HDD se po zastavení neroztočí

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 1. 2016 21:00

HDD je dle SMART v pořádku.
Matýsek:
ID41 = skvělý postřeh: ;-)

Btw:
Díky za skvělý fórek:
reham píše: Milanr1 - odpůrče moderních technologií

W10 je tak právě moderní jako ten Trabant. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reham 25. 1. 2016 21:05

Díky za odpovědi a už si se mnou nedělejte starost ;-) Zkusím přeinstalovat na ty sedmičky až se budu nudit.
reham
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 25. 1. 2016 21:07

Nebude, ale nevidel jsem eventlog (Windows totiz pouzivam opravdu sporadicky a ve virtualu). No a nemam tak uplne cas behem dne (casovy posun) probirat hromadu eventlogu a hledat mozne priciny a souvislosti. Jen mne napadlo,ze to uz nekdo udela budou tam 41 (protoze treba bad block na HDD Windows hazi jako ID7 apod. ... proste se do toho nekdo koukne a odflitruje si balast. se mi to nechce delat SED/AWK z Bashe, navic v hlave nenosim ty spravne ID, co hledam). Vecer se na to podivam, kdyz uz se budu divat na logy jeste nekoho jineho. Pres den fakt ne, chci si dojit jeste na obed a pak mam co delat.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod reham 25. 1. 2016 21:10

Matysek píše:Nebude, ale nevidel jsem eventlog (Windows totiz pouzivam opravdu sporadicky a ve virtualu). No a nemam tak uplne cas behem dne (casovy posun) probirat hromadu eventlogu a hledat mozne priciny a souvislosti. Jen mne napadlo,ze to uz nekdo udela budou tam 41 (protoze treba bad block na HDD Windows hazi jako ID7 apod. ... proste se do toho nekdo koukne). Vecer se na to podivam, kdyz uz se budu divat na logy jeste nekoho jineho. Pres den fakt ne, chci si dojit jeste na obed a pak mam co delat.

Děkuji za tvou ochotu, pokud by to bylo náročné tak to vůbec neřeš.. Stejně je už asi čas vyměnit stroj za nový, akorát teď už se sedmičkama snad ani nic nekoupím :mrgreen:
reham
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 26. 1. 2016 11:51

V pravde zajimave pocteni. Se vsim co, co muze ovlivnit chipset (driver) jsou problemy. No a protoze Lenovo myslim V570 oficialne nepodporuje (jednim z duvodu je prave chipset), existovala moznost to udelat pres utilitku " Lenovo xxxx Bios Drivers", ktera dotahla funkcni ovladace. Ze systemoveho hlediska tomu nelze verit a zastarale to je, o tom zadna. Presto jestli to chces zkusit, jeste pred tim, nez to preinstalujes na W7, muzes.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod reham 26. 1. 2016 17:18

Všechny ovladače kromě nvidia grafiky jsem stahoval přes Správce zařízení, netušil jsem že to může stáhnout i nekompatibilní. Jinak V570 Lenovem podporované je až po Windows 8.1, no čekal bych, že když dají redmonďáci všem zadarmo upgrade na desítky, že budou mít kompatibilitu ošéfovanou. Neměl jsem s ovladačema žádný (viditelný) problém, dokonce začala fungovat i čtečka otisků prstů, která na osmičkách nešla. Zkusím si něco pozjišťovat jak se vyznat v tom eventlogu a uvidím jestli se mi ty chyby tam podaří nějak pořešit, asi to bude lepší než naslepo stahovat ovladače.

Jinak neuvěříte mojí hlouposti :oops: - dneska mi to zase začalo šíleně lagovat, nešlo nic otevřít, no počkal jsem si asi 10 min než se podařilo rozjet task manager a koukám že je procesor vytížený na 99% (což mě předtím nenapadlo protože chlazení nijak extra nehučelo a myslel jsem že je ten hdd v háji), byl to nějaký Freemake video downloader, který jsem kdysi na něco potřeboval, tak jsem killnul proces a hned to přestalo lagovat. Program letěl z okna tak uvidíme jestli se problém bude opakovat. Tímto se tedy omlouvám Milanr1 a děkuji, poněvač přeinstalace na sedmičky by taky vyřešila problém :-P
reham
Kolemjdoucí

Předchozí stránka