádný smysl.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 2. 8. 2014 21:00

Co treba si nejprve pres zalozku "procesy" nechat seradit aplikace a procesy podle vyuziti disku?

Jinak s tím CCleanerem si OP docela koleduje.
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Junior