HDD "křičí", jak rozpoznat při výběru

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod neyo 4. 4. 2019 19:07

Zdravím,

chtěl bych se informovat jak rozpoznat "tichý" HDD a "uřvaný" HDD, přikládám audio záznamy mého HDD (WD Black 4TB WD4005FZBX), když zapisuje data.... předchozí HDD to nedělal a snažím se s Vaší pomocí přijít na to jaký HDD toto dělá a jaký naopak nikoliv.

Poznámka:
Chci HDD, vím o SSD a dalších typech (mám i SSD).


Přiložený soubor byl nahrán ve třech různých případech cca 50cm až 100cm od PC
https://soundcloud.com/user-339065825/ukazky

Děkuji za pomoc.
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 4. 2019 19:44

WD Black jsou DLOUHODOBE jedny z nejhlucnejsich HDD na trhu - stacilo se zeptat pred nakupem. (pro priste)

Tichy HDD ... osobne bych zkusil 2,5" Seagate, ten bude tichy. Ale zase bude mit SMR. (Coz ale v roli "zaloha internetu" nemusi vadit, na vykon prece mas SSD.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neyo 4. 4. 2019 20:00

WD black jsou avizovány pro "herní" účely.... proto jsem ho také bral, protože na něm jsou hry a pouze hry.
Ikdyž upřímně nevím jak moc marketingový tah vs reálnost tam je.
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 4. 2019 20:34

Herní HDD... jak se jako liší od neherniho? Co si pod tím představuješ?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod neyo 10. 4. 2019 17:51

KineCZek píše:WD Black jsou DLOUHODOBE jedny z nejhlucnejsich HDD na trhu - stacilo se zeptat pred nakupem. (pro priste)

Po dodatečném přečtení jsem nereagoval na část tvé reakce a proto dodatečná odpověď je i nutná:
Toto jsem upřímně nevěděl a upřímně jsem se nikdy s tak hlučným HDD nesetkal.
Každopádně, kde ze specifikace se člověk může tuto informaci dozvědět i sám? Nebo je skutečně jediná možnost se poptat na fórech ohledně hlučnosti?

Python.p píše:Herní HDD... jak se jako liší od neherniho? Co si pod tím představuješ?

Upřímně na to na co se tážeš jsem defacto nepřímo již odpověděl, ale napíši to znovu a trošku lépe.
HDD jsem vybíral pro hry a pouze hry, ze kterého se spouští jen hry. Pakliže má HDD označení black, purple, green, blue a popis na stránkách výrobce i prodejce zobrazuje využití - tak vybírám dle těchto doporučení / kategorií.
Jakožto obyčejný koncový zákazník určitě nebudu prozkoumávat "internet" dlouhé hodiny, ale vyberu dle toho co je mi představeno v celkem jednoduché čitelné formě a nezpochybňuji to do doby než se setkám s opačným názorem či zkušeností.


Jediné co mě upřímně zklamalo je inteligence odpovědí označených jako offtopic.
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 4. 2019 18:02

Ze specifikace se hlucnost bohuzel nedozvis. Jedina sance je zeptat se nekoho, kdo ma osobni zkusenosti s hardwarem. Od tohou jsou na forech hodnosti typu junior, mirne pokrocily, pokrocily, atd. Ackoliv i expert napr. na programovani se muze zmylit v usudku ohledne neceho mimo jeho obor.

Mimochodem. Pro vykon jsou tu NVME SSD, nebo alespon SATA SSD. I u her je dnes jiz hodne, hodne poznat na plynulosti, jestli bezi z plotny nebo z SSDcka. Vseobecne doporucuji mit dnes uz hry na SSD, idealne NVME (QLC jako treba intel 660p plne dostaci).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 6. 2019 16:15

neyo píše:Jediné co mě upřímně zklamalo je inteligence odpovědí označených jako offtopic.


Mě zase pravidelně irituje neinteligence a neochota tazatelů, to si nevybereš.

Nicméně jsem se tě na něco ptal a stejně jsem odpověď nedostal. Jinak viz Kin.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pointops 8. 6. 2019 20:33

Zřejmě jsi se ptal na špatném místě. https://www.wd.com/products/internal-st ... sktop.html

Dokonce by se dalo teoretizovat, že si autor PP dal tu práci a jednotlivé modelové řady si proklikal. https://www.wd.com/products/internal-storage.html

WD je výrobce, kterého hned vedle (nejen) jeden odborník doporučuje.
Python.p píše:WD Blue není špatný. :)
Pán nemá na SSD, chce to na hry a do desktopu. Klidně dej vědět, jaký mozkovým myšlením by se mohl on a ostatní dobrat k JINÉMU výsledku. Vlastně si tím sám ušetříš práci.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 10. 6. 2019 15:18

O co jde? Pán si koupil herní WD black, ale nelíbí se mu hlučnost. Firma WD mu nějakou hlučnost slibovala? Tazatele žere, že se tady na fóru nezeptal dřív? Chce se tu vybrečet a vyvztekat a pár komentujících s ním? S tím jděte k brdíčkům.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 6. 2019 15:15

pointops píše:Zřejmě jsi se ptal na špatném místě. https://www.wd.com/products/internal-st ... sktop.html

Dokonce by se dalo teoretizovat, že si autor PP dal tu práci a jednotlivé modelové řady si proklikal. https://www.wd.com/products/internal-storage.html

WD je výrobce, kterého hned vedle (nejen) jeden odborník doporučuje.
Python.p píše:WD Blue není špatný. :)
Pán nemá na SSD, chce to na hry a do desktopu. Klidně dej vědět, jaký mozkovým myšlením by se mohl on a ostatní dobrat k JINÉMU výsledku. Vlastně si tím sám ušetříš práci.



Píšu tady někde něco o WD Blue? Že jsem si tak nějak nevšiml...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pointops 15. 6. 2019 10:56

Nepíšeš. Dokonce jsem tě odcitoval z tématu SSD, takže úplně šejdrem. To ovšem není jediné, co zůstalo nepovšimnuto. :lol: Na vše ostatní je tu SZ.
p\o.
pointops
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků