PC nevidí nový HDD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod speedisko 3. 8. 2016 22:43

Zdravím,

k PC jsem připojil nový disk viz. odkaz a PC ve WIN ho nevidí. V biosu disk vidět je, ve Win bohužel a to ani ve správci zařízení. Tuší někdo kde by mohl být problém - např. i AIDA ho vidí.

Díky

Název základní desky Asus P8Z77-V LX2 (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Disková jednotka ST6000AS0002-1N917X (5589 GB)
Škoda Citigo
BMW M4 F82
BMW M3 E46
speedisko
Junior

Odeslat příspěvekod J.E.N.O.V.A. 3. 8. 2016 23:55

Ahoj.

Nabídka Start -> Ovládací panely -> Systém a zabezpečení -> Vytvořit a formátovat oddíly na pevném disku -> Při Disk 0 (1,2,...) pod tabulkou svazků srolovat dolů -> kliknout na jeho specifikace pravým tlačítkem (nový bývá pod větším číslem, nebo ho lze vidět pomocí jeho velikosti -> 5,5GB) -> vytvořit svazek-> při formátování odškrtnout ''rychlé formátování'' (i když to půjde velmi pomalu)-> myslím, že pak resetovat PC a měl by být vidět bez problémů. Taky jsem s tím měl dávnější dobu problém. Doufám že jsem pomohl.
J.E.N.O.V.A.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 8. 2016 09:38

Co znamená nevidí?

Pokud na něm není vytvořen oddíl a naformátován tak je jasné že žádné písmeno nedostane....

Při formátování nechávej zaškrtnuté rychlé formátování, není důvod dávat pomalé jenom to zdržuje.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod speedisko 4. 8. 2016 16:15

Nechal jsem tam dle rad JENOVA pomalé formátování a už se formátuje přes 8 hodin ... Měl jsem tam dát rychlé...

Nicméně již to frčí dle návodu jenova.

Díky
Škoda Citigo
BMW M4 F82
BMW M3 E46
speedisko
Junior

Odeslat příspěvekod J.E.N.O.V.A. 4. 8. 2016 18:13

Když jsem dal rychlé formátování, nakopíroval soubory na disk co jsem potřeboval, po minutě mi naběhla modrá smrt. Pak jsem dal formátovat pomalu (1TB mě stál zhruba 3-4 hodiny) a jel skvěle. Proto raději i když pomalejší postup, ale 100% jistý. Jsem rád že jsem pomohl se svými laickými zkušenostmi :)
J.E.N.O.V.A.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 8. 2016 20:34

Dnes třeba dávat rychlý formát všude na HDD není důvod to měnit.

Při rychlém formátu se na HDD zapíší pouze struktury FAT/NTFS což i u win trvá poměrně dlouho (nevím co si win kontrolují) u linuxu je to okamžitě. (Zapsat pár sektorů jde rychle.)

U pomalého formátu se zapisuje do všech sektorů (nebo pomalu do všech nevím zda win něco nevynechávají) což u 8G HDD bude trvat měsíc :-(

Jinak proč ti skolaboval rychlý formát netuším, neměl by - pokud chceš mít jistotu můžeš po rychlém formátu nechat ho skontrolovat fsck - nejsou tam soubory tak by kontrola měla být rychlá, ale spíš typuji nějaký problém v ovladači řadiče.

Pomalý formát je pozůstatek z dob kdy média nebyla spolehlivá a každý sektor se testoval zápisem zda je OK.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lubokubo76 5. 8. 2016 10:55

Kde je tá položka Vytvořit a formátovat oddíly na pevném disku?
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 8. 2016 11:18

disky.JPG

Já používám pravoklik na ikonu na ploše Počítač, Spravovat, Úložiště, Správce disků. Funguje od XP po W10, pokud máš na ploše zobrazenou ikonu počítač, samozřejmě.
vladimir
Expert