Synology DS918+ vs QNAP TS-453B

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod muhaha 25. 9. 2019 18:08

Muze mi nekdo poradit, jak si na tom stoji tyto dva NASy ? Co je fajn, tak ze QNAP ma hdmi asi neco jako lokalni video player (tajne doufam, ze je to kodi ?), ale asi to bude neco proprietarniho, co nepujde asi nijak nastavit.

Umi QNAP,Synology stahovani informaci o filmu z csfd.cz ? Co se tyce titulek, tak jsem nasel, ze synology umi opensubtitles, QNAPu bohuzel demo stranka rozhrani nefunguje.

Jak muzu dostat film do me hloupe TV? ( Mam Chromecast, TV nema internet pro DLNA )
Pochopil jsem to spravne, ze krome DLNA je jedinne mozne reseni pres Android aplikaci, ktera zaukoluje Chromecast k vysilani? Je mozne to ovladat ze Synology Web UI ?

Pro aplikace budu pouzivat Docker, to podporuji obe platformy. U synology jsem videl, ze posledni verze je 18.XX (19.XX posledni ).

Virtualizace (KVM) podporuji oba (pouziju jen 1VM), pokud tam neni zadrhel. (Licence Pro asi neni potrebna)

Co jsem slysel, tak Synology je rozhodne propracovanejsi. Qnap nabizi rozsireni na 10Gbe NIC (nevim, jestli J4555 zvladne, kazdopadne budu pouzivat 5400rpm a ty to rozhodne nebudou saturovat ani zdaleka)

P.S. Nechci Freenas, Xpenology, Openmedivault

Diky za rady
muhaha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod calebcox 15. 10. 2019 20:50

P.S. Nechci Freenas, Xpenology, Openmedivault
V tom pripade bych ti doporucil unRAID, klidne na silnejisim zeleze... Freenas je zbytecne slozity, Xpenology jako "piratske" Synology DSM bych neresil vubec, Openmediavault je vecny linuxovy nedodelek... ale OK, chces hotove zarizeni

Co jsem slysel, tak Synology je rozhodne propracovanejsi. Qnap nabizi rozsireni na 10Gbe NIC (nevim, jestli J4555 zvladne, kazdopadne budu pouzivat 5400rpm a ty to rozhodne nebudou saturovat ani zdaleka)
U synology muzes instalovat SSD jako cache ale nemuzes zase osadit 10Gbit sitovou kartu. Qnap za dalsich cca 7k CZK dovybavis kombinovanou kartou 10Gbit/SDD... za mne to ale nedava moc smysl.

Pro aplikace budu pouzivat Docker, to podporuji obe platformy. U synology jsem videl, ze posledni verze je 18.XX (19.XX posledni ).

Virtualizace (KVM) podporuji oba (pouziju jen 1VM), pokud tam neni zadrhel. (Licence Pro asi neni potrebna)
Mnou doporuceny unRAID umi v zakladu oboje... ale ok, chces Synology nebo QNAP

No a co se tyce medialnich vlastnosti:
rozhodne bych nepriplacel za kombinovane reseni od QNAP a radsi resil prehravani u TV samostatne (AndroidTV box, AppleTV, nebo Chromecast). Pripravis se tak o hlavni moznost NAS a to dat ho kamkoliv, idealne tam kde o nem nebudu absolutne vedet, coz se uplne neslucuje se stolkem pod TV v obyvaku. NAS a vlasne cokoliv s aktivnim chlazenim nebo pohyblivimi castmi (HDD) bych tam opravdu nedaval.
No a jestli je v QNAPu KODI, tipuji ze bude zastarale.

Metadata z CSFD?! Zalezi samozrejme na aplikaci od vyrobce, ale o podpore CSFD lze s uspechem pochybovat. Dosahuji stejnych nebo lepsich vysledku z TheTVDB, Open Movie Databaze a TheMovieDB... minimalne booklety nejsou tak hnusne jako z CSFD.
Misto medialnich aplikaci vyrobce muzes vyuzivat i jine mediaservery - Plex, Emby
calebcox
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků