jaky domaci NAS

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xdevon 4. 10. 2015 22:00

zdravim, hledám NAS server na domácí použití. Měl by sloužit jako síťové uložiště, uložiště pro filmy,chtěl bych aby uměl streamovat přes dlna do tv full hd minimalne, muže být i 3D.
ale jak jsem zde četl, někomu to dělalo problém,že to procesor v nasu nezvládal výkonově.
Jak to tedy je?
bude stačit jednojádro?

zvolil bych značu Synology.
co myslíte?

děkuji
xdevon
Junior

Odeslat příspěvekod Mizi 5. 10. 2015 01:18

Pro streamování jsou určené model DS214play a DS415play.
Mizi
Junior

Odeslat příspěvekod AleshM 5. 10. 2015 05:18

Na streamování a hlavně transcoding bych si postavil tiché malé HTPC s lepším procesorem než Atom nebo Celeron a s velkým diskem na data. Návodů je tady na to dost. Na topinkovač bych se pro tento účel vybodl.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod xdevon 5. 10. 2015 10:53

a když bych oželel streamování 3d,ful hd to utahne,nebo jen do 720 řádků?
xdevon
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 10. 2015 10:57

takhle... pokud nemas telku ktera by dokazala prehravat pres sambu tak ja jsem(pravda trochu nahodou) volil verzi samba + Malina. Bonusem jsem do telky dostal prima play, O2 TV apod.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xdevon 5. 10. 2015 11:03

mám samsung ue48h6500
xdevon
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 10. 2015 11:13

vzhledem k tomu, ze ma lan i wifi tak si myslim, ze vymyslis nesmysl s tim dlna a staci ti jakykoliv sitovy disk
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AleshM 5. 10. 2015 13:33

Počítám, že NAS chtěl i třeba na zálohy PC, na streamování fotek, hudby a filmů do tabletů a mobilů. To je univerzálnější, než jen připojit síťový disk do etherportu na televizi. Takže to HTPC by se možná hodilo. Nenutím, jen si to myslím.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 10. 2015 13:45

Sitovy disk ethernetem samozrejme do switche/routeru.
A vsechny ty tablety, mobily a ostatnio spotrebka si to prehraje uplne stejne jednoduse pres sambu.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xsys 5. 10. 2015 14:28

Mam WD My cloud 2 TB, telku Panasonic z 2012, v pohodě to prehrava 1080p MKV pres DLNA. Sitovy disk jen posílá data, nedělá žádný dekódování. HTPC ani Synology na tuhle funckionalitu není potřeba
xsys
Junior

Odeslat příspěvekod Mizi 5. 10. 2015 16:06

Obyčejné úložiště a rPi 2 je samozřejmě lepší řešení, sám to tak doma mám. Jenom neumí přehrát H.265 - z důvodu nízkého výkonu.
Mizi
Junior

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 5. 10. 2015 16:39

Spojení bude LAN nebo Wifi ? Pokud LAN tak na tvoje využití stačí kterýkoliv NAS Synology. I stará DS207+ mě na to svého času stačila.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Junior

Odeslat příspěvekod xdevon 5. 10. 2015 19:57

tv přes lan, notebook přes wifi. v budoucnu stolní pc přes lan

na notebooku mi jede net 25mbit/s
xdevon
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 10. 2015 23:07

Takze o cem je vlastne tema? Vem cokoliv co se ti libi.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pcwifi 18. 11. 2015 23:11

mam Synology DSJ214SE, 3+4TB WD. Nemuzu rict v podstate nic spatneho, spolehlivy, po vypadku prudu nabiha vse ok. Jeste vetsi rychlost zapisu by neuskodila, ale to se prezije.

Znamemu sem poridil v dobre vire mensi slozitosti a pomeru cena/vykon WD My Cloud 3TB. Testy dopadly dobre... v siti s jiz zminenym NASem Synology, rychlosti cteni i zapisu velmi pekne, spokojenost.

Behem kopirovani z PC nekolika vetsich souboru ( 8-12GB) se ale jeden odmitl ulozit s tim ze neni misto na disku. To samozrejme bylo. Na 2 pokud uz ok.

Po doneseni k znamemu a zapojeni na 100M port routeru jej prehravac Dune HD vidi a uspesne z nej cte data - prehrava filmy. Do USB portu WD MC zasouvam disk 1TB / USB3. Ten je viden a kopiruji data z nej do WDC MC. A prichazi katastrofa !

Neuveritelne pomale kopirovani v 9 z 10 pripadu. Prijde mi to jak USB 2.0 a ne 3.0
Jednou se stal zazrak a rychlost odpovidala zrejme maximalnim moznostem prenosneho USB3 disku, okolo 90MB/sec.

Pri kopirovani cele slozky se nikdy cela nezkopirovala at obsahovala soubour 1 nebo 10, pokazde nejaka nesmyslna chyba a nazdar.

Podobne problemy pri kopirovani 2,3,4,5 i vic douboru naraz velmi nahodile.

Po hodine prestal WDC MC uplne disk videt, odpoj zapoj z/do USB nepomaha, nutny vyp/zap cely WDC MC. Pote ok.

FW samozrejme posledni verze. Vyslovene za chodu proti nemu nemuzu rict nic spatneho, prehravac z nej cte v pohode, kopirovani po siti je take v 99% pripadu ok. Ale takove rapidni nedostatky sem fakt necekal... kdyby to byla nejaka prvotni verzw FW, no budiz, ale ona neni.

pokud to ma clovek skutecne k nejakemu prehravaci jako zdroj dat, tak staci i levnejsi smejd typu Zyxel,Dlink apod. jen at to umi DLNA a da se na to po siti bez problemu kopcit, do toho nacpat disky a nazdar. Priste uz nad tim budu uvazovat vice.

PW
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W7, 500GB USB3,Samsung S7 EDGE,TM FLAT + 7,5GB, Home DSL 50/5, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, Pioneer VSX-322 5.1, Octagon SF4008 2x DVB-S2, DigiTV
pcwifi
Junior