Zálohování HDD : Externí Boxy vs. Dokovací stanice?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Doggg 16. 9. 2019 07:14

To co popisujes dělám 2x do roka a mám nějaký nejlevnější USB rámeček co byl Na Alze a výměna disku je otázka 2 šroubků a zacvaknuti portů (cca 20s práce). Rámeček mi přijde mnohem skladnejsi a práce je s tím minimum.
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 29. 10. 2019 22:04

Ak si sa este nerozhodol, prip. pre ostatnych, riesil som rovnaku dilemu a zvazoval som tieto moznosti:

- maly 2.5" externy disk, chcel som ADATA, ale v recenziach velmi casto spominaju konektor, disk sa odpaja, konektor sa kazi, az prilis casto a nasledne je disk nepouzitelny, preto ze nema standardne konektory, uz som jeden taky disk objednal, ale hned som ho vratil, este neotvoreny, ked som si tie komentare precital

- maly 2.5" interny disk a externy box, kvoli tomu ze nepotrebuje externe napajanie a adapter, ale take disky prakticky nie su, az na par a ich ceny su dvojnasobne

- dokovacia stanica, ta ale potrebuje externe napajanie, ktore ma samostatny adapter, pri jej odkladani by to bolo neprakticke, inak by bola dobrym lapacom prachu a ako niekto vyssie spominal, konektory sa mozu poskodit

- externy box pre velky 3.5" disk, ten ale tiez potrebuje externe napajanie, adapter, je to neprakticke

- interny ramcek, nasiel som ICY BOX 168SK-B, ma vydrzat az 50 tisic vymen disku, jednoducha instalacia, odpruzenie proti vibraciam a hluku, zamka proti nahodnemu vytiahnutiu

ICY BOX 168SK-B uz mam doma, vyskusal som si par vymen, je to rychle, prakticke, ziadny adapter, ziadne kable, kvalitna konstrukcia, podla mna to je najlepsie riesenie vo vsetkych smeroch a za dobru cenu (pod 20€/500Kc), som zatial velmi spokojny.
Dreamer
Dreamer
Junior

Předchozí stránka