Záchrana dat z externího disku.

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 1. 2017 15:33

Zdravím mám tento externí HDD ( WD 2.5" Elements Portable 1TB ) na kterém jsem měl zazálohované dokumenty,filmy,fotky,apod.
Chtěl jsem si udělat čistou instalaci Windows 10 64-bit.Problém byl v tom že jsem zapomněl odpojit externí HDD a místo připravené flashky jsem v Media Cretion Toolu zvolil ten externí disk.Když se mi dostahovalo .iso tak se mi zmenšila velikost toho disku na 31,9 GB a po zapojení jdou vidět jen ty soubory na instalaci Windows.A mě jde o to zda na tom disku zůstala alespoň nějaká data která se tímto nepřepsala a pokud ano jak je nejlépe obnovit.Data v pc byla smazána čistou instalací Windows podle FAQ zde na fórum.
Děkuji za jakoukoliv radu. :-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Moje sestava:
Základní deska - MSI B85-G41 PC Mate
Procesor - Intel Core i5-4590 tray + SilentiumPC Fera 2 HE1224 v2
Grafická karta - MSI AMD R9 280 GAMING 3G
Paměti - Kingston 8GB (Kit 2x4GB) 1600MHz DDR3 CL11 DIMM SR x8
Zdroj - Corsair CX600 600W
HDD - Seagate Desktop HDD 1TB
anonymni

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 1. 2017 15:54

No, šance, že původní soubory tam jsou, tu stále rozhodně je, ale když se ti povedlo překopat tabulku oddílů + ještě k tomu zapsat data (instalačka Windows), tak bych měl své pochybnosti o integritě těchto ztracených dat. Něco jsi s vysokou pravděpodobností už přepsal = nenávratně zničená data.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod polda 24. 1. 2017 15:58

Z 1TB máš 31GB?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 1. 2017 16:00

ano
anonymni

Odeslat příspěvekod cernakus 24. 1. 2017 16:17

milsimr to shrnul dobře.

Navíc Murphyho zákony mluví jasně, tou samotnou instalačkou jsi přepsal nejdůležitější data.

IMHO je nad tvé síly data obnovit sám, každý pokus tě posune blíže k neobnovitelnosti. Toto zanes opravdu zkušenému ajťákovi, který to už dělal.

Mimochodem, pokud se jednalo o zálohu, data snad ještě někde máš, ne? Protože jinak to nebyla záloha, ale hloupost nejvyššího kalibru.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 1. 2017 17:15

Když už máš otevřený Správce disků:
Pravomyš na Disk2, Partition 2: 857,7 GB -> Změnit písmeno jednotky -> Přidat.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 1. 2017 20:14

Milanr1: Jedině v případě, že kašle na pokus o obnovu dat.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 1. 2017 20:27

Na obnovu dat nekašlu jen mi zatím neporadil nějaký postup kromě předání nějakému "odborníkovi" :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Honzax 24. 1. 2017 20:51

viewtopic.php?f=940&t=1225532&st=0&sk=t&sd=a
projdi si tohle, sice se tam venujeme RAIDu ale je to vcelku to same...
Honzax
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 24. 1. 2017 23:04

Tommy

Nezlob se, ale asi jsi idiot.

Očividně jsi to ještě nikdy nedělal, protože by jsi se tu neptal.
Už to, že jsi to takhle dosral značí, že jsi BFU.
Záchrana je operace individuální a delikátní.

Já bych sám, přestože jsem už tyto procedury prováděl mnohokrát, jako první krok udělal bitovou kopii toho disku, než bych se do toho pustil. Protože vždycky můžu něco přehlédnout, a už se mi to nejednou stalo, a situaci zhoršit. Navadet nějakého BFU na dálku si v tomto nedovolim. Riziko, že to zeseres ještě více je prostě velké.

Na datech ti záleží, a přitom jsi takový jouda, že nechápeš, že záloha neznamená, že data mám jen na externím disku.

Tyhle indicie prostě říkají - zanes to borci a neser se do toho. Slepak si přece taky neoperujes sám!
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 1. 2017 06:41

Disk jsem nechal projet přes EaseUS Data Recovery a naštěstí pro mě našel a obnovil data která jsem nejvíce potřeboval. ( Všechny nenašel. ) Má někdo jiný program nebo postup který by mohl ještě něco najít a obnovit? :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 1. 2017 12:02

GetDataBack for NTFS. Je to ale placený program.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Doggg 25. 1. 2017 12:34

těch nástrojů je hafo, ale většina je draze placená. pokud ti jde o to jenom zkusit z toho SW vytáhnout co nejvíc, je spousta firem co se tímto živí. Zkus je oslovit. Pokud ti jsou ta data uz jedno (mas ty dulezita), tak si s tím hraj sám klidně dál.
Doggg
Junior