Obnova dat na disku přepsaném bitovým klonem?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bartyx 9. 1. 2019 17:07

Zdravím. Omlouvám se za název, možná je to nepřehledné. Ale mám otázku.
Je možné obnovit data na disku, který byl překlonován? Stala se mi nemilá věc (já vím, jsem retard, ale už to nevrátím).
Jeden disk ve špatném stavu jsem z notebooku vyndal, koupil nový a oba je vrazil do klonovacího docku od Axagonu. Používal jsem ho už x-krát, ale teď po novém roce je nějaká podivná konstelace planet a tak jsem je prohodil a nový disk dal do A slotu. To znamená, že dock překlonoval nový disk bez oddílů na ten starý. Problém je, že tenhle dock dělá bitovou kopii, takže nejspíš přímo přepisuje. Je v takovém případě možné data obnovit? Nebo je to nenávratně v háji.
Už to neřeším, nebyla tam důležitá data, mám zálohy, šlo mi o instalaci Windows, softwaru, ovladačů a tak. Ptám se spíš z akademických důvodů.

Díky za odpovědi.
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod soban 9. 1. 2019 18:07

Jak chceš obnovit data ze sektoru který přepíšeš jinými daty?

To jde jedině v scifi seriálech.

Ale pokud prováděl klonování na úrovni FS tak možná přepsal pouze tabulku rozdělení (smazal HDD) pak by data měla jít obnovit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 1. 2019 18:26

Jak rychle to bylo hotovo? Jestli za pár minut, tak se prázdné sektory neklonovaly a jenom byly označeny za prázdné.

Jestli klonování trvalo dlouho (hodinu, několik hodin), tak se poctivě klonovalo bit po bitu, sektor po sektoru a data jsou nenávratně pryč.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod prof.j.v 9. 1. 2019 18:59

Pokud jednou přepíšeš na disku sektor tak jeho oblast obsahuje již nová data. Obnova původních dat je tak velice obtížná.

Data ti to vyhodí, ale budou poškozená. Bude to směs.
:)
prof.j.v
Junior