Průzkumník "nevidí" CD/DVD mechaniku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hans99 7. 1. 2020 17:10

Zdravím po letech místní mágy,
jak už název naznačuje můj trabl, na mé stařičké sestavě dle KineCZeka (WIN10) mě průzkumník přestal zobrazovat CD/DVD mechaniku. Dost dlouho jsem ji nepoužil a malej si chtěl pustit nějaké CD a ona tam prostě není.
Ale v BIOSu je, ve správci zařízení také je a AIDA64 ji také zobrazuje.
Samozřejmě, že jsem hledal na netu a našel toto:
https://www.askvg.com/optical-drives-ar ... -computer/
ale žádný z bodů nefunguje.
Kdyby náhodou někdo věděl, budu vděčen.
Dík za váš čas .
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 1. 2020 18:02

https://www.askvg.com/optical-drives-ar ... -computer/
= nesmyslný návod pro
Hans99 píše: WIN10

Jediný použitelný postup je bod (5).
Proveď.
Po restartu OS spusť jako admin:
Kód: Vybrat vše
diskmgmt.msc

Pravomyš na mechaniku -> Změnit písmeno jednotky -> Přidat
Pokud jsi použil body (1) - (4) z uvedeného návodu, je pravděpodobné, že OS je už poničený.
V tom případě obnov stav OS před uvedenými drastickými zásahy do registru OS:
Kód: Vybrat vše
rstrui

Příště se zeptej včas, před neodborným zásahem do registru.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hans99 7. 1. 2020 18:49

Dík za rychlou odpověď,
já do registru vůbec nelezl, položky z bodu (1) jsem tam nenašel tak jsem skočil rovnou na (5), v registrech jsem nic nedělal.
Abych to upřesnil, ona v průzkumníku je vidět v tom pravém okně, pokud na ni kliknu, vysune se šuplík s žádostí o vložení disku, vložím disk, zasunu, mechanika bliká, v průzkumníku zůstane viset výzva o vložení disku a to je vše, nahoře v řádku donekonečna najíždí zelený pruh, v pravém sloupci jednotka vidět není.
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 7. 1. 2020 18:56

Zkusit jinde, pokud nečte, tak můžeš zkusit ještě vyčištění a pak zahodit.
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 1. 2020 18:59

V tom případě je Tvůj úvodní dotaz nesmyslný: mechanika má přidělené písmeno.
Hans99 píše: v průzkumníku zůstane viset výzva o vložení disku

= zapráskaná čtečka.
Co s tím?
Vyčisti laserovou čočku jemným klůckem, např. dodaným k monitoru.
Podařilo se?
ANO:
OK
NE:
Vyměnit mechaniku.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hans99 7. 1. 2020 19:42

Jojo, blbě jsem ten dotaz formuloval.
Zkusím vyčistit, kdyžtak poletí a nevím teda, zda-li v dnešní době má ještě cenu kupovat novou?
Ještě jednou moc díky za pomoc a rady, tady je to vždy jistota.
Najs večer všem . . .
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 1. 2020 20:04

IMO nikoliv. Nevlastním již spoustu let.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod zivan 8. 1. 2020 08:04

Já jsem z nefunkčního notebooku vytáhnul Slim mechaniku a z eBay objednal za stovku USB box. Ale jestli jsem to loni použil jednou...
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 1. 2020 10:08

Na takovou mi asi jeste nekde (neznamo kde) seda prach. :)) Uz asi tak sdem, osm let?

Kdyz clovek ma 500Mbit konektivitu, radeji si najde a stahne ISO. :))

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Doggg 8. 1. 2020 12:36

Imho se stále v dnešní době jedna mechanika v rodině hodí. Náhoda je blbec a dřív nebo později ti někdo do ruky DVD / cd strčí bez evkivalentu to mít někde online. Pokud máš místo v case Tak bych těch pár stovek za ní dal.
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 1. 2020 13:40

Já ne. Sám "čekám na to někdy" těch x let. A kdyby to "někdy" náhodou přišlo a já byl bez mechaniky, vydal bych těch pár stovek až tehdy a šel koupit externí. A zítra by byla doma.

KineCZek

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 1. 2020 15:53

Pokud mechaniku potřebuješ, prostě kup novou. Stojí pár stovek.

