Soubory cache mají 40GB a nejdou vymazat

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ti2sto 18. 2. 2016 07:01

Ahoj,
v sobotu jsem pomocí PC přeinstaloval telefon, stáhlo se 8GB, ale i po nainstalování do telefonu bylo těchto 8GB pořád zabraných v PC. Tak sem se v tom trochu začal pídit, stáhl jsem jednoduchý zdarma prográmek Scanner, který analyzoval můj disk a našel nějakých 40GB cache souborů. většinou vede cesta na C/user/USERNAME/appdata .... ale tuhle složku já tam nemám. Vyčištění disku tyhle soubory taky nenajde. Je možné, že mám ve windows nějak nastaveno, abych tyhle cache soubory neviděl nebo něco podobného? Nebo jak se toho svinstva můžu zbavit?

Děkuju za rady.
Historie:
Philips Diga, Sagem MC 922. Nokia 3510i. Nokia 6610i, Sony Ericsson K700i, Nokia E51, Samsung Galaxy Nexus, Blackberry Z10, Blackberry Classic, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 13
Ti2sto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 18. 2. 2016 07:12

Vykonajte kontrolu disku
Admin konzola cmd
chkdsk C: E: /F /R /B /V
kde X: = písmena všech lokálních diskových jednotiek.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ti2sto 18. 2. 2016 07:49

Historie:
Philips Diga, Sagem MC 922. Nokia 3510i. Nokia 6610i, Sony Ericsson K700i, Nokia E51, Samsung Galaxy Nexus, Blackberry Z10, Blackberry Classic, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 13
Ti2sto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gigi 18. 2. 2016 08:34

Ti2sto píše:vede cesta na C/user/USERNAME/appdata .... ale tuhle složku já tam nemám.


Hmm, pokud ti ukazuje, že soubory jsou v této složce, tak tam asi musí být, ne? Ve Win 7 je profil ve \users\USERNAME a musí existovat, bez toho se ti Win nespustí. Adresář AppData je normálně nastaven jako skrytý - dej si v nastavení zobrazit i skryté soubory.
Gigi
Junior

Odeslat příspěvekod Ti2sto 18. 2. 2016 14:01

Ano, soubory tam byly, povolil jsem zobrazení skrytých souborů a složek a už jsem si to dohledal. Nicméně stále je tam plno složek, které zabírají několik GB. Ale já nevím co vše můžu vymazat. Nebo vše co se nachází v appdata jsou jen pozůstatky "něčeho" a vše může letět do koše?
V PC mám iTunes a například cesta appdata -> roaming -> apple computer a to má 4GB.
Složka Google dalších téměř 1GB.

Co můžu a nemůžu smazat .... ?
Historie:
Philips Diga, Sagem MC 922. Nokia 3510i. Nokia 6610i, Sony Ericsson K700i, Nokia E51, Samsung Galaxy Nexus, Blackberry Z10, Blackberry Classic, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 13
Ti2sto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 2. 2016 14:09

Cpát cokoliv jablečného do WNT = fatální chyba.
Co s tím?
1) Vyházej vše z Jablíček, především
Ti2sto píše: iTunes

a vše od Google.
2) Vyčisti systémový disk:
Kód: Vybrat vše
cleanmgr

3) Optimalizuj OS dle FAQ.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ti2sto 18. 2. 2016 14:22

jj hotovo. Hergot tam bylo bordelu za ty 3 a půl roku :-D
Přeinstalaci budu dělat až v létě, to tam nacpu rovnou ty win 10. A jelikož je to zdarma do 29. července, tak ten upgrade vidím tak na 28. červenec. Dřív ten aušus nechcu.
Historie:
Philips Diga, Sagem MC 922. Nokia 3510i. Nokia 6610i, Sony Ericsson K700i, Nokia E51, Samsung Galaxy Nexus, Blackberry Z10, Blackberry Classic, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 13
Ti2sto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 2. 2016 18:11

pakliže W10 považuješ za aušus, kde bereš jistotu, že zrovna po 29. červenci přestanou být aušusem?

nebo co přesně tě tlačí do sebemrskačskýho upgradu na systém, se kterým jsi už předem nespokojenej?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ti2sto 18. 2. 2016 19:06

Stejně se tomu v budoucnu nevyhnu, tak aspoň si to nainstaluju zadarmo. Přece nebudu platit (za ten aušus) když nemusím.
Historie:
Philips Diga, Sagem MC 922. Nokia 3510i. Nokia 6610i, Sony Ericsson K700i, Nokia E51, Samsung Galaxy Nexus, Blackberry Z10, Blackberry Classic, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 13
Ti2sto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 2. 2016 19:14

myslím, že jakákoliv sestava je schopná s W7 dožít, W10 můžou naopak přinést spoustu nepříjemností s kompatibilitou a úbytkem výkonu...

upgrade systému není nic povinnýho...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 2. 2016 09:54

Není, ale to si Mrkvosoft nemyslí, bohužel.

Naštěstí máme GWX ControlPanel.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 20. 2. 2016 11:15

Nebo nastavení jedné (spíš dvou) hodnoty v registru... ;)

Jaké?:
Kód: Vybrat vše
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX]
"DisableGWX"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"DisableOSUpgrade"=dword:00000001
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ti2sto 27. 2. 2016 07:45

kernel_panic [passed] píše:myslím, že jakákoliv sestava je schopná s W7 dožít, W10 můžou naopak přinést spoustu nepříjemností s kompatibilitou a úbytkem výkonu...

upgrade systému není nic povinnýho...


Tak teď sem znejistil a určitě si ještě projdu místní témata. Na druhou stranu nejsem moc náročný uživatel, jen bych nerad aby se objevovaly např BSOD nebo nějaké zamrznutí systému ....
Historie:
Philips Diga, Sagem MC 922. Nokia 3510i. Nokia 6610i, Sony Ericsson K700i, Nokia E51, Samsung Galaxy Nexus, Blackberry Z10, Blackberry Classic, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 13
Ti2sto
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků