flashdisk

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dalgo 4. 10. 2015 15:24

Zdravím mám takový problém dal jsem si zálohovat win na flashdisk o kapacitě 128gb kvůli reinstalaci později jsem to vymazal a flashdisk kapacita se zmenšila na 32 gb naformatovat na vic jak 32gb to nejde co stím?.
Díky
Dalgo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 10. 2015 15:43

Model disku? Pokud jde o nějaký čínský noname, může to být fake.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 4. 10. 2015 15:47

No a co my s tím?

No tak to smaž a naformátuj na plnou kapacitu.

Prostě třeba na to nějakým programem kouknout a smazat vytvořené oddíly a používat buď bez oddílů a nebo si tam vytvořit oddíl přes celou flash.

Pokud s tím nejde pracovat v win tak dát do linuxu a celý ho pomocí dd vynulovat a poznáš zda se nuly zapsaly na cely a nebo to skončí dřív potom je poškozen.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dalgo 4. 10. 2015 17:55

model disku to nevím čína to asi bude ale původne to bylo na 128Gb mel sem tam 100gb filmů.
ja nevím co vy s tím protože já to taky nevím nejsem tak pokročilej jak ty ohledně linuxu a tak ve winu to nejde naformatovat na víc jak 32gb nenabízí to.. ale stáhl jsem si nějaky USB Disk Storage Format Tool a tam to nabizi to naformatovaní na 128 gb ale když kliknu na formatovat v tom programu napíše mi to
A volume label is required to format a disk. (neumim si to přeložit ani pomocí slovníků)
Pokud někdo znáte lepší program poraďte mi prosím.

-- 4. 10. 2015 18:04 --

Přílohy
Bez názvu.png
to je ono ale nevím jak to nahodit
Dalgo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Giks 4. 10. 2015 18:04

V překladu to znamená, že musíš ten flash disk nějak pojmenovat (např. Flash disk), jinak to nepůjde zformátovat.
Giks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 10. 2015 18:05

Co je na tom nepochopitelné nenapsal jsi název toho oddílu (volume) a nebo jsi tam napsal nějakej nesmysl.

Takže tam něco napiš třeba "Data1" a pod.....
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Giks 4. 10. 2015 18:06

FAT32 myslím podporuje velikost oddílu max 32GB, odstraň 1. oddíl a zformátuj to na exFAT nebo NTFS
Giks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dalgo 4. 10. 2015 18:09

Error: Drive In Use: H:\
to píše když to pojmenuji a dam formatovat cojeto?
Dalgo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Giks 4. 10. 2015 18:13

Na tohle by mělo pomoci fyzické odpojení flash disku od počítače a opětovné připojení. Formátování následně zopakovat.
Giks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dalgo 4. 10. 2015 18:15

již jsem provedl podívejte také na moji přiloženou přílohu ta kapacita tam je ale nečinná a formatovaní to nabízí furt jen natu činnou.. nevím proč to těch 90gb nechce používat ani formatovat.. zkoušel jsem to i na druhém notasu

-- 4. 10. 2015 18:21 --

na té přiloze co jsem vložil je to videt disk 125gb
nový svazek 30gb přirazeno aktivni 90gb nepřiřazeno ja potřebuji vědět jak to přiřadit
Dalgo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 10. 2015 18:26

Smazat oddíly a vytvořit jeden velký a ten pak naformátovat.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dalgo 4. 10. 2015 18:28

jj a ještě jak smažuji oddíly a vytvořím jeden velký a ten naformátuji (poprosím návod pro laiky)
Dalgo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 10. 2015 18:40

Ono fakt hledání nefunguje?

http://bfy.tw/27Jg
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dalgo 4. 10. 2015 18:43

ale to jo ale to je strasne rečeno všecko pro zkuseny ale ja to potrebuji vysvetlit pro pocitace neznalé
Dalgo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 10. 2015 18:47

http://windows.microsoft.com/cs-cz/wind ... =windows-7

Fakt první odkaz nefunguje?

A co je na něm nesrozumitelného?

A máš tam i video.

Kód: Vybrat vše
Odstranění oddílu

Spusťte nástroj Správa počítače takto: Klikněte na tlačítko Start Obrázek tlačítka Start, na příkaz Ovládací panely, na položku Systém a zabezpečení, na položku Nástroje pro správu a potom dvakrát klikněte na položku Správa počítače.‌ Požadováno oprávnění správce Pokud vás systém vyzve k zadání nebo potvrzení hesla správce, zadejte heslo nebo proveďte potvrzení.

V levém podokně pod položkou Úložiště klikněte na položku Správa disků.

Klikněte pravým tlačítkem na svazek, jako je oddíl nebo logická jednotka, který chcete odstranit, a klikněte na příkaz Odstranit svazek.

Kliknutím na tlačítko Ano odstraníte svazek.

V případě odstranění primárního oddílu se výsledné prázdné místo nazývá nepřidělené místo. Pokud odstraníte logickou jednotku v rozšířeném oddílu, nazývá se výsledné prázdné místo volné místo. Volné místo nyní můžete použít k vytvoření dalších svazků. Další informace naleznete v kapitole Vytvoření a formátování oddílu pevného disku.

Toto dokáže i cvičená opice.

Pokud to nedokážeš pochopit předej to někomu skušenějšímu.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Další stránka