Synology čas vytvoření a změny při kopírování souborů

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod neveceral 5. 1. 2016 19:31

Ahoj,
pořídil jsem si synology místo WHS2011 a po zkopírování souborů do něj jsem zjistil, že jsem přišel o časy vytvoření souborů a časy poslední změny souborů.

Zkoušel jsem různé způsoby kopírování souborů a přišel jsem na toto:
1) pokud kopíruji soubory pomocí windows exploreru, tak jsou obě data zachována
2) pokud kopíruji adresář se soubory pomocí windows exploreru, tak přijdu o datum vytoření, které se nastaví dle data kopírování, datum poslední změny zůstane zachováno
3) pokud jsem soubory i adresáře kopíroval třeba přes Teracopy, FreeFileSync, AJCsync apod. tak jsem přišel o obě data.

Jinak používám DSM 6.0 beta a BRTFS, ale to na to snad nemá vliv.

Jenom pro představu se jedná o cca 4TB dat a desítky tisíc souborů, která (kopíruji z 5ti disků, které původně byly v poolu a tak jsou na těchto discích některé soubory 2x a některé 3x, proto jsem se je snažil nakopírovat synchronizováním z počítače s windows 7...

Existuje nějaký způsob zkopírování souborů včetně adresářů do synology, aby zůstala data vytvoření a data poslední změny souborů zachována?

Díky.
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 5. 1. 2016 20:06

vetsina nastroju na hromadne kopirovani ma nejaky prepinac nebo nastaveni, ktere umozni zachovat puvodni casy. Neni to standardni nastaveni, protoze to (malo, ale prece) zdrzuje to kopirovani a vetsinu uzivatelu ty casy vubec netrapi.

Treba skvele Robocopy ma parametr /copy, kterym se to da nastavit (ale zrovna u nej by mel byt cas zachovan, je to default)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý