Menší kapacita SDHC karty - místo 16 GB jen 230 MB

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod teplice 6. 4. 2015 09:19

Ahoj,

zkoušel jsem na paměťovku Sony SDHC 16 GB nahrát přes Win32diskimager image pro raspberry pi2, poté jsem kartu naformátoval a nyní mi Windows ukazuje volné místo pouze 230 MB.

Nevíte jak kartu naformátovat, aby zase měla kapacitu 16 GB?
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 6. 4. 2015 09:22

Použi softvér MiniTool Partition Wizard
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod teplice 6. 4. 2015 09:27

Díky, ale pokud zvolím create tak dostanu hlášku, že s touto partition Windows nebude umět pracovat.
Přílohy
screen.jpg
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Junior

Odeslat příspěvekod soban 6. 4. 2015 09:55

A kde je problém?

Oddíly smažu a naformátuji na takový systém jaký potřebuji, pod windovs na ntfs pod linuxem na ext4 atd.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod saruman 6. 4. 2015 10:01

Veď klikni na Unallocated partition a vyber Delete partition. To isté sprav aj s tými 243 MB ak to máš zazálohované. Potom vytvor jednu partíciu v plnej veľkosti a naformátuj.
saruman
Junior

Odeslat příspěvekod teplice 6. 4. 2015 10:05

Díky oběma! :) - všem třem :)

nyní je již vše zase v pořádku, hezké velikonoce
teplice
Junior