Harddisk do NTB

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod NeophyteX 19. 2. 2019 13:15

Zdravim.

Mam otazku ohladne HDD do notebooku. Ked si kupim klasicky 2.5 SSD disk bude mi to pasovat do NTB. Nikdy som toto nemenil.

Otazka 2. Mozem ocakavat decentne zrychlenie systemu na tom NTB?

Diky.
NeophyteX
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 2. 2019 13:23

Přesný typ NB?
Výměna líného HDD za SSD se projeví rychlými reakcemi OS a běžného sw na uživatelské vstupy z klávesnice/myši, pokud tomu nebrání kritický nedostatek RAM.
Efekt se zvyšuje čistou instalací OS místo kopírování HDD -> SSD.
Vzhledem k technické úrovni Tvého dotazu Ti doporučuji servis.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 2. 2019 13:34

Pokud mas ntb s HDD ... je tam 100% 2,5" a tedy tam libovolne SATA SSD 2,5" formatu bude fungovat.

Osobne bych sel do MX500 s 500GB kapacitou. O co neni nejlevnejsi, o to je kvalitnejsi, prijemne rychly ... a hlavne bezproblemovy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 2. 2019 10:27

Libovolné 2,5" s tím naprsto souhlasím, jen bych doplnil kolegu, a pohlídal tloušťku. Dneska už je spousta NTB připravena jen na 7mm disk ;)

Což MX 500 je, ale jen pro jistotu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod zivan 20. 2. 2019 10:35

Ma jeste nejake 2,5" SSD vic nez 7mm? Pred lety byl opruz u 80GB Intelu sundavat cerny plast, zkracovat sroubky a pak to pro reklamaci vracet do puvodniho stavu :)
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 2. 2019 11:02

OT: Ja ten intel proste odsrouboval ... a vrazil do ntb nesesroubovany, jenom sesazeny k sobe. Dodneska ho doma mam, 80GB verzi s MLC pametmi v hlinikovem tele. Kus historie, ktery mne kdysi stal 16tisic.

Vysoke SSD ... nevim, duvod k tomu v podstate neni, PCB s chipy se do 7mm musi vejit. Nejak jsem tloustku prestal sledovat.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 2. 2019 11:57

Já mám Intely 320 mám přelepené páskou :D a fungují.

80GB mě stála 4500kč a do dnes jede jak nic. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 2. 2019 12:17

Tohle je X25M stara. :) Ta kdysi stala fakt takovehle penize. Holt historie. Ale 320 bych nekde mel mit taky. :)

KineCZek

Odeslat příspěvekod NeophyteX 20. 2. 2019 16:52

Diky. Kupil som WD Green 3D NAND SSD 120GB 2,5". Snad to bude kvalitativne aj rychlostne OK.
120 mi na NTB staci, kedze tam neplanujem nic extra ukladat, len OS a zopar zakl. programov. Skor mi ide o rychlost a samozrejme dival som sa aj na cenu, resp. tiez znacku.
NeophyteX
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 2. 2019 16:59

Green zrovna NEBYL ten kandidat. Blue ano, ale green je vyslovene orientovbany POUZE NA CENU, za kazdou cenu jenom na cenu a take pouze na cenu.

Tzn pomaly, nevyrovnana rychlost zapisu, propady ... BLUE je to, co jsi byval hledal.

Take 120GB bohuzel dostavaji ty nejodpadnejsi nand chipy, protoze jsou pomale uz z navrhu.

Hlavne ze sis zalozil vlakno ... a nokonec koupis takovou chujovinu. :oboze

KineCZek

Odeslat příspěvekod NeophyteX 20. 2. 2019 18:08

Kedze poznam tunajsiu komunitu uz trosku, tak som cakal kritiku, ked napisem co som kupil. :) Ale vlaknom som sa chcel utvrdit, ze mi to vlezie do NTB. Nepytal som sa na konkretny model. Kupoval som vyslovene co najlacnejsi. Nechcel som dat viac ako 20cku. Je to starsi NTB a nema velky zmysel donho cpat nejake top vybavenie.

Okrem toho WD blue som si pozrel a nasiel som len v 250GB verzii a cena dvakrat tolko. Takze tak.
Oproti povodnemu 5400rpm Hdd, ale rozdiel v rychlosti snad spoznam.
NeophyteX
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 2. 2019 18:18

Kdyby sis vzal kvalitní SSD tak jsi ho mohl použít dál až tenhle starší NTB umře ;)

Bohužel nejsem tak bohatej a bych si mohl kupovat levné věci.

Python.p
Je to rebel!