Já třeba dělám dlouhodobé zálohy vybraných fotek na DTD disky, takže ji používám pravidelně.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hans99 8. 1. 2020 19:56

Jak píše každý jeden z vás,
já už na ni (mechaniku) nešáhl pěkně dlouho, jen teď prcek donesl na placce nějaké své vystoupení a chtěl si to pustit a ejhle z toho vznikla tahle šlamastika . . .
Zkusím to vyčistit a případně zvážím koupi nové .
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2020 15:20

Právě vypaluji W98 SE ... Holt je to nejjednoduší způsob jak přivést k životu ThinkPad 770 :P 8-)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod eLzyx 9. 1. 2020 17:30

v mém případě je CD palírna docela v permanenci (no dobře, je to tak 1-2CD/měsíc) ... kvůli autu, které nemá možnost jiného zdroje "vlastní" hudby. A ne FM transmiter není řešení, ale kriplení hudby.
Plus občas smahnu nějaká ta důležitější data na DTD (sice jsou i v cloudu, ale tam mohou být také rychle v čoudu - aneb synchronizace poškozených dat).
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 1. 2020 18:37

Nebýt toho, že mám celkem slušnou sbírku legálních her, které nejsou spárované / zalistované v mých účtech na Steam / GOG / Origin / uPlay / EPIC Games, tak bych se mechaniky asi též dávno zbavil. Takto se toho zbavím nejdříve až v době, kdy budu mít pořízený a vyřešený server-grade JBOD drive array, kam ty média pak akorát zkonvertuju do *.iso. A to je dost velký "možná" :(
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2020 23:56

Já teď musel nakoupit i FDD :D Holt sbírka klasickejch ThinkPadů a spousta znich má právě jen FDD a ty novější právě DVD a USB neumí... :(
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 1. 2020 09:54

Python.p píše:Právě vypaluji W98 SE ... Holt je to nejjednoduší způsob jak přivést k životu ThinkPad 770 :P 8-)

Ted mě úplně ovanul vichr nostalgie, taky mám v počítači DVD vypalovačku, loni jsem si koupil DVD přehrávač, spíš preventivně, kdybych si chtěl pustit něco na dývku, i když ve skrytu duše vím, že k tomu stejně nedojde. Ale mechanika má pořád v určitých situacích něco do sebe.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 1. 2020 11:37

A co teprve toto:

Holt IBM 560 nemá nic jiného. Ale u 560x už mám aspoň USB 1.0.
Přílohy
6AE35DE6-2C98-431B-92C0-95B98A7C0A2B.jpeg
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 1. 2020 11:55

Já jsem ted dal pryč velký zásoby filmů na DVD, trhalo mi to srdce. Vypadá to, že DVD éra pomalu končí, DVD přehravačů ubývá, dost PC skříní už pozici pro mechaniku vůbec nemá. Pořád mi to přijde jako relativně spolehlivé médium, ale ti, co mají doma hodně DVD/CD, co když to jednou nebude na čem přehrát?

Já vím, máme exteráky, NASy, ale stejně mě mrzí, že v podstatě jedna technologie odchází. Nebo se externí DVD budou dělat vždycky? Pokud má někdo desítky nebo stovky DVD, asi ho nebude bavit vše kopírovat.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 1. 2020 13:08

Jiří, jestli chceš, možná bych tu ještě někde našel 5,25" diskety a dokonce k nim i funkční mechaniku :D
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 10. 1. 2020 13:59

Python.p píše:A co teprve toto:

Holt IBM 560 nemá nic jiného. Ale u 560x už mám aspoň USB 1.0.

heleme se, disketa od mého bývalého zaměstnavatele. Co na tom bylo? CCS Monitor? :hm
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 1. 2020 15:12

milsimr: nene díky, tohle je jen nutné zlo na to rozchodit, nějaké staré střepy co tu mám. :)

eLzyx: Ani nevím, já ji od někoho dostal už prázdnou. ;)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod polda 10. 1. 2020 22:45

Nabízím spousty filmů na VHS ,že má někdo pocit z konce jedné éry :D Proto jsem na DVD ani nevypaloval. Bylo jasný že skončí stejně rychle jako hudební CD :hm
polda
Junior