uTorrent na SSD?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Medicus10 31. 1. 2017 15:11

Zdravím,
pořídil jsem si nový PC a poprvé se dostávám do kontaktu s SSD disky. Na netu jsem prošel dost článků, ale pár věcí mi stále není jasných. Jde hlavně o to, kam instalovat uTorrent.

Stahuju cca několik GB týdně, tak to by podle mě logicky mělo jít na HDD, ale většina uživatelů doporučuje pro správnou funkčnost neměnit instalační adresář, který je C:\Users\jméno\AppData\Roaming\uTorrent
Jeden kolega mi poradil pracovat s "mklink", ale nevím, jak přesně to případně udělat.
http://www.zbynek.adamh.cz/cs/061744/Pocitac/Clanky/Symbolicke-odkazy-ve-Windows/

Budu rád za vaše zkušenosti a případné rady :-)
Medicus10
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 1. 2017 15:12

Zbytečně starosti...
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Medicus10 31. 1. 2017 15:14

Myslíš, že to nemám řešit a prostě to nainstalovat na SSD?
Medicus10
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 31. 1. 2017 15:14

Stahuj to na HDD, kam to nainstaluješ je tvoje věc, SSD se zdá rozumnou volbou.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Medicus10 1. 2. 2017 11:48

Dobře díky. A ještě mě napadá jedna věc: na netu se nedoporučuje dávat PC často do Hibernace, ale radši ho vypínat. Platí to i pro Režim spánku?
Medicus10
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 1. 2. 2017 12:03

Ne, pro režim spánku to neplatí (vše zůstane v operační paměti, na disk se nic nezapisuje).
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Radek178 1. 2. 2017 13:11

Medicus10 píše:Dobře díky. A ještě mě napadá jedna věc: na netu se nedoporučuje dávat PC často do Hibernace, ale radši ho vypínat. Platí to i pro Režim spánku?

No vidis a ja zase na netu cetl, ze hibernovat se klidne muze i se SSD.
Radek178
Junior

Odeslat příspěvekod Medicus10 1. 2. 2017 13:16

vladimir: OK tak to jsem rád, protože režim spánku používám dost často.
Radek178: No psalo to dost lidí, tak na tom asi něco pravdy bude :)
Medicus10
Junior

Odeslat příspěvekod Radek178 1. 2. 2017 13:22

Nevim co je pravda. Ja ale na SSD hibernaci pouzivam a mam 16GB RAM... Nekde v anglicky psanym clanku jsem cetl, ze je to uplne zbytecny hlidat. Asi bys musel tahat denne stovky GB dat.
Radek178
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2017 13:24

Medicus10 píše:vladimir: OK tak to jsem rád, protože režim spánku používám dost často.
Radek178: No psalo to dost lidí, tak na tom asi něco pravdy bude :)

Když hodně lidí napíše, že nebe je zelené a země je placatá tak na tom něco pravdy bude? :tleskani kam ten svět spěje ... :oboze Aneb důkaz stádem tupců.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Radek178 1. 2. 2017 13:30

Python

tak dej dukaz, ze hibernace poskozuje SSD.
Radek178
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2017 13:48

O to tady přeci nejde, nic takového netvrdím. Jde tady o ten jeho výrok. O to že když hodně lidí něco napíše tak je to pravda....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod vladimir 1. 2. 2017 14:20

Počítejte se mnou. Já uspávám počítač dejme tomu 10x denně (někdy, v průměru určitě podstatně méně). Kdybych místo toho hibernoval, mám 12GB RAM, kdyby se zapisovala celá (ve skutečnosti určitě méně), to máme 120GB za den, to je 43800GB za rok.
Pokud má SSD životnost buněk 10000 zápisů a kapacitu 120GB, může se na něj za dobu jeho života zapsat 1200000GB, tedy pokud by se na něj jenom hibernovalo a fungoval naprosto dokonale wear leveling, vydržel by teoreticky 27 let.

Ano, na SSD rozumné velikosti je možno bez nějakého strachu i hibernovat, za 5 let stejně bude kapacitně, co do rychlosti i morálně zastaralý.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Nargon 1. 2. 2017 16:00

utorrent klidně ulož na SSD, ale nastav si složky pro stahování dat. Řídící .torrent soubory můžeš klidně nechat na C to ničemu nevadí, ty jsou maličké. Ale "Download" složku na data směřuj na HDD (klidně i "finished download" tam směřuj). Provozuji to takto několik (už možná desítek) let a zatím jsem se nesetkal s žádným problémem. Vše korektně funguje a stahuje se kam má.
Možná důvod proč se radí to neměnit je z důvodu že utorrent používají i vypatlaní uživatelé a když to nastaví například na složku kam nemají práva nebo tak něco tak jim to pak nefunguje. Proto je asi doporučení to neměnit, aby se zabezpečilo že to bude fungovat i kdejakému kreténovi (tím nechci nikoho urazit).

Co se týče režimu spánku, tak tam je nutné říci že windows znají i "hybridní režim spánku", což když je zaplé, tak při přechodu do režimu spánku se data nechají jednak v paměti a pak se i uloží na SSD. Pokud je vše ok tak se nastartuje z paměti a když byl např výpadek napájení tak se to načte z SSD. Takže jestli se chceš vyvarovat zápisu na SSD v režimu spánku tak ten hybridní režim musíš vypnout.
Jinak souhlasím s tím že ten disk asi nezničíš tím že počítač 3x denně uvedeš do hibernace.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Medicus10 1. 2. 2017 20:30

Nargone, vladimire, díky moc za velmi užitečné příspěvky.

Vážený Python.p, nechápu, proč bych neměl věřit mnoha lidem, kteří své názory plně podloží fakty. :tleskani :-D :-D
Medicus10
Junior

Další stránka