Záchrana dat SSD - voda

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FrutyZ 16. 8. 2020 21:40

Dobrý den,

mám problém ohledně dat z počítače, který byl zničen vodou. Do notebooku se zateklo poměrně dost vody a počítač od té doby nefunguje (nejde napájení a z baterky se po nehodě kouřilo). Již mám jiný počítač, ale prosím o radu ohledně vyjmutí dat z SSD. Zda to zvládnu sám nebo je na to potřeba firma/odborník (popřípadě, zda to zvládne nějaký prodejce elektra)? A jaká je šance, že je možné data zahránit?
Tohle jsem ještě nedělal a proto se ptám radši o pomoc.

Děkuji
FrutyZ
Junior

Odeslat příspěvekod Mizi 16. 8. 2020 22:44

Pokud je SSD vadné, tak se šance na záchranu dat limitně blíží k nule.
Mizi
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 8. 2020 23:24

Mas dve moznosti.

A: SSD se do kontaktu s vodou nedostalo, nebo alespon nedostalo "za mokra" napajeni. => zapojis pres USB externi dock a kopirujes data.

B: SSD zemrelo a o data jsi prisel. To zjistis tak, ze v externim docku nebude fungovat. Pro jistotu bych to zkousel na starsim pocitaci, kde by nevadilo kdyby zemrel USB port, do nejz to pripojis.

Odkaz na dock zde: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000003GTG

Hodne stesti.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod soban 17. 8. 2020 00:35

Jinak pokud SSD neodešlo přepětím či zkratem v jiné části, tak pokud tam zatekla voda rozebrat vyčistit propyalkoholem, vysušit a vyzkoušet.

Buďto to půjde přečíst pak není co řešit, a nebo tam něco odešlo a pak máš smůlu a nikdo z toho už nic nedostane....

Samozřejmě dají se ještě čipy vypájet a přečíst (pokud je čip OK), ale kdo to pak poskládá dohromady to je nadlidský výkon takže v reálném světě nerealizovatelné.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 8. 2020 09:37

FrutyZ píše: Do notebooku se zateklo

Jakože samo se zateklo? :-D

Nicméně jak píšou kluci, potom je to jenom o tom jak moc cené data to jsou a jestli najdeš někoho kdo ti je klidně vytáhne i z SSD se zničeným řadičem. Ale to nebude levné.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod FrutyZ 18. 8. 2020 13:11

Samo nezateklo. Moje chyba se vloudila.

Děkuji za rady, vyzkouším.

Prosím o LOCK.
FrutyZ
Junior