Změna pismene naklonovaného disku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petra.mol 26. 8. 2020 08:45

Dobrý den,
prosím o radu.
Programem "AOMEI Backupper Professional" jsem udělala klon disku (potřebovala jsem větší hdd). Původní disk mám rozdělen na C a D. Bohužel na naklonovaném disku se mi jednotky označili jako E a F.
Lze nějak změnit písmena na novém disku? Nebo je nějaký jiný způsob nebo program, který by nakloval disk tak jako původní?
Děkuji
Petra
petra.mol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saruman 26. 8. 2020 09:50

Pravé tlačítko myši na "Tento PC". Vyber "Spravovat". Potom klikni na "Správu diskov". Pr. tlačítko myši na obrázok disku, kde chceš zmeniť písmeno. Máš tam ponuku "Zmena písmena disku a cesty".
saruman
Junior

Odeslat příspěvekod petra.mol 26. 8. 2020 11:09

To jsem zkoušela, ale pismeno "C" mi to vůbec nenabídné. Jak budu večer doma, tak hodím screen.
petra.mol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 26. 8. 2020 11:46

Kdysyk jsem na to používal tento postup (ale upozorňuji, že je to trochu staršího data a nevím, jestli lze stále aplikovat):
http://www.opc.unas.cz/view.php?cisloclanku=2003121401
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 26. 8. 2020 11:56

A jak se jmenuje tvuj soucasny systemovy disk? Nebo ti ten naklonovany system bezi z E: ?
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saruman 26. 8. 2020 12:49

Ak ti neponúka písmeno C tak kvôli tomu, že tam už C máš a systém ti logicky nepovolí 2 C.
saruman
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 26. 8. 2020 15:17

Kromě toho, písmeno systémového disku, což C: nejspíš je, ti systém nedovolí změnit,
Navíc, přiřazení písmen je záležitostí operačního systému a může být v různých systémech (byť stejného typu) různé. Přiřazení písmen tedy řeš až po nabootuješ z nového disku (starý nezapomeň odpojit, alespoň na to první spuštění systému). Systémový bude zcela určitě C: a datový D: (pokud nemáš CD/DVD), i když v původním operačním systému bylo přiřazení jiné.
Pytlík
Pokročilý