synology k TV, která nemá USB?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stubby 13. 6. 2016 20:16

Ahoj, prosím o radu.
rád bych NAS synology, ale mám doma TV bez USB, ale s HDMI. novou TV zatím neplánuju pořídit.
Synology nemá port pro HDMI.
Lze propojit tento NAS s TV bez ztráty dat? bude stačit klasický adaptér USB-HDMI?

pokud to někdo doma takto má propojené, budu rád za typ nákupu adaptéru.

stubby
stubby
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 6. 2016 08:24

Ne. NAS není HTPC :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod zivan 14. 6. 2016 09:32

Tak to zas prr, na obe otazky je spravna odpoved ANO. Ano - kabelem s USB na jedne strane a HDMI na druhe jde propojit NAS a TV a k zadne ztrate dat nedojde (pokud ten NAS neshori). Ano - bude stacit klasicky adapter USB-HDMI....a Ne nebude to fungovat :D
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 6. 2016 10:00

Tak sorry, bez kávy jsem se o tom nechtěl rozepisovat. Máš bludišťáka :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod stubby 14. 6. 2016 10:54

takže jediné správné řešení je pořídit Qnap? - ten má výstup HDMI, což by fungovat na mou TV mohlo?
toho jsem se chtěl vyhnout, z důvodu kvality, která je na straně sinology - software.
stubby
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 14. 6. 2016 12:10

Pokud je Qnap jediny vyrobce NASu s HDMI, tak jo.

Na co to chces? Prehravat filmy, serialy ulozene na NASu na TV? Ja jsem tedy neco podobneho vybiral pred nejakym rokem, dvema a pripojeni byla jen drobnost. Horsi bylo, ze jeden model neumel treba titulky vubec, druhy zas neumel cestinu v titulcich, treti mel slabou podporu formatu, ctvrty umel vse, ale zas pravidelne tuhnul...a zbytek byl podstatne drazsi, nez jsem byl ochotny do toho dat. Ted bude urcite nabidka uplne jinde, ale i tak to bude chtit projet zkusenosti majitelu.
Naposledy upravil zivan dne 14. 6. 2016 12:46, celkově upraveno 1
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 14. 6. 2016 12:16

A co Synology propojit s Rabspi 3 a tu s TV?
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 6. 2016 12:19

To, že TV nemá USB, by ani tak nevadilo. Ale předpokládám, že je to tak starý model, že nemá ani síťový konektor.

Co takhle Synology + Raspberry Pi (třeba s OpenElec)?

Nebo NAS vynechat úplně a pořídit Raspberry s USB diskem? Jako skladiště filmů to stačí, ale jako domácí univerzální datové úložiště by to bylo pomalé.

EDIT: pozdě...
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod stubby 14. 6. 2016 13:44

právěže to chcu pořizovat hlavně kvůli záloze a archivaci - hlavně fotky.
přehrávání filmů nebo i houm video na TV je až druhá věc, ale pokud budu pořizovat domů novou věc za cca 10-13tis., rád bych, aby to dokázalo i přehrávat filmy.
pořizovat k tomu to rapsbery - popravdě, nevím, jak bych si to propojil, nejsu znalec ani pokročilejší uživatel, abych to nějak ošetřil.
zkusim pohledat ten qnap, který by snad podporoval vše, na co narazil zivan. kdybych plánoval novou TV za rok, tak toto neřeším, ale aktuálně potřebuju zálohovat fotky.
stubby
Junior

Odeslat příspěvekod 1stein 14. 6. 2016 14:00

nas zapojit do lan na router, raspberry cez hdmii na tv a cez lan / wifi na router, stiahnut si OSMC zo stranky raspberrypi.org, zapisat na sd kartu (su na to podrobne navody) a nastavit nas pristupy a povolit dlna..
tada cca hodinka nenarocnej roboty

On NAS totiz nie je externy disk, aj QNAP nedokaze napiklad prehrat niektore formaty videa a nepozna titulky ktore nie su presne podla nimi podporovaneho formatu (vid stranka qnap)
1stein
Junior

Odeslat příspěvekod stubby 14. 6. 2016 14:10

1stein:
díky za přiblížení postupu propojení přes raspberry.
pohledám důkladněji, a zvážím přehrávání. Doma filmy přehrávám přes boxee, ale říkal jsem si, že nebudu mět dvě krabice vedle sebe.
teď mě ale napadá, že by šlo případně propojit synology s boxee přes usb, a boxee box mi jede přes HDMI kabel...
snad by NAS neshořel, jak psal zivan :-D
stubby
Junior

Odeslat příspěvekod 1stein 14. 6. 2016 14:23

ako z vlastnej skusenosti to raspberry pi sa oplti, na zakladne veci staci Raspberry Pi B+ (u zelenej potvory za 949CZK)
je to bezpecne, nenarocne. staci 8-16GB SDHC class 10 karta.

ten boxee box je v podstate podobny.

ako vazne postup nie je zlozity, viem to napisat do polhodky aj s obrazkami
1stein
Junior

Odeslat příspěvekod stubby 14. 6. 2016 14:31

1stein: což po tobě nebudu chtět, věnovat svůj čas tvořením nějakého manuálu.
stubby
Junior

Odeslat příspěvekod calebcox 18. 7. 2016 11:34

Nepises ktere Boxee mas, ale predpokladam ze bude pouzitelne jako sitovy prehravac, neni pro zacatek potreba resit RPi. NAS bych kazdopadne nedaval k TV, kouzlo techto krabicek je v tom ze se daji umistit tak ze o nich nebudes vedet ;-)
calebcox
Junior