USB flash disk 256GB nelze číst ani formatovat

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hynek1402 4. 6. 2015 15:13

Kupil jsem flash disk 256GB . po prvnim pripojeni se tvarilo vse v poradku az do doby nez jsem na nej chtel neco zapsat. napsalo ze disk je potreba nejprve zformatovat. to ale bohuzel neslo jelikoz je pry disk chranen proti prepsani a je urcen pouze pro cteni. nevite nekdo co s tim?
Hynek1402
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 4. 6. 2015 15:23

Váš problém vyrieši MiniTool Partition Wizard:
Kód: Vybrat vše
http://www.partitionwizard.com

Obrázek

1. Odstrániť partitions - všetky
2. Vytvoriť jedinú partition
3. Naformátovať túto partition
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 6. 2015 15:28

Pokud jsi koupil Aukro / Ebay / DX ... nebo i jinde s podezrele nizkou, beznemu trhu neodpovidajici cenou, je to REALNE nejaky 4GB flash s preprogramovynym FW a jako 256 se jen tvari.

=> bude na vyhozeni a priste si uz das urcite pozor.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Hynek1402 4. 6. 2015 20:04

koupil jsem ho opravdu podezrele levne. no priste uz si opravdu dam bacha. ale diky
Hynek1402
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 6. 2015 20:17

Tak to sis bohuzel nabehnul. :(

Priste se prosim zeptej pred koupi ... to pokud bys udelal, nejspis bych Te* varoval. Zamerne rikam nejspis, protoze ne vzdy mam cas chodit na forum, takze ne vzdycky oteviram vsechna temata. Snazim se ... ale nekdy to nejde.

* nebo nekdo z kluku
Naposledy upravil KineCZek dne 4. 6. 2015 20:23, celkově upraveno 1
Důvod: doplneno - nemelo to vyznit jako OMS a pokud to tak vyznelo, tak sry :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 6. 2015 20:18

A proto tu jsme my ostatní, aby to nebyla jen OneManShow. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Pnck 30. 12. 2015 12:01

Také jsem si naběhl s těmi 256 GB flash disky. A to jsem si dokonce koupil 3! Až včera jsem zjistil, že se na ně nedá uložit víc než asi 5 GB. Zajímavé ale bylo, že dokud byl v USB portu, tak jsem na něm vytvořil složku, do ní nahrál dalších 5 AVI o celkové délce 1.5 GB a ty šly normálně spuštět! Když jsem však disk vytáhl a opět zasunul, tak složka i těch 5 AVI bylo pryč. Tak jsem ho chtěl přeformátovat a ejhle, mé XP SP3 mi nabídlo jen 249 GB, systém exFAT, prostě jiné volby nešly nastavit. Po hledání na NETu jsem stáhl utilitu HP USB Disk Storage Format Tool, který mi nabídl FAT32 i NTFS, tak jsem zkusil FAT32. Formátoválo se dlouho, flashka byla rozpálená, ale po skončeném formátování jsem ji chtěl znovu přeformátovat přímo systémem XP, ale opět tam bylo uvedeno těch 249 GB a exFAT systém. To už jsem se n....l a v HEX editoru jsem vymazal asi 300 MB sektorů počínaje MBR. Když jsem ho pak strčil do USB, tak ho systém zobrazil jako nové písmeno, ale byl nedostupný, ani nabídka vlastnosti či formátu. Tak jsem ho strčil do tabletu s Androidem, který zobrazil neznámé zařízení, ale ve správci se objevil jako sdkarta2, kde jsem našel i formátování, tak jsem ji naformátoval. Žádné volby k tomu nebyly. Po opětovném připojení k PC se objevilo písmenko nového disku, ale s opětovným systémem exFAT a 256 GB! No jsem blbec důchodce, který chce ušetřit...
Tak si na ně nahraji alespoň eknihy.
Pnck
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 30. 12. 2015 12:21

S tímto se setkávám v okolí často. Vždy je dobré se podívat na nějaký ověřený eshop za kolik se ty USB prodávají....Zrovna před týdnem jsem tu měl jednoho, který si koupil 1000 GB USB flash za 800 Kč a divil se proč mu nefunguje.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Timmy12 30. 12. 2015 14:26

A proč to vůbec někdo prodává když to nefunguje? :-D Poslat zpátky a chtít prachy ne?
Timmy12
Junior

Odeslat příspěvekod darm 30. 12. 2015 14:42

Protože spousta lidí jen pokrčí rameny a nechce se jim to za ty prachy řešit.
darm
Junior