Sekundové záseky při kopírování na flashku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 6. 2019 18:49

Ahoj,

mám intimní otázku - jak se vám kopíruje z SSD na flashky přes USB 3.0? Pořídil jsem si dvě flashky - A-DATA S102 PRO v modré verzi (32GB) a šedé (16GB), dva prodlužovací kabely USB 3.0 (AKASA, 1,5 metru), aby když chci do compu píchnout flashku, nemusel brácha nebo mamka lízt dozadu. Samozřejmě mám dva USB porty i na přístupnějším místě (vršek skříně), ale tam jdou zasunout dost ztuha. Jde o to, že při kopírování na tyhle dvě holky se po dvou třech sekundách kopírování na sekundu zastaví. Teď jsem poprosil o rozdělání i té 16GB a sekundové stopky má taky. Asi to bude flashkama, ale že by obě A-DATy byly tímhle "postížením" trpěly? Ostatní flashky OK.

Athlon 200GE
Asus A320M-R
4GB RAM
SSD WD Blue 500GB
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod meda2016 18. 6. 2019 20:01

No já nevím, jak přesně se jeví progress na proužku, ale u mne to chodí tak, že bleskově načte data z disku SSD a pak pomaleji zapisuje na flešku - to se jeví jako zásek na progress baru. Pak znovu rychle načte a znovu pomaleji zapisuje. Sekunda no problema.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 18. 6. 2019 21:18

Adata 64GB UV320 - par sekund to jede cca 30MB/s a stejnou dobu je to na nule a to se dokola opakuje. Starsi flashky to nedelaji.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 19. 6. 2019 10:43

Díky, kluci, hlavně zivanovi, který mě dost uklidnil, ale stejně sem dám video. které to vystihne asi lépe. Jde mi hlavně o pohyb toho progress baru. Videa ukazují 32GB A-DATU S102 Pro a 32GB Sandisk Ultra. V obou případech kopíruji 3.67GB velké ISO Windows 10:

https://uloz.to/!3Z6x53Vhbl13/adata-avi

https://uloz.to/!H6sBo6YPNoWm/sandisk-avi
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod meda2016 19. 6. 2019 13:19

Vyzkoušel jsem ve Win10Home64bit kopírování z SSD pomocí průzkumníka souborů, soubor ISO cca 2GB;
na flešku V88(USB2) - bez obrázku, čas 8 minut, rychlost 2,6MB/s;
na flešku DataTraveler100G3 - soubor copy2GB3.jpg, čas 2m50s, rychlost 11,3MB/s (pokles od Alt+PrtSc);
na SSD Kingston v USB3 rámečku - soubor copy2GB4.jpg, čas cca 15s, rychlost cca 200MB/s (pokles od keše).
Uvedené časy se prodlouží o uzavření operace kopírování.
Je vidět grafický průběh rychlosti. TCmd se chová k zápisu i mazání trochu jinak. V Linuxu další odlišnost.
https://beta.webshare.cz/group/5eq5mr2u66
meda2016
Junior