NAS na doma

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr Z. 1. 9. 2019 14:26

Zdravím pánové,

sháním NAS na takové to "domácí žvýkaní"...nemám žádné velké požadavky:

- Stačí mi 2 šachty, disky budu pravděpodobně mirrorovat
- Rád bych nějaký kousek se svižným HW, s největší pravděpodobností budu šifrovat
- Momentálně mám fullHD televizi, ale v budoucnu bude přechod na 4K, takže aby se poradila i s tím.
- Doma se mi válí nějaké DDR4 (SODIMM 8GB 2400MHz KCP424SS8/8) i DDR3L (4 nebo 8GB 1600MHz KCP3L16SD8/8 SODIMM) pameti, takže pokud bude pamět rozšířitelná zrovna o ně, ušetří mi to budoucí investice :)
- Nějaký přehledný systém, webový prohlížeč?
- Co iSCSI?
- Když bude ke koupení v "dvojky na trhu" (C*C), tak to bude ideální - od kolegů z práce jsem dostal nějaké dárkové poukazy (které brzy propadnou), tak bych ušetřil.

Přijdou mi sympatické produkty od Synology, ale rozhodně se nebráním jiným značkám (QNAP?, WD?). Líbí se mi DS218play a DS218+. Druhá zmíněná je už blízko hranice, kterou bych chtěl do NAS investovat (bez disků), tz. 9-10 tisíc.

Pokud jsem neodpověděl na nějaké základní otázky při výběru NAS, tak dejte vědět a já doplním, díky moc
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 9. 2019 17:09

Já bych vybral plusko.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 2. 9. 2019 07:02

ahoj, měl jsem v hledáčku stejné modely a nakonec se přiklonil k DS218..takový kompromis mezi play (1GB bez možnosti updrage RAM) a 218+ s možností navýšení RAM, kde byl cenovy skok docela vysoký a ten výkon bych asi ani v budoucnu nevyužil..
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 2. 9. 2019 08:55

Určitě bych bral +, kvůli podpoře Virtual Machine. Je to věc co třeba nevyužiješ, ale kdykoliv si můžeš doinstalovat virtuálku x86 (Linux, Win...) na cokoliv. A nižší řady ti to neumožní.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 9. 2019 09:03

Přesně kvůli tomu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Z. 2. 9. 2019 18:58

honza.c - taky možnost - ta samotná 218 mi unikla...Je pravda, že TEĎ bych ho nevyužil, ale vymýšlím občas různý blbosti a výkon dochází

KineCZek & Chipoun: Tak super, občas virtualizuju, spíš teda blbnu (nějaký menší projekty), tak se to bude hodit

Pokud jiný značky nemají v téhle cenové hladině proti 218+ konkurenci, tak mám asi vybráno :) díky

Kdyby ještě někoho něco napadlo, klidně pište
Petr Z.
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků