Co je to za disk

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod abarin 28. 12. 2018 14:33

Zdravím

Při hledání nového disku pro systém mě některé stránky původně odkazující na WD Gold nabízejí toto jako náhradu

https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... =srovnavac

Vše by mělo být v pořádku až na to adresování 512 N

Pojede to bez problémů v normálním počítači, nebo bude potřeba aby deska uměla nějaký speciální řadič

Díky
"Ať žije levná elektřina a komplu pánbů zdraví dá."
abarin
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 12. 2018 15:50

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 12. 2018 15:51

Záleží na tom tajném počítači, do kterého to chceš osadit. Jako systémový disk je to ale nevhodné prakticky kamkoli.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod abarin 28. 12. 2018 16:55

abarin
Junior

Odeslat příspěvekod abarin 28. 12. 2018 20:03

Na P2P je zase nevhodné to SSD. Mám 240mbit linku a stahnout jedno uhd už by byl celkem problém s crucial 500GB, To bych potřeboval ten 2 TB.

Já myslím že je to uplně jedno, co tam dám. Velociraptor osešel tak sem tam dal provizorní starý 320GB disk - test v hdtune mě přes 70 mb nešel, průměr 40MB a nepocituju nějaký spomalení systému, takže je to akorát velká věda.

Kamoš si ten crucial koupil a má vyčerpaný 3 procenta - všechno stahuje mimo systém a já to budu mít taky tak. Co s diskem, kterýmu vadí data při dnešní rychlosti internetu. Už je to občas padlý na hlavu
abarin
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 12. 2018 20:33

Já hlavně nechápu v dnešní době streamování čehokoli lidi, kteří si doma vytváří zálohu internetu. Neříkám pokud někdo pracuje s velkými objemy dat, ale když jde o pitomé filmy, ta zásadní výhoda oproti Netflixu nebo čemukoli dalšímu mi uniká.

Další věc je, že pokud už ta data z jakéhokoli důvodu tahat musím nebo chci, nemusí vůbec téct přes systémový disk. Ten má sloužit k jiným věcem než je tahání stovek giga hnoje denně.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod polda 28. 12. 2018 21:55

Buď rád že si nelikvidoval plný obývák kazet VHS mého tchána, a co všechno nahrál.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod prof.j.v 9. 1. 2019 01:39

Já znám třeba člověka, který zálohuje své streamy z her. Je to dokonce prodejce počítačů. Jeho jméno zde psát nebudu, ale takové streamy opravdu uchovává na RAID 6 jeho kapacita pole je nad 80TB dat. Tohle je myslím každého věc. Někdo uchovává filmy, někdo streamy, někdo firemní data a někomu stačí 250GB SSD. Uchovávání dat je velice individuální a soukromá věc.

Netřeba hned odsuzovat :pozor
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 1. 2019 12:19

No dobře, to se dá pochopit z pohledu nějaké nostalgie, taky mám svoje fotky v RAW za posledních šest let, i když na ně asi nikdy nesáhnu. Ale uchovávat něco, co mám kdykoli dostupné na internetu, to mi přijde trochu něco jiného.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod prof.j.v 9. 1. 2019 12:49

Od té doby, co YT změnil podmínky a to docela razantně ti stačí 3x STRIKE na kanál a tvoje veškerá tvorba je pryč stejně tak jako TB natočených dat. Pokud nemáš zálohu tak je vše ztraceno.

Trochu špatný příklad, ale třeba takovej mikejepan (kanál) zmizel behěm mrknutí oka za 3x STRIKE. Jelikož neměl zálohu veškerá tvorba je pryč.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 1. 2019 13:18

Myslím, že Shitman mluvil hlavně o filmech.. já sám už jedu nějakej rok na Kodi + Streamcinema.. když má člověk dostatečně rychlí internet, není důvod mít filmotéku staženou :)
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2019 13:36

Tak v případě Kokoše je to naprosto v pořádku a dokonce bych řekl i správné a žádané...

Jakou jsou filmy které jsem hledal dlouho a mám strach, že už bych je nemusel najít, ale takových je jenom pár.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 1. 2019 17:12

Jo, šlo mi tady hlavně o filmy nebo hudbu, prostě běžně dostupné věci. U vlastní tvorby nebo těžko sehnatelných záležitostí je to trochu jiná písnička a tam bych se na neustále se měnící internetové zdroje taky nespoléhal.

A Mikeše bych sem vůbec netahal. Tomu člověku měli vzít daleko víc, než je ušmudlaný youtube kanál.
The Shitman
Ex-moderátor