Synology DS115j vs WD My Cloud

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod M4nD4 12. 5. 2015 19:30

Zdravím,

potřebuji rozšířit svoje dosavadní uložiště. Plánuji koupi některého z výše uvedených zařízení. Cenový rozdíl je cca 1500 Kč ve prospěch WD My Cloud.
Moje požadavky: 3TB, nízká spotřeba, přístup mimo domácí síť (mám dynamickou IP), záloha Dropboxu, případně záloha na externí disk
Připojovaná zařízení: 2-3 PC, mobilní zařízení, raspberryPi - samozřejmě ne všechna současně

Co byste mi doporučili?
Ještě se bojím horšího výkonu "j" řady od Synology. Přemýšlím, zda by nebylo lepší koupit starší použitý NAS řady 12-14 pro 1 disk.
Díky za rady.
M4nD4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhawk 17. 5. 2015 17:29

osobne odporucam Synology
mam Syn DS 214j uplne bez problemov, vnutri Green disky
Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior

Odeslat příspěvekod kadliwt 17. 5. 2015 20:13

Mam Mycloud a nemuzu ho doporucit.

Pokud ho chce pouzivat clovek na cokoliv jinyho nez zalohy, tak porad musi resit, ze neco nefunguje, je moc pomaly... Pristup zvenku funguje (vetsinou), ale nepocitej treba s prehavanim filmu nebo tak neco...
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 17. 5. 2015 21:14

Ja mam 414j... A byla to asi nejlepší kouoe, jaká mohla byt.

Prinvyberu synology vs. Wd... Bych nic neřešil a sel do syn...
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod asd111 17. 5. 2015 23:35

mam WD My Cloud a naprosta spokojenost.Mam ho uz skoro rok a od prvniho zapojeni a nastaveni jede jak ma.V domaci siti jsem omezeny 100Mbit lan tak nevim kolik muze dát max.prenos,ale neni pro nej problem obsluhovat dve zarizeni,ktera streamujou 1080p video.Ma wake on line a tise spinka kdyz po nem zadne zarizeni nic nechce.Pokud na nej sahnu tak mu trva probuzeni par vterin.Da sevna nej jednoduse pristupovat i z venku,ale jde to pred WD servery a neni to moc rychle.Pokud to nekdo vyzaduje na primo z venku tak si musi pohrat s routerem.Jsem s nim vazne moc spokojen
asd111
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 17. 5. 2015 23:41

Dve HD videa... to je cca 20Mb ... to zvladne jakykoli nas. To neni nic uzasneho.

Zbytek... no, Synology je o dost dal.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod asd111 17. 5. 2015 23:58

Jasne o to se nepru,urcite jsou vykonnejsi nasy a zalezi na preferencich.Take jsem se rozhodoval mezi My Cloud a nejakym Synology.Mel jsem i obavy jak to bude behat a slape jak hodinky.Mam ho jako uloziste vetsinou na filmy a domaci videa.Jestli ma nekdo firmu kam pristupuje vice lidi pak bych sel do Synology,pro domaci vyuziti My Cloud je v poho a zatim jsem nenarazil na nejake limity..
asd111
Junior