Externí disk - problém

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 100petr 17. 4. 2020 15:56

Zdravím, připojil jsem k počítači externí disk ADATA HV620S a Windows mi hlásí "S touto jednotkou jsou problémy. Měli byste jí teď zkontrolovat a opravit" ovšem pokud dám Zkontrolovat a opravit tak se otevře kontrola jednotky, ale dlouho to nic nedělá. Pokud klikám na ikonu k odebrání tak se dlouho nic neděje a potom vyskočí upozornění "Toto zařízení je momentálně používáno. Zavřete veškeré programy nebo okna, které mohou zařízení používat a akci zkuste později zopakovat". Nedaří se mi ani disk znovu naformátovat, znamená to, že je disk na pokraji svého konce?
100petr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 4. 2020 17:25

SMART?
Co s tím?
Vyzkoušej disk v jiném PC s rozhraním USB 3.x.
Otestuj s jiným datovým kabelem.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 17. 4. 2020 18:08

100petr píše:"S touto jednotkou jsou problémy. Měli byste jí teď zkontrolovat a opravit"....."Toto zařízení je momentálně používáno. Zavřete veškeré programy nebo okna, které mohou zařízení používat a akci zkuste později zopakovat"

Obvyklá výhrůžka OS Windows, pokud nemá na ext médiu záznam o kontrole.
Ještě k tomu, co psal Milan -Pro odebrání musí Windows disk uvolnit. To se nestane, pokud máš například otevřený nějaký souborový manažer (typycky TCmd) nebo nějaký proces šmíruje data na disku, například i indexování (na ext by nemělo být). Předčasné odpojení může poškodit záznamy
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod 100petr 17. 4. 2020 19:31

Povedlo se mi to v nouzovém režimu přeformátovat, takže disk pravděpodobně funguje jen ho něco využívalo.
100petr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků