Intel Optane

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 10. 12. 2019 16:44

Otázka je jednoduchá. Skutečně funguje? Osobní zkušenosti? Chci si potvrdit/vyvrátit svůj dojem, že se jedná o další 3,14 čovinu alá SSHD.

Proč se ptám? Blíží se vánoce a zase si hodně lidí vzpomnělo, že potřebují radu od jednookého "krále" co aspoň umí nastavit filtr v eshopu
:-\
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 12. 2019 16:46

Peachovina. Kup normalni poradne NVME SSD a ziskas NASOBNE lepsi odezvu. Optane je vlastne dalsi recyklace SSHD navrhu.

// No vidis, sam jsi pojal spravne podezreni. :)) Fakt to je jen honosnejsi azev pro SSHD = nechci, dekuji.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 12. 2019 16:47

Optane funguje, je to cache jako každá jiná. Takže pokud hraješ furt jednu hru, tak se ti bude načítat rychleji. Pokud je to dostatečně velké, může to fungovat relativně dobře. Mrkni na Alzu kámoš tam pro ně psal recenzi. On z toho byl docena nadšen, já už méně, ale je to lepší jak SSHD. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 12. 2019 16:50

Ja z toho nebyl nadsen vubec. REsp dostala se mi do pracek 16GB verze a to bylo fkt pouhe SSHD.

Dobra zprava je, ze co podporuje Optane, v tom je M.2 slot s NVME podporou. Takze kuchnout, doplnit Kingston 2000 / 500GB a jsi golden.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 12. 2019 16:52

To jako jo, taky jsem to tak udělal na svém Y740 :D

Ale úplně bych to nezatracoval, furt to je rychlejší jak HDD a nevýhody? Nějak jsem si žádných nevšiml.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod m.kv 10. 12. 2019 16:52

Takže SSHD 2.0. Děkuji pánové. Ta možnost to využít pro plnotučné SSD je dobrá inspirace.
m.kv
Ex-moderátor